КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
№22-з/824/879/2021
Унікальний №761/21898/2016
УХВАЛА
09 вересня 2021 року м. Київ
Київський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Приходька К.П., Журби С.О., Писаної Т.О. розглянувши заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення до рішення Апеляційного суду м. Києва від 13 квітня 2017 року
у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві про зобов`язання вчинити дії,, -
встановив:
рішенням Апеляційного суду м. Києва від 13 квітня 2017 року рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 18 листопада 2016 року скасовано та ухвалено по справі нове судове рішення, яким позовні вимоги задоволено частково та зобов`язано Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві здійснити перерахунок щомісячних виплат ОСОБА_1 на ліки та памперси з 01 березня 2016 року.
27 жовтня 2020 року на адресу Київського апеляційного суду від ОСОБА_1 надійшла заява про ухвалення додаткового судового рішення, в якій, посилаючись на положення п. 2 ч. 1 ст. 270 ЦПК України, заявник просить виправити описку у рішенні Апеляційного суду м. Києва від 13 квітня 2017 року, а саме вказати: зобов`язати Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у м. Києві здійснити перерахунок щомісячних виплат ОСОБА_1 на ліки та памперси з 01 березня 2016 року щомісячно стягувати: на памперси 2539,80 грн., на ліки 662,64 грн.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 18 грудня 2020 року заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення залишено без розгляду.
Постановою Верховного Суду від 11 серпня 2021 року, ухвалу Київського апеляційного суду від 18 грудня 2020 року скасовано, справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01 вересня 2021 року, справу призначено судді-доповідачу: Приходько К.П., судді які входять до складу колегії: Писана Т.О., Журба С.О.
Перевіривши матеріали справи, доводи заяви про ухвалення додаткового судового рішення, суд приходить до наступних висновків.
Положеннями ст. 270 та п. 15.9 Перехідних положень ЦПК України визначено, що суд, який ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження справи до суду, який має її розглядати.
Відповідно до ч. 2 ст. 270 ЦПК України заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Згідно ст. 431 ЦПК України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Строки, зазначені в частині першій цієї статті, встановлюються для виконання рішення з наступного дня після набрання ним законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання рішення, а якщо рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його прийняття.
Згідно ст. 319 ЦПК України (в редакції Закону на час виникнення спірних правовідносин) рішення або ухвала апеляційного суду набирають законної сил з моменту їх проголошення.
Відповідно до ст.126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Отже, строк на виконання судового рішення становить три роки.
Вбачається, що рішення у справі апеляційним судом ухвалено 13 квітня 2017 року.
Із заявою про ухвалення додаткового рішення ОСОБА_1 звернувся в жовтні 2020 року, тобто зі спливом трирічного строку, передбаченого для звернення із заявою про ухвалення додаткового рішення.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що заява про ухвалення додаткового рішення не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Керуючись ст. ст. 126, 270 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 про ухвалення додаткового рішення до рішення Апеляційного суду м. Києва від 13 квітня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Києві про зобов`язання вчинити дії залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Судді К.П. Приходько
С.О. Журба
Т.О. Писана