ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
22 вересня 2017 року м. Київ К/800/28487/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Рецебуринський Ю.Й. розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 13 липня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Чернівецькій області, третя особа - Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області, про визнання незаконним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22 серпня 2017 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху в порядку, передбаченому частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України та надано термін для усунення виявлених в ній недоліків.
Позивачу необхідно було надати належним чином завірену копію рішення суду апеляційної інстанції.
Позивачем усунено визначені судом касаційної інстанції недоліки, проте, касаційну скаргу необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Судом апеляційної інстанції справу розглянуто у відкритому судовому засіданні 13 липня 2017 року. Повний текст ухвали виготовлено 18 липня 2017 року.
14 серпня 2017 року (відповідно до відбитку поштового штемпелю на конверті), тобто з пропуском встановленого законом строку, ОСОБА_1 подав до Вищого адміністративного суду України з пропуском строку, встановленого процесуальним законом.
Позивач не заявив клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані не поважними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням позивачу терміну для усунення зазначеного недоліку - надати до суду клопотання про поновлення процесуального строку, а також вказати підстави для його поновлення та надати докази про поважність причин пропуску строку.
У випадку не виправлення недоліків в тридцятиденний строк з моменту отримання даної ухвали буде відмовлено у відкритті касаційного провадження.
На підставі викладеного, керуючись частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Залишити касаційну скаргу ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги тридцять днів з моменту отримання даної ухвали
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя (підпис Ю.Й.Рецебуринський