УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
10.09.2024м. ДніпроСправа № 904/7164/20
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будоптсервіс Україна", м. Київ
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро", м. Кривий Ріг
про визнання банкрутом
Суддя Мартинюк С.В.
Без участі (виклику) учасників справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду від 12.09.2023 припинено процедуру розпорядження майном ТОВ "РЕГУЛ-АГРО". Припинено повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Дерябкіна О.Е. Визнано ТОВ "РЕГУЛ-АГРО" - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 12.09.2024. Ліквідатором ТОВ "РЕГУЛ-АГРО" призначено арбітражного керуючого Вернигору В.П.
09.09.2024 до суду через систему "Електронний суд" від ліквідатора ТОВ "РЕГУЛ-АГРО" арбітражного керуючого Вернигори В.П. надійшло клопотання про продовження процесуальних строків.
Господарський суд, дослідивши заяву ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури боржника та строку повноважень ліквідатора встановив наступне.
Подана ліквідатором заява про продовження строку ліквідаційної процедури обґрунтована тим, що ліквідатором здійснюються усі необхідні заходи ліквідаційної процедури, що унеможливлює подання до суду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута, а тому є необхідність у додатковому часі для завершення ліквідаційної процедури, у зв`язку з чим просить суд продовжити строк ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора на 1 місяць.
У відповідності до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства, у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Згідно ч. 6 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Так, законодавством передбачено певну сукупність дій, яку необхідно ліквідатору вчинити в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із зазначеним звітом та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури; подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.
Відповідно до п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, встановлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації (у тому числі якщо провадження у справі про банкрутство продовжується відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Враховуючи, що необхідні заходи, які є обов`язковими для здійснення в ліквідаційній процедурі банкрута ліквідатором в межах строку ліквідаційної процедури в повному обсязі не виконані, а суду не представлений звіт та ліквідаційний баланс банкрута, суд доходить до висновку про необхідність продовження строку ліквідаційної процедури ТОВ "РЕГУЛ-АГРО" та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Вернигори В.П. на 1 місяць.
Керуючись ст.ст. 58, 60, 61 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання арбітражного керуючого Вернигори В.П. про продовження ліквідаційної процедури - задовольнити.
Продовжити строк ліквідаційної процедури ТОВ "РЕГУЛ-АГРО" та повноважень ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Вернигори В.П. на 1 місяць.
Ліквідатору банкрута Вернигорі В.П. по завершенню строку ліквідаційної процедури подати суду звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс банкрута на затвердження.
Ухвала набирає законної сили 10.09.2024 та може бути оскаржена в порядку та строк, встановлені ст. ст. 254-256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя С.В. Мартинюк