Деякі питання діяльності Міністерства культури та інформаційної політики
{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 1162 від 24.12.2019
№ 1185 від 24.12.2019
№ 231 від 23.03.2020
№ 371 від 06.05.2020
№ 889 від 28.09.2020
№ 1264 від 16.12.2020
№ 937 від 08.09.2021
№ 3 від 12.01.2022}
{Додатково див. Постанови КМ
№ 1160 від 24.12.2019
№ 1171 від 24.12.2019}
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, що додається.
{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1-3, підпункту 1, абзаців третього, четвертого підпункту 2, підпункту 3 пункту 4, підпункту 2 пункту 5, пунктів 6-8, підпункту 2 пункту 9, пунктів 11-13, підпункту 2 пункту 14 змін, затверджених цією постановою, абзацу третього пункту 1, абзаців п’ятого та сьомого підпункту 1, підпункту 3 пункту 3, підпунктів 6, 9, 36-51, 133-141, 161-179 пункту 4 Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 1 січня 2020 року.
{Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
ПОЛОЖЕННЯ
про Міністерство культури та інформаційної політики України
{Назва Положення із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
{У тексті Положення слово “МКМС” замінено словом “МКІП” згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
1. Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
{Абзац перший пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
МКІП є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, державної мовної політики, популяризації України у світі, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”) та інформаційної безпеки, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей.
{Абзац другий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 231 від 23.03.2020, № 371 від 06.05.2020}
МКІП є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері.
{Абзац третій пункту 1 в редакції Постанов КМ № 1162 від 24.12.2019, № 889 від 28.09.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 937 від 08.09.2021}
{Абзац четвертий пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
2. МКІП у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
3. Основними завданнями МКІП є:
1) забезпечення формування та реалізація:
державної політики у сферах культури та державної мовної політики;
{Абзац другий підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
державної політики у сферах інформаційного суверенітету (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”), інформаційної безпеки України;
{Абзац третій підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 371 від 06.05.2020}
державної політики у сфері державного іномовлення;
{Абзац п’ятий підпункту 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
державної політики у сферах популяризації України в світі, стратегічних комунікацій, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами;
{Абзац сьомий підпункту 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Абзац восьмий підпункту 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Абзац дев'ятий підпункту 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Абзац десятий підпункту 1 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
2) забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин, у сфері мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей;
{Підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 1162 від 24.12.2019, № 1185 від 24.12.2019, № 937 від 08.09.2021}
3) забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері;
{Підпункт 3 пункту 3 в редакції Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 4 пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
5) участь у формуванні та реалізації державної політики з питань тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та населення, що на них проживає, з метою їх реінтеграції в єдиний культурний та інформаційний простір України.
4. МКІП відповідно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України;
2) розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
3) погоджує проекти законів, інших актів законодавства, які надходять на погодження від інших міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, готує в межах повноважень, передбачених законом, висновки і пропозиції до проектів законів, інших актів законодавства, які подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, та проектів законів, внесених на розгляд Верховної Ради України іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
4) готує в межах повноважень, передбачених законом, зауваження і пропозиції до прийнятих Верховною Радою України законів, що надійшли на підпис Президентові України;
5) здійснює нормативно-правове регулювання у сферах культури та мистецтв, інформаційного суверенітету (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”), інформаційної безпеки України, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, популяризації України в світі, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, державного іномовлення, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, музейної справи, кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті;
{Підпункт 5 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 231 від 23.03.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 371 від 06.05.2020}
6) здійснює нормативно-правове регулювання в інформаційній та видавничій сферах, у сфері телебачення і радіомовлення;
{Підпункт 6 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 937 від 08.09.2021}
7) бере участь у здійсненні нормативно-правового регулювання з питань тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та населення, що на них проживає, з метою їх реінтеграції в єдиний культурний та інформаційний простір України;
8) визначає перспективи та пріоритетні напрями розвитку у сферах культури та мистецтв, інформаційного суверенітету (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”), інформаційної безпеки України, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, популяризації України в світі, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, державного іномовлення, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, музейної справи, кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті;
{Підпункт 8 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 231 від 23.03.2020, № 371 від 06.05.2020}
9) визначає перспективи та пріоритетні напрями розвитку в інформаційній та видавничій сферах, у сфері телебачення і радіомовлення;
{Підпункт 9 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 937 від 08.09.2021}
10) визначає перспективи та пріоритетні напрями реінтеграції населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в єдиний культурний та інформаційний простір України, забезпечує їх реалізацію;
11) бере відповідно до законодавства участь у підготовці проектів міжнародних договорів України, готує пропозиції щодо укладення і денонсації таких договорів, укладає міжнародні договори, забезпечує виконання зобов’язань України за міжнародними договорами з питань, що належать до компетенції МКІП;
12) створює умови для відродження та розвитку культури української нації, всіх видів мистецтв, креативних індустрій;
{Підпункт 12 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 13 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 14 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
15) здійснює координацію діяльності Українського культурного фонду, організовує підготовку та проведення рейтингового інтернет-голосування з питань обрання до складу наглядової ради Українського культурного фонду представників закладів культури та громадських об’єднань;
16) затверджує порядок накладення штрафів за порушення вимог статей 3 і 31 Закону України “Про гастрольні заходи в Україні”;
{Підпункт 16 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 17 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 18 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
19) сприяє провадженню виставкової діяльності, проведенню міжнародних, всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів, культурно-мистецьких проектів, концертів, мистецьких аукціонів, виставок, виставок-продажів та інших заходів з питань, що належать до його компетенції;
{Підпункт 19 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
20) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних книжкових виставках, ярмарках, форумах;
{Підпункт 21 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
22) вживає заходів для забезпечення захисту об’єктів права інтелектуальної власності, реалізації авторських і суміжних прав з питань, що належать до компетенції МКІП;
23) формує, встановлює та затверджує в установленому порядку за участю і погодженням з іншими сторонами соціального партнерства державні соціальні нормативи у сфері обслуговування закладами культури;
{Підпункт 23 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
24) порушує в установленому порядку клопотання про надання закладам (установам) культури статусу національного, надає статус академічного професійним творчим колективам;
{Підпункт 25 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
26) вносить в установленому порядку пропозиції стосовно відзначення державними нагородами, присвоєння почесних звань, а також здійснює нагородження відомчими заохочувальними відзнаками;
27) вносить Кабінету Міністрів України пропозиції щодо:
{Абзац перший підпункту 27 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
надання грантів Президента України молодим діячам культури і мистецтв для створення і реалізації творчих проектів та ініціює заснування нових грантів для реалізації творчих проектів;
присудження премій та галузевих відзнак за видатні досягнення у галузі культури;
надання стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва;
{Підпункт 28 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
29) сприяє централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів, здійснює координацію робіт з об’єднання бібліотек в єдину бібліотечно-інформаційну систему;
30) сприяє відповідно до законодавства координації діяльності бібліотек;
