ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
16 серпня 2017 року |
м. Полтава |
Справа № 816/1369/17 |
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Удовіченко С.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурат" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області, Управління державної казначейської служби України у м. Полтава Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
15 серпня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Бурат" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області, Управління державної казначейської служби України у м. Полтава Полтавської області про:
- визнання протиправною бездіяльності Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області в частині не направлення у строк, встановлений Податковим кодексом України до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку із зазначенням суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню на користь товариства за січень 2016 року;
- стягнення з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурат" (код ЄДРПОУ 13948686) пені за прострочення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1549880,84 грн.
Частиною першою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до положень частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, встановлено ставку судового збору в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Розмір судового збору за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, відповідно до частини третьої статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" установлено у 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2017 року - 1600 гривень, з 1 травня - 1684 гривні, з 1 грудня - 1762 гривні.
Як слідує з матеріалів позову, предметом спору у даній справі є як немайнова вимога про визнання протиправною бездіяльності, яка має бути оплаченою позивачем судовим збором у розмірі 1600,00 грн, так і майнова вимога про стягнення з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурат" (код ЄДРПОУ 13948686) пені за прострочення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1549880,84 грн, яка має бути оплаченою позивачем судовим збором у розмірі 23248,21 грн (1,5 відсотка ціни позовної вимоги).
Відтак, позивач при зверненні до суду з даним адміністративним позовом мав сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового та немайнового характеру у загальній сумі 24848,21 грн.
Проте, згідно наявного у матеріалах позовної заяви платіжного доручення від 08 серпня 2017 року №14, товариством судовий збір за позовні вимоги майнового та немайнового характеру сплачено лише у загальній сумі 24589,45 грн.
Тобто, не доплачена позивачем при зверненні з даною позовною заявою сума судового збору становить 258,76 грн (24848,21 грн - 24589,45 грн).
Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Бурат" до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області, Управління державної казначейської служби України у м. Полтава Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності, стягнення коштів залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків до 30 серпня 2017 року та роз'яснити, що в разі неусунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору в розмірі 258,76 грн (одержувач: УДКСУ у м. Полтаві, м. Полтава, 22030101, код ЄДРПОУ:38019510, банк: ГУДКСУ у Полтавській області, МФО: 831019, розрахунковий рахунок: 31213206784002, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Полтавський окружний адміністративний суд.
Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.О. Удовіченко