open Про систему
  • Друкувати
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
  • Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати
Справа № 925/822/20
Моніторити
Судовий наказ /03.08.2022/ Господарський суд Черкаської області Постанова /28.06.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /03.06.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /12.04.2022/ Касаційний господарський суд Судовий наказ /09.02.2022/ Господарський суд Черкаської області Судовий наказ /09.02.2022/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /07.02.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /06.02.2022/ Касаційний господарський суд Постанова /18.01.2022/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /28.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /20.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Постанова /19.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /15.11.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /25.10.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /29.09.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /30.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /30.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Рішення /19.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /13.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /08.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /25.02.2021/ Господарський суд Черкаської області Рішення /12.01.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /08.10.2020/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /15.09.2020/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /30.06.2020/ Господарський суд Черкаської області
emblem
Справа № 925/822/20
Вирок /23.01.2018/ Верховний Суд Судовий наказ /03.08.2022/ Господарський суд Черкаської області Постанова /28.06.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /03.06.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /12.04.2022/ Касаційний господарський суд Судовий наказ /09.02.2022/ Господарський суд Черкаської області Судовий наказ /09.02.2022/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /07.02.2022/ Касаційний господарський суд Ухвала суду /06.02.2022/ Касаційний господарський суд Постанова /18.01.2022/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /28.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /20.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Постанова /19.12.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /15.11.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /25.10.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /29.09.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /30.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /30.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Ухвала суду /18.08.2021/ Північний апеляційний господарський суд Рішення /19.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /13.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /08.04.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /25.02.2021/ Господарський суд Черкаської області Рішення /12.01.2021/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /08.10.2020/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /15.09.2020/ Господарський суд Черкаської області Ухвала суду /30.06.2020/ Господарський суд Черкаської області

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2021 року м. Черкаси справа № 925/822/20

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Нестеренко А.М., за участі представників сторін: позивача - адвокатів Бунякіна М.М., Корчагіна М.П. і Войцеховського М.Ю., відповідача - адвокатів Колотило Л.М., Фесенка О.М., Янович-Бунь І.Б., за довіреностями Короля В.Л., Тараненка О.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси справу за позовом Комунального підприємства теплових мереж «Теплокомуненерго» Черкаської міської ради до Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» про врегулювання розбіжностей до договору,

ВСТАНОВИВ:

24.06.2020 року позивач - Комунальне підприємство теплових мереж «Теплокомуненерго» Черкаської міської ради (КПТМ «Теплокомуненерго») звернувся в господарський суд Черкаської області з позовом до Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» (далі - відповідач або ПрАТ «Черкаське хімволокно», а разом - сторони), в якому просив суд визнати договір № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року на транспортування теплової енергії укладеним сторонами на умовах, запропонованих позивачем, та відшкодувати понесені судові витрати.

В обґрунтування позову позивач вказав на намір сторін укласти договір згідно з Законом України «Про теплопостачання», проте при його укладенні не дійшли згоди щодо умов, викладених в пунктах 2.7., 3.13. договору. Принципова розбіжність в позиціях сторін полягає в тому, що визначати обсяг теплової енергії для компенсації втрат відповідача, як теплопостачальної організації по договору, позивач, як теплотранстпортуюча організація по договору, пропонує за фактичними втратами теплової енергії, а відповідач - на підставі розрахункових втрат теплової енергії, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), при встановленні тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для позивача. Заперечення відповідача, викладені у пунктах 3, 4 протоколу розбіжностей від 03.06.2020 року до договору № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року на транспортування теплової енергії, за твердженням позивача суперечать нормам ст. 16 Закону України «Про теплопостачання», постанови НКРЕКП від 14.01.2020 року № 94, п. 6 ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 509 ГК України, не відповідають законним інтересам позивача, що стало підставою звернення до господарського суду з даним позовом.

Відповідач 15.07.2020 року подав відзив на позов, у якому заперечував проти позову з мотивів його необґрунтованості і вказав, що основною причиною переддоговірного спору у справі, що розглядається, є розбіжності, які виникли під час узгодження порядку розрахунку обсягу витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії відповідача в теплових мережах позивача. Запропонований позивачем порядок передбачений пунктами 2.7., 3.13. спірного договору і ґрунтується на визначенні фактичних обсягів витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії. На думку відповідача такий порядок суперечить нормам ч. 1 ст. 632 ЦК України, ст.ст. 189, 191 ГК України, Законів України «Про теплопостачання» (ч. 2 ст. 15), «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» (п. 2 ч. 1 ст. 6, ч. 1 ст. 10), «Про ціни і ціноутворення» (ст.ст. 10, 11), «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», постанов НКРЕКП від 31.03.2016 № 528 «Про затвердження Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання», від 01.07.2016 № 1214 «Про порядок урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання», від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами, від 25.06.2019 № 1174 «Про затвердження Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання», від 14.01.2020 № 94 «Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, послугу з постачання теплової енергії Комунальному підприємству теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради» (п.п. 2, 3 постанови, п. 10 додатку № 5 до постанови), за змістом яких обсяг витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії входять до складу тарифу на транспортування теплової енергії відповідача тепловими мережами позивача, є величиною розрахунковою і регульованою державою, не може встановлюватись в інший спосіб, ніж визначено вищенаведеними нормативними актами і не може встановлюватись на розсуд сторін договору. Застосування сторонами іншого порядку визначення обсягів теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії, ніж визначено вищенаведеними нормативними актами, буде порушенням Ліцензійних умов з транспортування теплової енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 22.03.2017 № 308. Редакція умов спірних пунктів 2.7., 3.13. договору, запропонована відповідачем, на відміну від редакції позивача враховує вищенаведені норми законодавства і інтереси сторін, тому відповідач вважає можливим укладення договору лише на його умовах в цій частині (т. 1 а.с. 84-89).