{Підпункт 30 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 31 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
32) організовує в установленому порядку роботу з проведення атестації бібліотечних кадрів та визначає порядок її проведення;
{Підпункт 32 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
33) встановлює порядок та критерії формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетними програмами випуску книжкової продукції;
34) вживає разом з іншими органами державної влади заходів для:
{Абзац другий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
створення умов для функціонування електронних бібліотек, зокрема аудіокниг, аудіодокументів у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією;
{Абзац четвертий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац п'ятий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац шостий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 35 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 36 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 37 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 38 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 39 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 40 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 41 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 42 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 43 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 44 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 45 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 46 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 47 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 48 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 49 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 50 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
{Підпункт 51 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
52) здійснює заходи державної підтримки виробників в окремих галузях діяльності у сфері культури та мистецтв у порядку, передбаченому законом та довгостроковими національно-культурними державними цільовими програмами;
53) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання Українським інститутом книги функцій з реалізації програм підтримки книговидавничої справи;
54) затверджує порядок виконання бюджетної програми випуску книжкової продукції та критерії обрання книжкової продукції, що підтримується відповідно до зазначеної програми;
55) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних виставках, ярмарках, форумах тощо;
56) погоджує рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування стосовно реорганізації та ліквідації бібліотек, що перебувають у державній та комунальній власності;
57) встановлює порядок створення страхових копій документів та колекцій, що внесені та/або підлягають внесенню до Державного реєстру національного культурного надбання;
58) погоджує рішення органів виконавчої влади щодо передачі іншим бібліотекам документів, внесених до Державного реєстру національного культурного надбання, якщо бібліотека не забезпечує створення необхідних умов для їх зберігання та використання;
59) визначає порядок передачі маловживаних, але цінних у науковому та художньому сенсі документів у бібліотеки-депозитарії, порядок вилучення з бібліотечних фондів документів, у тому числі ветхих та тих, що втратили актуальність, наукову та виробничу цінність або мають дефект, дублетних;
60) затверджує правила обліку, зберігання і використання документів, що перебувають у бібліотечних фондах, а також типові правила користування бібліотекою;
61) формує вимоги до ведення державного статистичного обліку театрів стосовно їх діяльності;
{Підпункт 62 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 63 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 64 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
65) визначає порядок обліку театрів, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів спеціалізованої мистецької освіти;
{Підпункт 65 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
66) вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо формування переліку професійних творчих працівників театрів і переліку посад (спеціальностей) працівників інших специфічних театральних професій;
{Підпункт 67 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
68) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо затвердження переліку видів виробництв і груп виробів народних художніх промислів;
69) визначає порядок ведення обліку, зберігання і використання типових зразків виробів народних художніх промислів та унікальних виробів народних художніх промислів;
70) визначає за поданням місцевих органів виконавчої влади та за погодженням з Національною академією наук і відповідними творчими спілками осередки народних художніх промислів;
71) складає перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини;
{Підпункт 72 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
73) здійснює контроль за діяльністю музеїв, заснованих на державній та комунальній формі власності, за станом обліку, зберіганням, охороною, використанням та переміщенням музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються в музеях незалежно від форми власності;
{Підпункт 73 пункту 4 в редакції Постанов КМ № 1185 від 24.12.2019, № 3 від 12.01.2022}
731) здійснює організаційно-методичне керівництво, сприяє розвитку сучасної інфраструктури музейної справи, розвитку музейної мережі, створює спеціалізовані організаційні структури, наукові установи для науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення музеїв;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 731 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
732) формує і веде Державний реєстр національного культурного надбання;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 732 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Підпункт 74 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
75) встановлює критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер;
76) визначає разом з Мінфіном порядок встановлення оціночної та страхової вартості музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань Музейного фонду України та предметів музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування на виставках, реставрації або проведення наукової експертизи;
порядок віднесення музейних предметів Музейного фонду України до Державного реєстру національного культурного надбання та умови їх зберігання;
форми облікових документів на музейні предмети та предмети музейного значення;
положення про атестаційну комісію з питань проведення атестації реставраторів та її персональний склад;
вимоги до умов зберігання та ведення обліку музейних предметів, музейних колекцій;
порядок консервації і реставрації музейних предметів Музейного фонду України;
порядок ведення обліку музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів освіти;
порядок проведення атестації працівників музеїв;
{Підпункт 79 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
вилучення музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України, з фондово-облікової документації у разі їх втрати або руйнування;
передачі музейних предметів державної частини Музейного фонду України з музеїв на постійне зберігання іншим музеям у межах України;
{Підпункт 80 пункту 4 доповнено абзацом третім згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
передачі музейних предметів і музейних колекцій державної частини Музейного фонду України з музеїв, що належать до сфери управління МКІП, на тимчасове зберігання іншим музеям, юридичним і фізичним особам у межах України;
{Підпункт 80 пункту 4 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
передачі музейних предметів державної частини Музейного фонду України на тимчасове зберігання за межами України з метою їх експонування на виставках, проведення реставрації або наукової експертизи;
{Підпункт 80 пункту 4 доповнено абзацом п’ятим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Абзац третій підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац четвертий підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац п'ятий підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
81) формує вимоги до ведення державного статистичного обліку музеїв, створених на території України;
82) здійснює координацію робіт із створення єдиної інформаційної системи музеїв;
821) порушує перед власником музейних предметів та музейних колекцій питання щодо покращення умов їх зберігання;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 821 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
822) сприяє у разі потреби передачі музейних предметів, музейних колекцій та предметів музейного значення, що належать до недержавної частини Музейного фонду України, на тимчасове зберігання до державних музеїв;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 822 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
823) організовує навчання і підвищення кваліфікації працівників музеїв;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 823 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
824) визначає потреби держави та нормативи, що гарантують належний рівень музейного обслуговування і доступ громадян до Музейного фонду України;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 824 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
825) організовує проведення наукових досліджень у сфері музейної справи;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 825 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
826) надсилає запити з метою отримання інформації про музейні предмети та музейні колекції;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 826 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Підпункт 83 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 84 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 85 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
86) затверджує правила встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам’ятках або в межах їх територій, затвердження зразків таких дощок, знаків, написів, позначок;
