Провадження № 2/344/5616/15
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 листопада 2015 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Мелещенко Л.В., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 підприємства «Екватор-ІФ», Товариства з обмеженою відповідальністю «Перко» про визнання права власності на квартиру, -
В С Т А Н О В И Л А :
27 листопада 2015 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_2 підприємства «Екватор-ІФ», Товариства з обмеженою відповідальністю «Перко» про визнання права власності на квартиру.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя виходить з наступного.
Позовна заява, що подається до суду, повинна відповідати певним вимогам, що ставляться до неї. Такі вимоги передбачені у ст.ст. 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України.
П. 4 ч. 2 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України зазначає, що позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Відповідно до пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.
Позивачем у позовній заяві не зазначено ціну позову щодо вимог майнового характеру.
Також позивач у позовній заяві просить визнати право власності на квартиру, вартість якої складає 304 000,00 грн., але до позову додає квитанцію про сплату судового забору у сумі 1 040,00 грн., що є меншим 1 відсотку від вартості квартири, право власності на яку позивач просить визнати.
Таким чином, до позовної заяви позивачем не додано документу, який би засвідчував сплату судового збору у встановленому законом розміру.
Відповідно до ст. 121 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Тому суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху та надати строк для виправлення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 121, 208-210 Цивільного процесуального кодексу України, суддя–
У Х В А Л И Л А :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 підприємства «Екватор-ІФ», Товариства з обмеженою відповідальністю «Перко» про визнання права власності на квартиру - залишити без руху, надавши п’ятиденний строк з дня отримання ухвали для виправлення недоліків, вказаних у мотивувальній частині ухвали.
Роз’яснити, що у випадку невиконання вимог даної ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Копію ухвали направити для відома та виконання позивачу.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Суддя Мелещенко Л.В.