Справа № 442/510/20
Провадження № 2-во/442/36/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" травня 2021 р. Дрогоюицькийміськрайонний суд Львівської області
в складі головуючої -судді Гарасимків Л.І.
секретар судового засідання Петрів В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дрогобичі заяву генерального директора ТзОВ " Торгова група -Тиса" Тарновецького С.В. про виправлення описки в Рішенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 01.04.2020 року по справі № 442/510/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгова група " Тиса" про визнання трудового договору розірваним, зобов`язання видати наказ про звільнення, стягнути заробітну плату, вихідну допомогу та компенсацію у зв"язку з затримкою розрахунку. -
в с т а н о в и в :
У провадженні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області перебувала цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгова група " Тиса" про визнання трудового договору розірваним, зобов`язання видати наказ про звільнення, стягнути заробітну плату, вихідну допомогу та компенсацію у зв"язку з затримкою розрахунку.
До суду звернувся представник Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгова група " Тиса" про виправлення описки в судовому рішенні, вказуючи на те, що судом було допущено описку у резолютивній частині рішення, зокрема не вказано, що суд взяв до уваги розрахунки заробітної плати, надані позивачем, в тому розмірі, у якому їх нараховано, без виключення сум відрахування на податки та збори.
Суд, розглянувши заяву, дослідивши матеріали справи, приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 269 ЦПК, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Описка - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка, помилки у написанні складних чисел тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер, наприклад: написання прізвищ та імен, адреси, найменувань спірного майна, зазначення дат і строків.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Щодо вказаної описки, то враховуючи, що відповідно до порядку під час обчислення середньої заробітної плати включаються: основна зарплата, доплати і надбавки, премії, винагорода за підсумками річної роботи та вислугу років. Усі виплати включаються до розрахунку середньої заробітної плати в тому розмірі, у якому їх нараховано, без виключення сум відрахування на податки та збори. Податки і збори із суми середнього заробітку повинен нарахувати роботодавець під час виконання відповідного судового рішення. Тобто сума, призначена судом як виплата середнього заробітку за час вимушеного прогулу, зменшується на суму податків і зборів.
Незважаючи на те, що призначена судом сума зменшується на суму податкових відрахувань, цей факт в жодному разі не погіршує становище працівника. Адже якби працівник просто отримував зарплату, а вимушено був відсутній на роботі, то таку зарплату він отримував би також з урахуванням утримання обов`язкових податкових платежів.
Тобто суд під час вирішення питання про призначення суми середнього заробітку вказує суму без відрахування з неї податків і зборів. При цьому в резолютивній частині рішення обов`язково має бути зазначено, що суму визначено без утримання податку. Стягнення і сплата прибуткового податку покладаються на роботодавця, який самостійно розраховує суму податкових відрахувань і зменшує суму, призначену судом, на суму нарахованих податків.
Таким чином допущена описка в судовому наказі суду є технічною та її виправлення не впливає на зміст рішення, а тому зазначена описка підлягає виправленню.
Керуючись ст.ст. 269 ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
Заяву задовольнити.
Виправити описку, допущену в рішенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області від 01.04.2020 року по справі № 442/510/20 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю " Торгова група " Тиса" про визнання трудового договору розірваним, зобов`язання видати наказ про звільнення, стягнути заробітну плату, вихідну допомогу та компенсацію у зв"язку з затримкою розрахунку.
В четвертому абзаці резолютивної частини рішення вказати :
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгова група «Тиса» (ідентифікаційний код за ЄДРПОУ: 30053266; зареєстроване місцезнаходження: вул. Зелена, буд. 115 Б, місто Львів, Львівська обл., 79035) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ; паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий Дрогобицьким MB УМВС України у Львівській області 13.09.1996; зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 )
- 109 574,77 гривень заборгованості із виплати заробітної плати;
- 28 801,98 гривень компенсації у зв`язку з затримкою розрахунку;
- 1 411,92 компенсації втрати частини заробітної плати у зв`язку із порушенням строків її виплати відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари;
- 44 000,00 вихідної допомоги у розмірі тримісячного середнього заробітку у зв`язку з розірванням трудового договору на підставі частини третьої статті 38 КЗпП України, з відрахуванням податків та інших обов`язкових платежів і зборів.
В решті рішення суду залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Л.І. Гарасимків