{Підпункт 87 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 88 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 89 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 90 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
91) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та змін до нього щодо пам’яток національного значення;
{Підпункт 91 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
92) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо затвердження Списку історичних населених місць України та внесення до нього змін;
93) оголошує топографічно визначені території або водні об’єкти, в яких містяться об’єкти культурної спадщини або можлива їх наявність, охоронюваними археологічними територіями;
94) встановлює режим використання пам’яток національного значення, їх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;
{Підпункт 94 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
941) затверджує плани управління об’єктами всесвітньої спадщини та здійснює моніторинг їх виконання;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 941 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
942) визначає рекомендації щодо формування плану управління об’єктами всесвітньої спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 942 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
943) здійснює науково-методичне керівництво у питаннях охорони культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 943 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
944) забезпечує управління в порядку, встановленому законом, історико-культурними заповідниками державного значення;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 944 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
945) утворює або визначає органи управління об’єктами всесвітньої спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 945 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
946) здійснює контроль за виконанням Закону України “Про охорону культурної спадщини”, інших нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 946 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
947) забезпечує ведення Державного реєстру нерухомих пам’яток України, здійснює координацію та контроль за паспортизацією нерухомих об’єктів культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 947 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
948) здійснює координацію робіт з виявлення, дослідження та документування об’єктів культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 948 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
949) приймає рішення про занесення об’єктів культурної спадщини місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення змін до нього щодо пам’яток місцевого значення;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 949 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9410) забезпечує доступ до інформації, що міститься у Державному реєстрі нерухомих пам’яток України;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9410 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9411) забезпечує публікацію Державного реєстру нерухомих пам’яток України та внесення до нього змін;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9411 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
науково-проектну (науково-дослідну) документацію з визначення режиму використання пам’ятки національного значення, меж і режимів використання її території та зон охорони, історико-культурного заповідника державного значення, історико-культурної заповідної території, їх зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;
науково-проектну документацію з визначення меж та режимів використання буферних зон об’єкта всесвітньої спадщини;
технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини (у разі встановлення такою документацією меж території пам’ятки національного значення, історико-культурного заповідника державного значення, історико-культурної заповідної території, їх зон охорони, історичних ареалів населених місць);
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9412 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022 - набирає чинності з 26 травня 2022 року}
9413) призначає охоронні заходи щодо пам’яток національного значення, об’єктів всесвітньої спадщини, їх територій у разі виникнення загрози руйнування або пошкодження зазначених об’єктів внаслідок дії природних факторів або проведення будь-яких робіт;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9413 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9414) забороняє відповідно до закону діяльність юридичних або фізичних осіб, що створюють загрозу об’єкту культурної спадщини, видатній універсальній цінності об’єкта всесвітньої спадщини або порушують законодавство у сфері охорони культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9414 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9415) видає розпорядження та приписи щодо охорони пам’яток національного значення, об’єктів всесвітньої спадщини, припинення робіт на них, їх територіях, у зонах охорони, буферних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених Законом України “Про охорону культурної спадщини”, без дозволів або з відхиленням від них;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9415 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9416) здійснює відповідно до закону нагляд за виконанням робіт з дослідження, консервації, реабілітації, реставрації, ремонту, пристосування та музеєфікації пам’яток, об’єктів всесвітньої спадщини та інших робіт на них;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9416 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9417) застосовує фінансові санкції за порушення Закону України “Про охорону культурної спадщини”;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9417 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9418) формує і розміщує державне замовлення, укладення з цією метою контрактів на виявлення, дослідження, консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам’яток та інші заходи щодо охорони культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9418 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
9419) забезпечує переведення в електронну (цифрову) форму матеріалів затвердженої МКІП науково-проектної документації у сфері охорони культурної спадщини та внесення відомостей про обмеження у використанні земель, визначені такою документацією, до Державного земельного кадастру, а якщо дійсні межі таких обмежень неможливо встановити на підставі таких матеріалів, - забезпечення розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9419 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022 - набирає чинності з 26 травня 2022 року}
9420) забезпечує розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж режимоутворюючих об’єктів культурної спадщини (пам’яток національного значення) стосовно тих режимоутворюючих об’єктів, межі яких не визначені у встановленому порядку;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 9420 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022 - набирає чинності з 26 травня 2022 року}
{Підпункт 95 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
96) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо переміщення (перенесення) пам’ятки національного значення;
{Підпункт 97 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
98) у межах повноважень, передбачених законом, погоджує:
відчуження або передачу пам’яток національного значення їх власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління;
{Підпункт 98 пункту 4 доповнено абзацом другим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
охоронні договори на пам’ятки національного значення;
{Підпункт 98 пункту 4 доповнено абзацом третім згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
науково-проектну документацію на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам’яток національного значення;
{Підпункт 98 пункту 4 доповнено абзацом четвертим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
програми та проекти містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях, в історико-культурних заповідниках, на історико-культурних заповідних територіях, у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програми та проекти, реалізація яких може позначитися на об’єктах культурної спадщини;
{Підпункт 98 пункту 4 доповнено абзацом п’ятим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
розміщення реклами на пам’ятках національного значення, в межах зон охорони таких пам’яток, історичних ареалів населених місць;
{Підпункт 98 пункту 4 доповнено абзацом шостим згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Абзац другий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац третій підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац четвертий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац п'ятий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац шостий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац сьомий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
порядок подальшого використання музейних зібрань у разі ліквідації музеїв, що засновані на державній або комунальній формі власності;
рішення про вилучення приміщення музею, що є пам’яткою культурної спадщини;
981) видає власнику пам’ятки або уповноваженому ним органу свідоцтво про реєстрацію такого об’єкта культурної спадщини як пам’ятки;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 981 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
переміщення (перенесення) пам’яток місцевого значення;
проведення робіт на пам’ятках національного значення;
проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт у межах території пам’яток та в зонах їх охорони, на охоронюваній археологічній території, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 982 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
