open
Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
Попередня

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 21 серпня 2019 р. № 812
Київ

Про затвердження Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті та внесення змін до Положення про Міністерство культури України

{Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 885 від 16.10.2019
№ 561 від 01.07.2020}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті, що додається.

2. Внести до Положення про Міністерство культури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 р. № 495 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2285; 2015 р., № 50, ст. 1619; 2017 р., № 53, ст. 1604; 2018 р., № 96, ст. 3176), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 812

ПОЛОЖЕННЯ
про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті

{У тексті Положення слова "Міністр культури" в усіх відмінках замінено словами "Міністр культури, молоді та спорту" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ № 885 від 16.10.2019}

{У тексті Положення слово "Мінкультури" замінено словом "МКМС" згідно з Постановою КМ № 885 від 16.10.2019}

{У тексті Положення слово “Держетнополітики” замінено словом “ДЕСС”; слова “Міністр культури, молоді та спорту” в усіх відмінках замінено словами “Міністр культури та інформаційної політики” у відповідному відмінку; слово “МКМС” замінено словом “МКІП” згідно з Постановою КМ № 561 від 01.07.2020}

1. Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.

2. ДЕСС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

3. Основними завданнями ДЕСС є:

реалізація державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні;

внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.

4. ДЕСС відповідно до покладених на неї завдань:

1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств та в установленому порядку подає їх Міністрові культури та інформаційної політики;

2) бере участь у розробленні проектів державних цільових програм та забезпечує їх виконання у межах своїх повноважень;

3) здійснює державний контроль за додержанням законодавства про свободу совісті та релігійні організації;

4) вивчає та аналізує проблеми розвитку національних меншин та суспільних процесів у сфері свободи совісті та релігії;

5) взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, що належать до її компетенції;

6) встановлює контакти і координаційні зв’язки з відповідними органами іноземних держав, до компетенції яких належить реалізація політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії, свободи совісті та захисту прав національних меншин в Україні;

7) забезпечує проведення релігієзнавчої експертизи статутів релігійних організацій за участю їх представників, представників наукових установ, науковців-релігієзнавців та інших спеціалістів;

8) проводить відповідно до законодавства реєстрацію:

статутів (положень) релігійних центрів, управлінь, монастирів, релігійних братств, місіонерських товариств (місій) та духовних (релігійних) закладів освіти;

релігійних організацій як юридичних осіб;

9) збирає та аналізує статистичну інформацію щодо кількості та виду релігійних організацій, що діють в Україні, культових будівель, споруд та іншого майна, які належать релігійним організаціям та/або використовуються ними, а також колишніх культових будівель, споруд та іншого майна, які використовуються не за призначенням;

10) здійснює офіційне погодження питання щодо можливості провадження проповідницької чи іншої канонічної діяльності, виконання релігійних обрядів священнослужителями, релігійними проповідниками, наставниками, іншими представниками зарубіжних релігійних організацій, які є іноземцями і тимчасово перебувають в Україні;

11) сприяє:

зміцненню взаєморозуміння між міжрелігійними організаціями різних віросповідань та вирішенню відповідно до законодавства спірних питань, що виникають у відносинах між такими організаціями;

участі релігійних організацій у міжнародних форумах, ділових контактах з міжнародними релігійними центрами і зарубіжними релігійними організаціями;

збереженню і розвитку самобутності національних меншин в Україні, задоволенню їх культурних, мовних та інформаційних потреб, проведенню заходів, спрямованих на розвиток етнічної самобутності національних меншин в Україні;

зміцненню міжнаціональних порозуміння та злагоди в українському суспільстві;

діяльності громадських об’єднань національних меншин щодо організації і проведення культурно-мистецьких та мовно-просвітницьких заходів;

організації надання консультативної допомоги щодо діяльності громадських об’єднань національних меншин;

розвитку етнокультурних зв’язків громадських об’єднань національних меншин з відповідними громадськими об’єднаннями за межами України;

розширенню міжнародного співробітництва України з державами, з яких походять національні меншини в Україні;

12) вживає в межах компетенції заходів щодо:

запобігання проявам міжнаціональних, расових, міжрелігійних і міжконфесійних конфліктів та ворожнечі;

забезпечення реалізації прав осіб, які належать до національних меншин в Україні;

13) розробляє заходи щодо збереження і забезпечення культурного і мовного розвитку національних меншин в Україні;

14) організовує проведення наукових досліджень з питань міжнаціональних відносин, забезпечення захисту прав національних меншин в Україні, реалізації права на свободу світогляду і віросповідання, діяльності релігійних організацій, а також взаємодіє з вітчизняними та іноземними науково-дослідними установами і закладами освіти з метою обміну досвідом щодо проведення таких досліджень;

