ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
06.12.2021 м.Дніпро
Справа № 904/7164/20
Центральний апеляційний господарський суд у складі:
головуючого судді Коваль Л.А. (доповідач)
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.2021 у справі № 904/7164/20
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Будоптсервіс Україна"
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро"
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" подало апеляційну скаргу на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.2021 у справі № 904/7164/20, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.2021 та закрити провадження у справі про банкрутство.
За положеннями п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно п.п. 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання апеляційних скарг у справі про банкрутство встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Як вбачається із змісту апеляційної скарги, скаржник оскаржує ухвалу місцевого господарського суду про відкриття провадження у справі про банкрутство.
У разі оскарження в апеляційному порядку ухвали, постановленої за наслідками розгляду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, судовий збір має сплачуватись виходячи із розміру ставки, що підлягала сплаті при поданні відповідної заяви.
Відповідно до підпункту 9 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство ставка судового збору становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів справи, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство надійшла до Господарського суду Дніпропетровської області у 2020 році.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня у розмірі 2 102,00 грн.
З урахуванням викладеного, за подання даної апеляційної скарги заявник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 31 530,00 грн (2 102,00 грн х 10 = 21 020, 00 грн х 150%).
Проте до апеляційної скарги апелянтом не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
За положеннями п. 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 259 ГПК України).
Склад учасників у справі про банкрутство та їх термінологічне визначення наведено у ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно з визначенням, наведеним у ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства, учасники у справі про банкрутство - це сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір. Сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут).
Разом з тим, до апеляційної скарги скаржником не надано доказів направлення копії апеляційної скарги і доданих до неї документів учасникам справи про банкрутство, а саме: ініціюючому кредитору, арбітражному керуючому Дерябкіну О.Е. (фіскальний чек та опис вкладення).
Відповідно до ст. 174, ч.ч. 2, 3 ст. 260 ГПК України апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, залишається без руху.
За таких обставин, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" підлягає залишенню без руху із наданням апелянту строку для усунення вищезазначеного недоліку.
Керуючись ст.ст. 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Регул-Агро" на ухвалу Господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.2021 у справі № 904/7164/20 залишити без руху, надавши апелянту строк 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків, а саме:
- сплатити судовий збір у встановленому порядку та розмірі (у сумі 31 530, 00 грн) та надати до суду належні докази його оплати;
- надати суду опис вкладення поштового відправлення на підтвердження надіслання апеляційної скарги визначеним в цій ухвалі учасникам справи за їх місцезнаходженням відповідно до інформації з Публічного сайту Єдиного реєстру арбітражних керуючих.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Суддя Л.А. Коваль