Ухвала
27 листопада 2023 року
м. Київ
справа № 336/6023/20
провадження № 61-11523ск23
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Крата В. І. (суддя-доповідач), Дундар І. О., Краснощокова Є. В., розглянув заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Уткіна Олександра Євгеновича, про ознайомлення з матеріалами справи,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2023 року засобами електронного поштового зв`язку до Верховного Суду без накладення кваліфікованого електронного підпису надійшла заява представника ОСОБА_1 - адвоката Уткіна О. Є., про ознайомлення з матеріалами справи.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника) (абзац 1 частини восьмої статті 43 ЦПК України).
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником (частина друга статті 183 ЦПК України).
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду. Суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його (частина четверта статті 183 ЦПК України).
Тому заява ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами справи, яка надійшла засобами електронного поштового зв`язку, підлягає поверненню, оскільки ним не підписана.
Керуючись статтями 183, 260 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Уткіна Олександра Євгеновича, про ознайомлення з матеріалами справи повернути.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: В. І. Крат
І. О. Дундар
Є. В. Краснощоков