15) збирає та аналізує статистичну інформацію щодо кількості та виду громадських об’єднань національних меншин в Україні;

16) проводить моніторинг діяльності релігійних організацій та громадських об’єднань національних меншин в Україні;

17) організовує і бере участь у проведенні заходів (конгресів, симпозіумів, форумів, конференцій, семінарів, тренінгів, засідань за круглим столом, нарад тощо) в Україні і за кордоном з питань, що належать до її компетенції;

18) провадить інформаційну та видавничу діяльність з питань, що належать до її компетенції;

19) співпрацює та залучає закордонних українців до участі в культурно-мистецьких заходах в Україні та за її межами;

20) здійснює організаційне забезпечення та проведення міжурядових двосторонніх комісій із забезпечення прав національних меншин в Україні;

21) здійснює розгляд в установленому порядку звернень фізичних і юридичних осіб з питань, пов’язаних з діяльністю ДЕСС, її територіальних органів, підприємств, установ, організацій, що належать до сфери її управління;

22) співпрацює в установленому порядку з державними органами, неурядовими організаціями іноземних держав, міжнародними неурядовими організаціями;

23) бере участь у розробленні проектів міжнародних договорів України з питань, що належать до компетенції ДЕСС;

24) затверджує відповідно до законодавства кошториси витрат на проведення заходів, необхідних для виконання своїх завдань, здійснює в установленому порядку функції замовника під час закупівлі товарів (робіт, послуг) для державних потреб;

25) реалізує у межах своїх повноважень державну політику у сфері охорони державної таємниці, конфіденційної інформації, що є у володінні ДЕСС як суб’єкта владних повноважень;

26) здійснює інші повноваження, визначені законом.

5. ДЕСС з метою організації своєї діяльності:

1) здійснює добір персоналу в апарат ДЕСС;

2) організовує планово-фінансову роботу в апараті ДЕСС, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів;

3) організовує ведення діловодства та архівне зберігання документів в апараті ДЕСС відповідно до встановлених правил.

6. ДЕСС здійснює свої повноваження безпосередньо, а також через утворені в установленому порядку територіальні органи.

7. ДЕСС для виконання покладених на неї завдань має право:

1) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань вчених і фахівців (за їх згодою), працівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками);

2) одержувати безоплатно інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об’єднань;

3) користуватися відповідними інформаційними базами даних державних органів, державною системою урядового зв’язку та іншими технічними засобами;

4) скликати наради, утворювати комісії, робочі та експертні групи;

5) взаємодіями з державними органами, органами місцевого самоврядування, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, а також з об’єднаннями громадян, профспілками і організаціями роботодавців.

8. ДЕСС у межах своїх повноважень на основі і на виконання Конституції та законів України, актів Президента України та постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Кабінету Міністрів України, наказів МКІП видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.

9. ДЕСС очолює Голова, який призначається на посаду та звільняється з посади Кабінетом Міністрів України за пропозицією Комісії з питань вищого корпусу державної служби відповідно до законодавства про державну службу.

Комісія з питань вищого корпусу державної служби вносить Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо кандидатури для призначення на посаду Голови ДЕСС за результатами конкурсу відповідно до законодавства про державну службу.

Голова ДЕСС має двох заступників, які призначаються на посаду за результатами конкурсу та звільняються з посади Кабінетом Міністрів України на підставі пропозицій Комісії з питань вищого корпусу державної служби відповідно до законодавства про державну службу.

10. Голова ДЕСС:

1) очолює ДЕСС, здійснює керівництво її діяльністю;

2) у межах компетенції організовує та контролює виконання в апараті ДЕСС та її територіальних органах Конституції та законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, наказів міністерств;

3) вносить на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозиції щодо забезпечення формування державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, зокрема розроблені ДЕСС проекти законів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів МКІП, а також позицію щодо проектів, розробниками яких є інші міністерства;

4) подає Міністрові культури та інформаційної політики для затвердження плани роботи ДЕСС;

5) забезпечує виконання ДЕСС наказів та доручень Міністра культури та інформаційної політики з питань, що належать до сфери діяльності ДЕСС;

6) забезпечує взаємодію ДЕСС із структурним підрозділом МКІП, визначеним Міністром культури та інформаційної політики, відповідальним за взаємодію з ДЕСС;

7) забезпечує дотримання встановленого Міністром культури та інформаційної політики порядку обміну інформацією між МКІП та ДЕСС та вчасність їх подання;