983) організовує проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на збереження нерухомих пам’яток, традиційного характеру середовища та історичних ареалів населених місць;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 983 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Підпункт 99 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 100 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 101 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
102) номінує об’єкт культурної спадщини, що може мати видатну універсальну цінність та відповідає критеріям, визначеним Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, за рекомендацією Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (IKOMOS) до Списку всесвітньої спадщини;
{Підпункт 102 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 3 від 12.01.2022}
державні норми і правила з питань охорони культурної спадщини;
методики і правила дослідження об’єктів культурної спадщини;
порядок обліку об’єктів культурної спадщини;
{Абзац п'ятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац шостий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
типове положення про консультативні ради для погодженого вирішення питань щодо охорони культурної спадщини на територіях областей,
мм. Києва та Севастополя, інших населених пунктів;
форми дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території, на якій розташовані пам’ятки, та в зонах їх охорони, на охоронюваній археологічній території, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою;
{Абзац дев'ятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац десятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Абзац одинадцятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 3 від 12.01.2022}
{Абзац дванадцятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 3 від 12.01.2022}
форму звітності (адміністративні дані) про пам’ятки і об’єкти культурної спадщини та інструкцію про її заповнення;
{Абзац чотирнадцятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 3 від 12.01.2022}
{Абзац п’ятнадцятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 3 від 12.01.2022}
положення про історико-культурні заповідники, що належать до сфери управління МКІП, історико-культурну заповідну територію;
{Підпункт 103 пункту 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
порядок передачі на постійне зберігання до профільних державних сховищ предметів і колекцій, знайдених під час проведення археологічних розвідок, розкопок, польової документації та звіту про проведені розвідки, розкопки;
{Підпункт 103 пункту 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
порядок оформлення звіту про роботи, виконані відповідно до дозволу на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території, на якій розташовані пам’ятки, та в зонах їх охорони, на охоронюваній археологічній території, в історичних ареалах населених місць;
{Підпункт 103 пункту 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1031) вживає заходів для повернення в Україну культурних цінностей народу, які перебувають за її межами;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1031 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
відповідно до законодавства контроль за вивезенням, ввезенням та поверненням культурних цінностей;
реалізацію цілеспрямованої державної політики щодо повернення незаконно вивезених з території України культурних цінностей;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1032 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1033) налагоджує контакти із закордонними українцями з метою пошуку культурних цінностей, створення умов для повернення їх в Україну;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1033 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1034) разом з відповідними організаціями України та інших держав розробляє та виконує програми і плани скоординованих дій з виявлення, ведення обліку та повернення в Україну культурних цінностей;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1034 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1035) розробляє та здійснює заходи, спрямовані на забезпечення виконання міжнародних угод з питань культурних цінностей, переміщених з території України під час та внаслідок Другої світової війни, та запобігання їх незаконному переміщенню і сприяння поверненню державам, яким вони належать;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1035 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1036) організовує роботу, пов’язану з виявленням та веденням обліку на території України культурних цінностей інших держав, сприяє вирішенню питань про їх повернення відповідно до законодавства України;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1036 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1037) забезпечує проведення державної експертизи культурних цінностей, заявлених до вивезення (тимчасового вивезення) та у разі їх повернення після тимчасового вивезення, а також обернених відповідно до закону в дохід держави;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1037 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1038) видає свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1038 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
1039) вносить до єдиного державного інформаційного веб-порталу “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” у формі електронних документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису видані свідоцтва на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України в день видачі таких свідоцтв;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 1039 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
10310) веде бази даних про переміщені культурні цінності;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 10310 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
10311) вирішує питання щодо безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави, для постійного зберігання в державну частину музейного, бібліотечного та архівного фондів або релігійним організаціям;
{Пункт 4 доповнено підпунктом 10311 згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
{Підпункт 104 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 105 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 106 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 107 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 108 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 109 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 110 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 111 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 112 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 113 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 114 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
зразки паспортів на смичкові музичні інструменти і смички та перелік державних установ, яким надається право проведення державної експертизи смичкових музичних інструментів і смичків;
порядок оформлення права на вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей та здійснення контролю за їх переміщенням через державний кордон України;
перелік державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей;
перелік товарів із зазначенням їх кодів згідно з УКТЗЕД, на які видається свідоцтво на право вивезення (тимчасового вивезення) культурних цінностей з території України;
{Підпункт 115 пункту 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 3 від 12.01.2022}
116) здійснює заходи, спрямовані на популяризацію культурних надбань Українського народу за межами України і світової культури в Україні (у тому числі проведення днів, тижнів, років культури);
117) вживає заходів до забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України;
118) забезпечує дотримання мовних прав українців;
119) здійснює заходи щодо реалізації положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин у сфері культурної діяльності;
120) здійснює заходи щодо заохочення міжкультурного діалогу, культурних обмінів для усвідомлення цінності культурного розмаїття, поваги до різних форм культурного самовираження;
121) створює спеціалізовані організаційні структури для науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення театрів та музеїв;
122) визначає перспективи і напрями розвитку спеціалізованої мистецької освіти;
{Абзац другий підпункту 123 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
положення про атестацію педагогічних працівників закладів спеціалізованої мистецької освіти;
стандарти спеціалізованої мистецької освіти (крім стандартів вищої освіти);
{Абзац четвертий підпункту 123 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 124 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 125 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
{Підпункт 126 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019}
127) бере участь у формуванні державної інформаційної політики;
128) вживає заходів до захисту прав громадян на вільний збір, зберігання, використання і поширення інформації, зокрема на тимчасово окупованих територіях, відповідно до покладених на МКІП завдань;
129) вживає разом з іншими органами державної влади заходів до захисту неповнолітніх від негативного впливу інформаційної продукції, зокрема аудіо- і відеопродукції, яка становить загрозу суспільній моралі або може зашкодити фізичному, психічному чи моральному розвитку неповнолітніх;
130) здійснює в межах повноважень, передбачених законом, координацію діяльності органів виконавчої влади та взаємодію з органами місцевого самоврядування з питань, віднесених до компетенції МКІП;
131) надає методичну та практичну допомогу засобам масової інформації у сфері інформаційного суверенітету України (у частині повноважень з управління цілісним майновим комплексом Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”) та інформаційної безпеки;
{Підпункт 131 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 371 від 06.05.2020}
{Підпункт 132 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
133) бере участь у формуванні єдиного інформаційного простору, сприянні розвитку інформаційного суспільства;
