1Справа № 335/3675/22 1-кп/335/303/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника потерпілої адвоката ОСОБА_4 , обвинуваченого ОСОБА_5 , захисників обвинуваченого адвокатів ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , представника цивільного відповідача ОСОБА_8 , представника третьої особи за цивільним позовом ОСОБА_9 , розглянувши клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України.
Вказане кримінальне провадження перебуває на стадії судового розгляду.
У судовому засіданні адвокат ОСОБА_6 подав клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, у якому адвокат просить надати тимчасовий доступ до особової справи військовослужбовця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , медичної документації на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та Курсу стрільби зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин, затвердженого наказом командувача НГУ №727 від 28.10.2016, які перебувають у володінні військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В обґрунтування клопотання адвокат зазначив, що в матеріалах вказаного кримінального провадження відсутня особова справа військовослужбовця ОСОБА_5 . При цьому, особова справа ОСОБА_5 має значення для встановлення всіх обставин справи, а саме відомостей про проходження інструктажів, навчань, перебування на лікування та ін. Також, в обвинувальному акті міститься посилання на Курс стрільби зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин, затвердженого наказом командувача НГУ №727 від 28.10.2016. На адвокатський запит вищевказані документи надані не були.
У судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 та його захисники адвокати ОСОБА_6 , ОСОБА_10 підтримали клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів та просили його задовольнити.
Представник потерпілої адвокат ОСОБА_4 проти задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів заперечував, оскільки стороною захисту не доведено, що документи, доступ до яких адвокат ОСОБА_6 просить надати, мають значення для кримінального провадження.
Прокурор ОСОБА_3 просив вирішити вказане клопотання на розсуд суду.
Представник військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_8 не заперечував проти клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів.
Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, дослідивши клопотання захисника обвинуваченого про тимчасовий доступ до речей та документів, а також матеріали кримінального провадження в межах вирішуваного питання, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 25 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом.
Частиною 4 ст. 42 КПК України, передбачено, що обвинувачений також має право збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Частиною 2 ст. 160 КПК України передбачено, що у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім вищевказаних обставин, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом.
Дослідивши клопотання захисника обвинуваченого-адвоката ОСОБА_6 , враховуючи, що документи, доступ до яких він просить надати, перебувають у військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , та за твердженням сторони захисту мають значення для кримінального провадження, зокрема необхідні для підтвердження позиції захисту, суд вважає за необхідне задовольнити дане клопотання та надати адвокату тимчасовий доступ до копій документів, про які йде мова у клопотанні захисника обвинуваченого.
Керуючись ст. ст. 159-166, 369-372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання адвоката ОСОБА_6 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати адвокату ОСОБА_6 дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ), з можливістю ознайомитися з ними та зробити їх копії, а саме до особової справи військовослужбовця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , медичної документації на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та Курсу стрільби зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин, затвердженого наказом командувача НГУ №727 від 28.10.2016.
Встановити строк дії вказаної ухвали суду до 28.04.2023.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Вступна та резолютивна частини ухвали суду виготовлені у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 28.03.2023.
Повний текст ухвали складено 31.03.2023.
Суддя ОСОБА_1