Провадження № 2/265/1052/17
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
18 травня 2017 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу недійсним в частині покупця, переведення прав покупця та визнання права власності на квартиру,-
В С Т А Н О В И Л А:
15 травня 2017 року ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3, в якому просить визнати договір купівлі – продажу квартири АДРЕСА_1, укладений 24 березня 2017 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_3, посвідчений приватним нотаріусом Маріупольського міського нотаріального округу ОСОБА_5, частково недійсним в частині покупця ОСОБА_3, перевести права покупця за вказаним договором купівлі – продажу квартири на ОСОБА_2, а також визнати за нею же право власності на вищевказану квартиру.
Ознайомившись з даною позовною заявою приходжу до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити ціну позову, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно ч. 1 ст.4 Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксова-ному розмірі.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об'єктом справляння судового збору.
Виходячи із викладених позовних вимог позивач обєднала в одній позовній заяві дві самостійні позовні вимоги - майнову та немайнову.
За положеннями п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст.4 Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня 2017 року становить 1600 гривень.
Згідно до п.2 ч.1 ст.80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно до ч.2 ст.80 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК України в позові необхідно вказати реальну ціну позову на час його подачі, виходячи з ринкової вартості нерухомого майна, на яке позивачі просять визнати право власності, з наданням документів, які її підтверджують (висновок експерта чи спеціаліста) та сплатити відповідний розмір судових витрат.
Позивачем сплачено судовий збір за позовними вимогами майнового характеру у розмірі 640 грн., що вочевидь не відповідає дійсній ринковій вартості спірного майна, та в позовній заяві не зазначено ринкову вартість майна, на яке позивач просить визнати право власності, та не додано документів на підтвердження такої вартості.
Таким чином, враховуючи, що сума сплаченого позивачем судового збору вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна, позивачу необхідно надати документи про дійсну ринкову вартість спірного майна на день звернення до суду. В іншому випадку, суд попередньо визначає розмір судового збору у сумі 2665,60 грн., що випливає з договору про намір від 17.03.2017 р., де вказана сума вартості об’єкта спірного майна 266 560 грн., у зв’язку із чим, позивачу, з урахуванням вже сплаченої суми судового збору, необхідно доплатити судовій збір у розмірі 2025,60 грн., за позовними вимогами майнового характеру.
Що стосується немайнових вимог, то згідно п. п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 640 гри-вень.
Судовий збір за подання позовної заяви до Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області необхідно перерахувати або внести за такими реквізитами: одержувач: Маріуп. УК/Орджон. р-н/22030101 (Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя); код ЄДРПОУ (банку): 37989721; код ЄДРПОУ (суду): 37989721; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Донецькій області; р/р: 31219206700054; МФО: 834016.
Згідно ч.1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 119 ЦПК України, повинен залишити її без руху та надати строк для усунення недоліків.
З урахуванням викладених підстав, позовна заява підлягає залишенню без руху до усунення позивачем вказаних порушень, а саме позивачу необхідно: зазначити ціну позову виходячи з дійсної ринкової вартості спірного майна на час звернення до суду із позовною заявою, з наданням підтверджуючих документів та сплатити судовий збір у відповідному розмірі, або доплати судовий збір за позовними вимогами майнового характеру у розмірі, попередньо визначеному судом, а саме 2025,60 грн.; сплатити судовий збір за вимоги немайнового характеру у розмірі 640 гривень.
Керуючись ст.ст. 3, 15, 119, 121 ЦПК України,
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання договору купівлі-продажу недійсним в частині покупця, переведення прав покупця та визнання права власності на квартиру - залишити без руху.
Надати позивачу строк протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків, зазначених в ухвалі судді.
Роз’яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у строк, зазначений в ухвалі, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
На ухвалу суду щодо сплати судового збору протягом п'яти днів може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський ра-йонний суд міста Маріуполя, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя __________________І.Г. ОСОБА_1