134) розробляє заходи щодо запобігання внутрішньому і зовнішньому інформаційному впливу, який загрожує інформаційній безпеці держави, суспільства, особи;
135) узагальнює інформацію органів виконавчої влади про інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
{Підпункт 136 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
137) спрямовує і надає методичну та практичну допомогу структурним підрозділам центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, на які покладається взаємодія із засобами масової інформації;
{Підпункт 137 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 889 від 28.09.2020}
138) визначає порядок функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади та подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо інформаційного наповнення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади;
139) проводить моніторинг інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади та подає пропозиції зазначеним органам;
{Підпункт 140 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 889 від 28.09.2020}
141) розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових документів щодо інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
142) розробляє плани заходів щодо сприяння незалежності засобів масової інформації, захисту прав журналістів та споживачів інформаційної продукції;
143) організовує проведення досліджень впливу результатів діяльності засобів масової інформації на суспільну свідомість;
144) сприяє розбудові в Україні системи державних стратегічних комунікацій;
145) розробляє разом з МЗС плани заходів та програмні документи щодо позиціонування України в світі;
146) сприяє дотриманню в Україні свободи слова;
147) розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України програмні документи у сфері захисту інформаційного простору України від зовнішнього інформаційного впливу;
148) вживає разом з іншими центральними органами виконавчої влади заходів до популяризації вітчизняної телепродукції за кордоном;
149) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо визначення механізму державної підтримки діяльності з виготовлення та популяризації вітчизняної аудіовізуальної продукції;
150) забезпечує моніторинг інформації у вітчизняних та іноземних засобах масової інформації;
151) утворює спеціалізовані експертні ради;
152) засновує телерадіоорганізації та бере участь в їх діяльності, організовує та забезпечує діяльність державних телерадіоорганізацій в частині закордонного мовлення з метою поширення інформації про Україну у світі;
153) сприяє інтеграції суб’єктів державного іномовлення України у світовий інформаційний простір та провадженню ними діяльності відповідно до міжнародних стандартів;
154) сприяє популяризації та формуванню позитивного іміджу України у світових інформаційних ресурсах та національних інформаційних ресурсах іноземних держав з метою захисту її політичних, економічних та соціально-культурних інтересів, зміцнення національної безпеки і відновлення територіальної цілісності України;
155) забезпечує інформаційну та культурну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, районів, прилеглих до цих територій, та населення, що на них проживає;
156) забезпечує організацію та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, публічних заходів з метою інформування населення про реформи, що проводяться Кабінетом Міністрів України та іншими державними органами, а також спрямованих на підтримку розвитку особистості, підвищення рівня правової культури населення, зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства та взаємодії з громадськістю тощо;
{Підпункт 156 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
157) здійснює міжнародне співробітництво, забезпечує виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами України, з питань державного іномовлення, інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій;
158) забезпечує організацію та проведення мистецьких конкурсів з метою реалізації культурно-мистецьких проектів, спрямованих на здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору;
{Підпункт 159 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 371 від 06.05.2020}
{Підпункт 160 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 371 від 06.05.2020}
161) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних телекомунікаційних виставках, ярмарках, форумах;
{Підпункт 162 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 163 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 164 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 165 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Підпункт 166 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 167 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Підпункт 168 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 169 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Підпункт 170 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 171 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Підпункт 172 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 173 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 174 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1162 від 24.12.2019}
{Підпункт 175 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 176 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
{Підпункт 177 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 937 від 08.09.2021}
178) забезпечує реалізацію заходів щодо інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
перелік книжкових видань, випуск яких здійснюється за програмою “Українська книга”;
перелік книжкової продукції, що придбавається для поповнення бібліотечних фондів;
перелік фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка;
{Підпункт 180 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 181 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 182 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 183 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 184 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
185) сприяє організації та проведенню інформаційних, комунікаційних кампаній, публічних заходів з метою інформування дітей та молоді щодо формування інформаційно-цифрової компетентності, зокрема безпечної поведінки в онлайн-просторі;
{Підпункт 186 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 187 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
188) розробляє та поширює онлайн-курси, програми для дітей, молоді, батьків, педагогів щодо формування безпечної поведінки в онлайн-просторі;
{Підпункт 189 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 190 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 191 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 192 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 193 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 194 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 195 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 196 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 197 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 198 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 199 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 200 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 201 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 202 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 203 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 204 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 205 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 206 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 207 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 208 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 209 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 210 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 211 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 212 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 213 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 214 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 215 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 216 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 217 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 218 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 219 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 220 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 221 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 222 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 223 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 224 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 225 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 226 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 227 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 228 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 229 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 230 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 231 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 232 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 233 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 234 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 235 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 236 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 237 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 238 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 239 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 240 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 241 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
242) сприяє науковим дослідженням з питань, що належать до компетенції МКІП;
243) здійснює організаційно-методологічне забезпечення у сферах, що належать до компетенції МКІП;
244) здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов’язаних з діяльністю МКІП, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління;
245) здійснює функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери його управління;
246) здійснює інші повноваження, визначені законом.
5. МКІП з метою організації своєї діяльності:
1) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції та контроль за їх реалізацією в апараті МКІП, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління;
2) здійснює добір кадрів в апарат МКІП та на керівні посади підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, організовує роботу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та працівників апарату МКІП;
3) організовує планово-фінансову роботу в апараті МКІП, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку;
4) забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів;
5) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, захист інформації з обмеженим доступом, а також технічний захист інформації, контроль за її збереженням в апараті МКІП;
6) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави;
7) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, вирішення питань цивільного захисту, стабільну роботу підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, в умовах особливого періоду і надзвичайного стану, додержання правового режиму надзвичайного чи воєнного стану в разі його введення в Україні або в окремих її місцевостях, здійснення інших заходів відповідно до законодавства;
8) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, залучення громадян до участі в управлінні державними справами, ефективну взаємодію з інститутами громадянського суспільства, здійснення громадського контролю за діяльністю МКІП, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сферах, що належать до компетенції МКІП;
9) засновує в установленому порядку засоби масової інформації з метою висвітлення питань, що належать до компетенції МКІП;
10) провадить в установленому порядку інформаційну, рекламну та видавничу діяльність з питань, що належать до його компетенції;
11) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів відповідно до встановлених правил.
6. МКІП для виконання покладених на нього завдань має право:
1) залучати в установленому порядку спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), вчених, представників інститутів громадянського суспільства, фахівців, громадян (за згодою) для вивчення та/або розгляду питань, що належать до компетенції МКІП, виконання окремих робіт;
2) одержувати безоплатно від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об’єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
3) скликати наради, утворювати комісії та робочі групи, проводити наукові конференції, семінари з питань, що належать до компетенції МКІП;
4) проводити публічні заходи (з’їзди, конференції, семінари, наради тощо) з питань, що належать до його компетенції;
{Підпункт 5 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 6 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 7 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 8 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 9 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
{Підпункт 10 пункту 6 виключено на підставі Постанови КМ № 231 від 23.03.2020}
11) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами.
7. МКІП у процесі виконання покладених на нього завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, профспілками та організаціями роботодавців, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також з підприємствами, установами та організаціями.
8. МКІП у межах своїх повноважень на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України видає накази, здійснює організацію та контроль за їх виконанням.
Накази МКІП, які відповідно до закону є регуляторними актами, розробляються, розглядаються, приймаються та оприлюднюються з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
Накази МКІП нормативно-правового змісту підлягають державній реєстрації в установленому законодавством порядку.
Накази МКІП, видані в межах повноважень, є обов’язковими для виконання центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами та місцевими держадміністраціями, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності і громадянами.
9. МКІП очолює Міністр, який призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України і звільняється з посади Верховною Радою України.
Міністр має першого заступника, заступників Міністра, які призначаються на посаду та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України відповідно до пропозицій Міністра.
1) очолює МКІП, здійснює керівництво його діяльністю;
{Підпункт 1 пункту 10 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 231 від 23.03.2020}
2) спрямовує і координує здійснення іншими центральними органами виконавчої влади заходів з питань, що належать до компетенції МКІП;
3) спрямовує і координує діяльність визначених Кабінетом Міністрів України центральних органів виконавчої влади, зокрема:
забезпечує формування державної політики у відповідній сфері та контролює її реалізацію центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
погоджує та подає на розгляд Кабінету Міністрів України розроблені центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України;
визначає пріоритетні напрями роботи центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, та шляхи виконання покладених на них завдань, затверджує плани роботи таких центральних органів виконавчої влади;
погоджує структуру апарату центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
видає обов’язкові для виконання центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, накази та доручення з питань, що належать до компетенції таких органів;
погоджує призначення на посаду та звільнення з посади керівників і заступників керівників самостійних структурних підрозділів апарату центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо скасування повністю або в окремій частині актів центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, та їх заступників;
ініціює питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників структурних підрозділів апарату центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, а також керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідного органу;
ініціює питання щодо проведення службового розслідування стосовно керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, їх заступників, інших державних службовців і працівників апарату центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідного органу;
приймає рішення щодо проведення перевірки діяльності центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
заслуховує звіти про виконання покладених на центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, завдань та планів їх роботи;
визначає структурний підрозділ апарату МКІП, що відповідає за взаємодію з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
визначає посадових осіб МКІП, які включаються до складу колегії центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
визначає порядок здійснення обміну інформацією між МКІП і центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, періодичність її подання;
вирішує інші питання, пов’язані з координацією діяльності центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром;
4) визначає пріоритети роботи МКІП та шляхи виконання покладених на нього завдань, затверджує плани роботи МКІП, звіти про їх виконання;
5) організовує та контролює в межах компетенції виконання МКІП Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України;
6) подає на розгляд Кабінету Міністрів України проекти законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, розробником яких є МКІП;
7) представляє в установленому порядку проекти законів України, розробником яких є МКІП та центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Міністром, і доповідає з інших питань, що належать до компетенції МКІП, під час їх розгляду на пленарних засіданнях Верховної Ради України;
8) проводить переговори і підписує міжнародні договори України в межах наданих йому повноважень;
9) забезпечує виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами та угодами України;
10) представляє МКІП у відносинах з іншими органами, підприємствами, установами та організаціями в Україні та за її межами;
11) вносить Прем’єр-міністрові України пропозиції щодо призначення на посаду першого заступника та заступників Міністра та звільнення зазначених осіб з посади;
12) визначає обов’язки першого заступника та заступників Міністра, розподіл повноважень Міністра між першим заступником та заступниками Міністра, які вони здійснюють за його відсутності;
13) порушує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності першого заступника та заступників Міністра, державного секретаря МКІП;
14) порушує в установленому порядку питання щодо присвоєння рангу державного службовця державному секретареві МКІП;
15) призначає на посаду та звільняє з посади керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МКІП, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
16) визначає персональний склад патронатної служби Міністра;
17) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату МКІП;
18) вносить подання щодо представлення в установленому порядку працівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління МКІП, до відзначення державними нагородами України;
19) вносить Кабінетові Міністрів України подання про утворення в межах граничної чисельності державних службовців та працівників апарату МКІП і коштів, передбачених на утримання МКІП, ліквідацію, реорганізацію територіальних органів МКІП як юридичних осіб публічного права, затверджує положення про них;
20) затверджує структуру апарату МКІП і його територіальних органів;
21) утворює, ліквідовує, реорганізовує за погодженням з Кабінетом Міністрів України територіальні органи МКІП як структурні підрозділи апарату МКІП, що не мають статусу юридичної особи;
22) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції в разі вмотивованої відмови Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласної державної адміністрації (підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації) про погодження призначення керівника територіального органу МКІП, іншого центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Міністром, керівника підприємства, установи та організації, що належить до сфери управління МКІП, іншого центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Міністром, про надання Кабінетом Міністрів України згоди на призначення такого керівника;
23) утворює, ліквідовує, реорганізовує підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління МКІП, затверджує їх положення (статути), здійснює в межах своїх повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності;
24) приймає рішення щодо розподілу бюджетних коштів, головним розпорядником яких є МКІП;
25) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенції;
26) дає обов’язкові для виконання державними службовцями та працівниками апарату МКІП доручення;
28) організовує роботу колегії МКІП і головує на її засіданнях;
29) залучає за згодою керівників державних службовців та працівників міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій до розгляду питань, що належать до компетенції МКІП;
30) утворює комісії, робочі та експертні групи;
31) здійснює інші повноваження відповідно до Конституції та законів України.