8) звітує перед Міністром культури та інформаційної політики про виконання планів роботи ДЕСС та покладених на неї завдань, про усунення порушень і недоліків, виявлених під час проведення перевірок діяльності ДЕСС, її територіальних органів, а також про притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у допущених порушеннях;

9) розподіляє обов’язки між своїми заступниками;

10) затверджує положення про самостійні структурні підрозділи апарату ДЕСС;

11) призначає на посади та звільняє з посад у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців апарату ДЕСС (якщо інше не передбачено законом);

12) приймає на роботу та звільняє з роботи в порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників ДЕСС;

13) вносить Міністрові культури та інформаційної політики пропозиції щодо утворення в межах граничної чисельності державних службовців та працівників ДЕСС і коштів, передбачених на її утримання, а також щодо ліквідації, реорганізації Кабінетом Міністрів України територіальних органів ДЕСС, які є юридичними особами публічного права;

14) утворює в межах граничної чисельності державних службовців та працівників ДЕСС і коштів, передбачених на утримання ДЕСС, ліквідує, реорганізовує за погодженням з Кабінетом Міністрів України та Міністром культури та інформаційної політики територіальні органи ДЕСС як структурні підрозділи апарату ДЕСС;

15) призначає на посади за погодженням із Міністром культури та інформаційної політики, головами відповідних місцевих держадміністрацій та звільняє з посад керівників територіальних органів ДЕСС, призначає на посади за погодженням з Міністром культури та інформаційної політики, звільняє з посад заступників керівників територіальних органів ДЕСС відповідно до законодавства про державну службу;

16) утворює, ліквідує, реорганізовує підприємства, установи, організації, затверджує їх положення (статути), в установленому порядку призначає на посади та звільняє з посад їх керівників, здійснює в межах своїх повноважень інші функції з управління об’єктами державної власності, що належать до сфери її управління;

17) скасовує повністю чи в окремій частині акти територіальних органів ДЕСС;

18) забезпечує реалізацію державної політики щодо державної таємниці, контроль за її збереженням в апараті ДЕСС;

19) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників апарату ДЕСС, керівників її територіальних органів та їх заступників, присвоює їм ранги державних службовців (якщо інше не передбачено законом);

20) в установленому порядку вносить подання щодо представлення державних службовців та працівників апарату ДЕСС, її територіальних органів до відзначення державними нагородами України;

21) організовує в установленому порядку підвищення кваліфікації працівників апарату ДЕСС;

22) представляє в установленому порядку ДЕСС у відносинах з іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями в Україні та за її межами;

23) залучає державних службовців та працівників територіальних органів ДЕСС, а також за домовленістю з керівниками - державних службовців та працівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій до розгляду питань, що належать до компетенції ДЕСС;

24) утворює комісії, робочі та експертні групи;

25) скликає та проводить наради з питань, що належать до її компетенції;

26) підписує накази ДЕСС;

27) дає у межах повноважень обов’язкові для виконання державними службовцями і працівниками апарату ДЕСС та її територіальних органів доручення;

28) приймає в установленому порядку рішення про розподіл бюджетних коштів, розпорядником яких є ДЕСС;

29) здійснює інші повноваження відповідно до закону.

11. Для погодженого вирішення питань, що належать до компетенції ДЕСС, обговорення основних напрямів діяльності в ДЕСС може утворюватися колегія.

Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом видання наказу ДЕСС.

Для розгляду рекомендацій та проведення консультацій з основних питань діяльності в ДЕСС можуть утворюватися постійні або тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи.

Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів приймає Голова ДЕСС. Кількісний та персональний склад колегії, постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, положення про них затверджує Голова ДЕСС.

12. Граничну чисельність державних службовців та працівників ДЕСС затверджує Кабінет Міністрів України.

Структуру апарату ДЕСС затверджує її Голова за погодженням з Міністром культури та інформаційної політики.

Штатний розпис, кошторис апарату ДЕСС затверджує її Голова за погодженням з Мінфіном.

13. ДЕСС є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства.



ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 812

ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про Міністерство культури України

1. У пункті 1:

1) абзац другий після слів “відновлення та збереження національної пам’яті” доповнити словами “, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин”;

2) абзац третій виключити.

2. У пункті 3:

1) у підпункті 1 слова “, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин” виключити;

2) підпункт 2 після слів “відновлення та збереження національної пам’яті” доповнити словами “, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин”.

3. У пункті 4:

1) у підпункті 8 слова “, культурної самобутності корінного народу і національних меншин” виключити;

2) підпункти 88-93, 96-99, 101-103 виключити.

  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено: