УХВАЛА
01 листопада 2021 року
м. Київ
Справа № 924/233/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Огородніка К.М. - головуючого, Жукова С.В., Ткаченко Н.Г.
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс"
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосування системи EasyCon.
у справі 924/233/18
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс"
до дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод"
про стягнення 3935558,00 грн. за договором поставки молока №49 від 12.08.2016р.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 18.10.2021 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" на рішення Господарського суду Хмельницької області від 15.04.2021 року та на постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 21.09.2021 року у справі № 924/233/18 та призначено до розгляду на 17 листопада 2021 року о 11:15 год. у приміщенні Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 330.
До Верховного Суду через систему "Електронний суд" від Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс" надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосування системи EasyCon.
Відповідно до частини першої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
За частиною другою статті 197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду (далі - Порядок № 196). Пунктом 2 розділу ІІ Порядку № 196 зазначено, що системою відеоконференцзв`язку (далі - Система) є комплекс технічних засобів і програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасниками судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку № 196 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ Порядку, серед іншого, рішення про обрання Системи, що буде використана для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, приймається Головуючим суддею, у провадженні якого знаходиться справа.
За пунктами 3, 4 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
У зв`язку з вищевикладеним колегія судів дійшла висновку, що заява про участь у судовому засіданні Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс" в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосування системи «EasyCon» підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 42,197, 234, 235 ГПК України, Суд,-
УХВАЛИВ:
1.Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосування системи «EasyCon» - задовольнити.
2.Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).
3. Забезпечити участь Товариства з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс" у судовому засіданні у справі № 924/233/18 призначеному на 17 листопада 2021 року о 11:15 год. в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196.
4.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс", що для участі у судовому засіданні у справі №924/233/18 в режимі відеоконференції заявник зобов`язаний дотримуватись правил вказаного Порядку.
5.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Органік Сідс", що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий, суддя Огороднік К. М.
Судді Жуков С.В.
Ткаченко Н.Г.