11. Повноваження керівника державної служби в МКІП здійснює державний секретар МКІП.
Державний секретар МКІП є вищою посадовою особою з числа державних службовців МКІП. Державний секретар підзвітний і підконтрольний Міністру.
Державний секретар МКІП призначається на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням Комісії з питань вищого корпусу державної служби строком на п’ять років з правом повторного призначення.
12. Державний секретар МКІП відповідно до покладених на нього завдань:
1) організовує роботу апарату МКІП;
2) забезпечує підготовку пропозицій щодо виконання завдань МКІП та подає їх на розгляд Міністра;
3) організовує та контролює виконання апаратом МКІП Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів МКІП і доручень Міністра, його першого заступника та заступників, звітує про їх виконання;
4) готує та подає Міністрові для затвердження плани роботи МКІП, звітує про їх виконання;
5) забезпечує реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті МКІП;
6) у межах своїх повноважень запитує та одержує в установленому порядку від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в Україні та за її межами безоплатно інформацію, документи і матеріали, а від органів державної статистики - статистичну інформацію, необхідну для виконання покладених на МКІП завдань;
7) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату МКІП, укладає та розриває з ними контракти про проходження державної служби в порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності;
8) приймає на роботу та звільняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників апарату МКІП, приймає рішення щодо їх заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності;
9) погоджує в передбачених законом випадках призначення на посаду та звільнення з посади керівників відповідних структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій;
10) забезпечує в установленому порядку організацію підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та інших працівників МКІП;
11) представляє МКІП як юридичну особу в цивільно-правових відносинах;
12) у межах повноважень, передбачених законом, дає обов’язкові для виконання державними службовцями та іншими працівниками МКІП доручення;
13) з питань, що належать до його повноважень, видає накази організаційно-розпорядчого характеру та контролює їх виконання;
14) вносить подання щодо представлення в установленому порядку державних службовців та інших працівників апарату МКІП до відзначення державними нагородами України;
15) призначає на посаду та звільняє з посади працівників патронатної служби Міністра за його поданням, а також у зв’язку із звільненням Міністра.
13. На час відсутності державного секретаря МКІП або неможливості здійснення ним своїх повноважень з інших причин його обов’язки виконує один із керівників самостійних структурних підрозділів апарату МКІП відповідно до наказу державного секретаря МКІП.
14. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції МКІП, обговорення найважливіших напрямів його діяльності у МКІП може утворюватися колегія.
Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом видання відповідного наказу МКІП.
Для розгляду наукових рекомендацій та проведення фахових консультацій з основних питань діяльності у МКІП можуть утворюватися інші постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.
Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, інших постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, їх кількісний і персональний склад, положення про них затверджуються Міністром.
15. Граничну чисельність державних службовців і працівників апарату МКІП затверджує Кабінет Міністрів України.
Структуру апарату МКІП затверджує Міністр.
Штатний розпис і кошторис МКІП затверджує державний секретар МКІП за погодженням з Мінфіном.
16. МКІП є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, власні бланки, самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства.
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 4 січня 2002 р. № 3 “Про Порядок оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 2, ст. 57; 2010 р., № 67, ст. 2422; 2019 р., № 49, ст. 1665):
1) у підпункті 2 пункту 4 постанови слова “Державний комітет телебачення і радіомовлення” замінити словами “Міністерство культури, молоді та спорту”;
2) у пункті 18 Порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади, затвердженого зазначеною постановою, слово “Держкомтелерадіо” замінити словом “МКМС”.
2. У тексті Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2009 р. № 803 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 58, ст. 2041; 2011 р., № 80, ст. 2943; 2015 р., № 98, ст. 3354), слово “Мінекономрозвитку” замінити словом “МКМС”.
3. В абзаці другому пункту 3 Порядку доведення до споживачів інформації про вид об’єкта туристичної інфраструктури та його категорію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 липня 2013 р. № 470 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 51, ст. 1846; 2015 р., № 98, ст. 3354), слово “Мінекономрозвитку” замінити словом “МКМС”.
4. У додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85 “Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 29, ст. 814; 2015 р., № 86, ст. 2882; 2018 р., № 25, ст. 893; 2019 р., № 50, ст. 1696, № 74, ст. 2588):
1) у позиції “Мінекономіки” цифри “1355” і “1351” замінити відповідно цифрами “1335” і “1331”;
3) у позиції “Держкомтелерадіо” цифри “130” і “130” замінити відповідно цифрами “93” і “93”;
4) доповнити додаток такою позицією:
5) доповнити додаток виносками такого змісту:
“************ До 31 грудня 2019 року.
