ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_____________________________________
_______________________________________________________________
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
"27" червня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/1318/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Макаревича В.А.,
розглянувши без виклику учасників провадження у справі кредиторську заяву №б/н ОСОБА_1 про додаткові грошові вимоги у справі №906/1318/19
за заявою Виробничо-комерційної фірми "Урарту" (м.Баранівка, Житомирська область)
до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (м. Житомир)
про банкрутство,
ВСТАНОВИВ:
12.12.2019 до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Виробничо-комерційної фірми "Урарту" про відкриття провадження у справі про банкрутство Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", в порядку передбаченому положеннями Кодексу України з процедур банкрутства.
Ухвалою господарського суду від 05.03.2020 (суддя Костриця О.О.) відкрито провадження у справі про банкрутство ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"; введено мораторій на задоволення вимог ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України"; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; призначено розпорядником майна боржника - ДП "Житомирський облавтодор" ВАТ "ДАК "Автомобільні дороги України" арбітражного керуючого Каленчук О.І.
Постановою Верховного Суду від 03.02.2022, зокрема, касаційну скаргу Головного управління ДПС у Житомирській області задоволено частково; касаційну скаргу Акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" задоволено; постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 26.04.2021 та ухвалу Господарського суду Житомирської області від 28.01.2021 у справі № 906/1318/19 скасовано, справу передано до Господарського суду Житомирської області на стадію розпорядження майном боржника; у вимозі Головного управління ДПС у Житомирській області про поновлення провадження у справі №906/1318/19 відмовлено.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.05.2022 справу №906/1318/19 розподілено судді Макаревичу В.А.
Ухвалою Господарського суду від 12.05.2022, зокрема прийнято до свого провадження справу №906/1318/19 на стадії розпорядження майном призначено до розгляду у судове засідання.
23.06.2022 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява №б/н, в якій останній просить визнати додаткові грошові вимоги громадянина України, фізичної особи - ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 (правонаступника фізичної особи підприємця - ОСОБА_1 ), рахунок НОМЕР_2 відкритий у АТ КБ "ПРИВАТБАНК". як кредитора до боржника - Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (код ЄДРПОУ 32008278), що становлять 16 003,72 грн компенсації податків, що підлягають сплаті фізичною особою у разі погашення боргу Покупцем. Стягнути з боржника (покупця) на користь постачальника:77 866,37 грн основного боргу; 16 003,72 грн компенсації податків, що підлягають сплаті фізичною особою у разі погашення боргу Покупцем; 4 204,00 грн судових витрат; що загалом становить 98 074,09 грн.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заява кредитора про визнання додаткових грошових вимог не відповідає вимогам Кодексу України з процедур банкрутства та підлягає залишенню без руху, з огляду на таке.
Відповідно до ч.1, 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Заява кредитора має містити:
найменування господарського суду, до якого подається заява;
найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені);
виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування;
відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог;
перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Пунктом 10 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено що за подання до господарського суду заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, сплачується судовий збір у 2 розмірах прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2022 року становить 2481,00грн.
Тобто, заявник фізична особа ОСОБА_1 за подання до Господарського суду Житомирської області заяви з додатковими грошовими вимогами до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" у справі №906/1318/19 мав сплатити судовий збір у сумі 4 962,00грн.
Заявником не надано суду доказів сплати судового збору у зазначеній сумі.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до заяви в обов`язковому порядку додаються докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно пунктам 59, 61 "Правил надання послуг поштового зв`язку", затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Згідно із пунктом 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом Українського державного підприємства поштового зв`язку "Укрпошта" від 12.05.2006 року №211 при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом ф.107, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля. Форма опису вкладення передбачає, що внесення виправлень до опису вкладення не допускається, про що зазначено безпосередньо на бланку опису вкладення.
Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Таким чином, належним доказом направлення копії заяви з додатками відповідачу та іншим учасникам справи є оригінали розрахункового документу (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опису вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів, видані відправникові поштового відправлення.
Як вбачається з доданих до заяви документів, заявником не надано доказів надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна та додатків до неї.
Згідно з приписами ст.46 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду. В іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Враховуючи вищевикладене, суд за сукупністю дійшов висновку про залишення заяви без руху та надання заявнику строку для усунення недоліків.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Житомирської області
УХВАЛИВ:
1. Заяву №б/н ОСОБА_1 про додаткові грошові вимоги до Дочірнього підприємства "Житомирський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" - залишити без руху.
2. Встановити заявнику спосіб усунення недоліків заяви шляхом падання до суду:
- доказів сплати судового збору на рахунок Господарського суду Житомирської області у сумі 4962,00грн (платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях: отримувач коштів ГУК у Жит.обл/ТГ м.Житомир/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37976485, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA768999980313111206083006797);
- доказів направлення на адресу боржника і розпорядника майна копій заяви та додатків до неї (розрахунковий документ (оригінал поштової квитанції чи фінансового чека) та опис вкладення у цінний лист з поіменним переліком документів).
3. Встановити заявнику строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали про залишення заяви без руху.
4. Роз`яснити заявнику, що за змістом ч.4 ст.174 чинного ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили 28.06.2022 та оскарженню не підлягає.
Дата підписання: 28.06.2022
Суддя Макаревич В.А.
список розсилки:
1 - до справи;
2 - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) - рек.з пов.;