ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 серпня 2024 року справа №360/994/23
м. Дніпро
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Казначеєва Е.Г., суддів Гайдара А.В., Компанієць І.Д., розглянувши в порядку письмового провадження за заявою ОСОБА_1 питання про виправлення описки в постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2024 року прийнятою за результатами розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2023 р. у справі № 360/994/23 (головуючий І інстанції Качуріна Л.С.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до частини 1 та 2 статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
Ця стаття передбачає можливість після ухвалення судового рішення у справі усунути в ньому помилки технічного (неюридичного) характеру - описки та очевидні арифметичні помилки.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Суд зазначає, що описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення
У резолютивній частині постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2024 року була допущена описка, а саме помилково зазначено невірне прізвище, ім`я, ім`я по батькові позивача « ОСОБА_2 », замість вірного « ОСОБА_1 ».
У зв`язку з необхідністю виправлення описки, керуючись статтею 253, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
На підставі викладеного, керуючись ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
УХВАЛИВ:
Виправити допущену описку в резолютивній частині постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2024 року у справі № 360/994/23 шляхом зазначення вірного імені, прізвища, імені по батькові позивача « ОСОБА_1 », замість « ОСОБА_2 ».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Повний текст ухвали складений та підписаний 12 серпня 2024 року.
Судді Е.Г. Казначеєв
А.В. Гайдар
І.Д. Компанієць