************* З 1 січня 2020 року.”.
5. У тексті Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 р. № 277 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 59, ст. 1618; 2018 р., № 16, ст. 548):
1) слова “Міністр культури” в усіх відмінках замінити словами “Міністр культури, молоді та спорту” у відповідному відмінку;
2) слово “Мінкультури” замінити словом “МКМС”.
6. У Положенні про Державний комітет телебачення і радіомовлення України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. № 341 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 66, ст. 1842; 2017 р., № 53, ст. 1604):
1) у пункті 1:
абзац перший після слів “Кабінетом Міністрів України” доповнити словами “через Міністра культури, молоді та спорту”;
в абзаці другому слова “забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері” замінити словами “бере участь у формуванні та реалізує державну політику у сфері телебачення і радіомовлення”;
2) пункт 2 після слів “актами Кабінету Міністрів України” доповнити словами “, наказами МКМС”;
3) пункт 3 викласти в такій редакції:
“3. Основними завданнями Держкомтелерадіо є участь у формуванні та реалізація державної політики у сфері телебачення і радіомовлення.”;
4) у пункті 4:
у підпункті 1 слова “внесення в установленому порядку проектів законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України на розгляд Кабінету Міністрів України” замінити словами “вносить в установленому порядку проекти законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України на розгляд Міністра культури, молоді та спорту”;
підпункт 2 викласти в такій редакції:
“2) надає пропозиції щодо проектів законів, інших актів законодавства, які надходять для погодження МКМС від міністерств та інших центральних органів виконавчої влади;”;
у підпункті 5 слова “виконує разом” замінити словами “за дорученням Міністра культури, молоді та спорту виконує разом”;
у підпункті 6 слова “інформаційній та видавничій сфері, поліграфії” виключити;
у підпункті 9 слова “Кабінетові Міністрів України” замінити словами “Міністру культури, молоді та спорту”;
підпункт 11 після слова “вітчизняних” доповнити словами “аудіовізуальних (електронних)”;
підпункти 12, 121-125 виключити;
у підпункті 14 слова “, інформаційній та видавничій сфері” виключити;
підпункти 15 і 16 викласти в такій редакції:
“15) за дорученням Міністра культури, молоді та спорту вживає разом з іншими органами державної влади заходів з підвищення художньої якості вітчизняних телерадіопрограм;
16) забезпечує підвищення кваліфікації працівників аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації;”;
підпункт 24 викласти в такій редакції:
“24) здійснює методологічне забезпечення та координує діяльність державних телерадіоорганізацій, інформаційних агентств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держкомтелерадіо;”;
у підпункті 27 слова “Кабінетові Міністрів України” замінити словами “Міністру культури, молоді та спорту”;
підпункти 28-33, 35 і 39 виключити;
5) абзац перший пункту 8 після слів “Кабінету Міністрів України” доповнити словами “, наказів МКМС”;
6) у пункті 10:
у підпункті 2 слово “визначає” замінити словами “затверджує за погодженням з Міністром культури, молоді та спорту”;
підпункт 3 викласти в такій редакції:
“3) подає в установленому порядку на розгляд Міністра культури, молоді та спорту проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, розробниками яких є Держкомтелерадіо;”;
підпункт 4 після слів “Кабінету Міністрів України” доповнити словами “, доручень Міністра культури, молоді та спорту”;
7) абзац другий пункту 12 після слів “його Головою” доповнити словами “за погодженням з Міністром культури, молоді та спорту”.
7. У Положенні про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 459 “Питання Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 77, ст. 2183; 2019 р., № 74, ст. 2588):
1) в абзаці третьому пункту 1 слова “туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів),” виключити;
2) абзац чотирнадцятий підпункту 1 пункту 3 виключити;
3) підпункти 278-293 пункту 4 виключити.
8. У розділі III схеми спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади Кабінетом Міністрів України через відповідних членів Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. № 442 “Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 74, ст. 2105), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2019 р. № 879:
1) абзац третій пункту 1 виключити;
2) пункт 8 доповнити абзацом такого змісту:
“Державний комітет телебачення і радіомовлення України”.
9. У тексті Положення про Український інститут національної пам’яті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2014 р. № 684 “Деякі питання Українського інституту національної пам’яті” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 98, ст. 2840; 2018 р., № 80, ст. 2673):
1) слова “Міністр культури” в усіх відмінках замінити словами “Міністр культури, молоді та спорту” у відповідному відмінку;
2) слово “Мінкультури” замінити словом “МКМС”.
10. У підпункті 41 пункту 4 Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 376 “Деякі питання Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 51, ст. 1802, № 101, ст. 3310), слово “МІП” замінити словом “МКМС”.
11. У Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 р. № 235 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 32, ст. 995; 2019 р., № 41, ст. 1445), слово “Держкомтелерадіо” замінити словом “МКМС”.
12. У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виробництва (створення) та розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2018 р. № 429 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 46, ст. 1603):
1) в абзаці першому пункту 5 слова “Кабінетом Міністрів України за поданням Мінкультури” замінити словом “МКМС”;
2) у тексті Порядку слово “Мінкультури” замінити словом “МКМС”.
13. У Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи та популяризації української літератури у світі, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. № 638 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 59, ст. 2023):
1) у пункті 5:
в абзаці сьомому слова “Кабінетом Міністрів України” замінити словом “МКМС”;
абзац одинадцятий викласти в такій редакції:
“формує перелік книжкових видань, випуск яких здійснюється за програмою “Українська книга”, та подає його МКМС для затвердження;”;
2) у пункті 7:
абзац сьомий викласти в такій редакції:
“формує перелік книжкової продукції, що придбавається для поповнення бібліотечних фондів, та подає його МКМС для затвердження;”;
3) у тексті Порядку слово “Мінкультури” замінити словом “МКМС”.
14. У тексті Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 812 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 70, ст. 2461):
1) слова “Міністр культури” в усіх відмінках замінити словами “Міністр культури, молоді та спорту” у відповідному відмінку;