Позивач 20.08.2020 року подав відповідь на відзив і 15.09.2020 року додаткові пояснення до неї (з урахуванням заперечень на відповідь на відзив, поданих відповідачем), в яких заперечення відповідача вважав необґрунтованими і такими, що не спростовують доводів позовної заяви (т. 1 а.с. 111-117, 131-134).

Відповідач подав 02.09.2020 року заперечення на відповідь на відзив, 17.11.2020 і 10.12.2020 року додаткові письмові пояснення, в яких наполягав на правильності і розумності саме своїх заперечень проти позову (т. 1 а.с. 126-129, 157-162, 194).

До своїх заяв по суті справи сторони в особі своїх представників додали докази і нормативні документи, якими їх обґрунтовують.

У судовому засіданні представники позивача позов з підстав, викладених у його заявах по суті справи, підтримав і просив суд задовольнити повністю, представники відповідача позов не визнали і просили суд відмовити у його задоволенні повністю з підстав, викладених у їх заявах по суті справи.

Згідно із ст.ст. 233 ч. 6, 240 ч. 1 ГПК України, у судовому засіданні судом було проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані ними заяви по суті справи, наявні в справі письмові докази та оцінивши їх у сукупності, суд позов задовольняє повністю з таких підстав.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 18.12.2019 року, позивач за організаційно-правовою формою є комунальним підприємством, ідентифікаційний код юридичної особи 02082522, його засновником і єдиним учасником є Черкаська міська рада, яка здійснює управління підприємством, видами його діяльності, зокрема, є постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря (35.30), монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування (43.22), інші будівельно-монтажні роботи (43.29), комплексне обслуговування об`єктів (81.10).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 15.07.2020 року, відповідач за організаційно-правовою формою є приватним акціонерним товариством, ідентифікаційний код юридичної особи 00204033, його засновниками і учасниками є акціонери згідно реєстру, органом управління товариства є загальні збори акціонерів, видами його діяльності, зокрема, є виробництво електроенергії (35.11), постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря (35.30). Відокремленим підрозділом відповідача є «Черкаська ТЕЦ».

Згідно з п. 184 Зведеного переліку суб`єктів природних монополій, складеного Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, станом на 31.05.2020 позивач є суб`єктом природних монополій на ринку послуг транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами.

Позивач і відповідач є ліцензіатами НКРЕКП відповідно до постанови від 22.03.2017 № 308 «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами.

12.03.2020 відповідач звернувся до позивача з пропозицією укласти договори на транспортування теплової енергії відповідача мережами позивача і теплової енергії позивача мережами відповідача. Для цього супровідним листом від 12.03.2020 № 275 відповідач направив позивачу підписані зі своєї сторони проекти цих договорів з додатками №№ 1 в 2-х примірниках для підписання і повернення другого примірника (т. 1 а.с. 48).

Супровідним листом від 26.03.2020 № 11/452 КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» повернуло ПрАТ «Черкаське хімволокно» договір на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 12.03.2020 року з протоколом розбіжностей від 25.03.2020 року у двох примірниках, після підписання якого (протоколу розбіжностей) один примірник просило повернути (т. 1 а.с. 56).

Зокрема, предметом договору № 100-ТР/2 від 12.03.2020 року передбачалось зобов`язання позивача - КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», як теплотранспортуючої організації, надати послуги по транспортуванню теплової енергії відповідачу - ПрАТ «Черкаське хімволокно», як теплопостачальній організації, по теплових мережах, які перебувають на балансі позивача, а відповідач зобов`язався оплатити на умовах цього договору послуги по транспортуванню теплової енергії. Невід`ємною частиною цього договору є Додаток № 1, який містить такі умови: орієнтовні обсяги теплової енергії, яка транспортується мережами «теплотранспортуючої організації» в 2020 році (п. 1); орієнтовний обсяг втрат теплової енергії в мережах «теплотранспортуючої організації» в 2020 році (п. 2); діючі тарифи на дату укладання договору на транспортування теплової енергії споживачам «теплопостачальної організації» тепловими мережами «теплотранспортуючої організації» (п. 3); орієнтовна вартість надання послуг з транспортування за договором, яка складає 81006,16 тис. грн. без ПДВ (з ПДВ - 97207,39 тис грн.) (п. 4); діючі тарифи на дату укладання договору на виробництво теплової енергії «теплопостачальної організації» за категоріями споживачів (п. 5); орієнтовна вартість теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії в теплових мережах по групам споживачів (п. 6). Договір і додаток підписаний зі сторони ПрАТ «Черкаське хімволокно», посвідчений його печаткою, зі сторони КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» підписаний із застереженням про наявність протоколу розбіжностей, посвідчений його печаткою, додаток не підписаний і не посвідчений його печаткою (т. 1 а.с. 49-54, 55).

Протокол розбіжностей складався із 39 пунктів до умов договору № 100-ТР/2 від 12.03.2020 року, передбачених пунктами 1.2.-1.4, 2.1.-2.8., 3.1.-3.3., 3.6., 3.7., 3.9.-3.11., 3.13., 3.14., 4.1.-4.8., 5.5.-5.9., 6.4., 7.2., 9.2, розділ 8 і додаток № 1 пропонувалось виключити (т. 1 а.с. 57-63).

Пропозиції КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», викладені у цьому протоколі розбіжностей, ПрАТ «Черкаське хімволокно» не погодило, його не підписало і листом від 08.04.2020 року № 609 повідомило КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» про те, що оскільки сторони при укладенні договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 12.03.2020 року не погодили істотні умови цього договору, то цей договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся), у зв`язку з чим запропонувало КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» підготувати та направити ПрАТ «Черкаське хімволокно» свій проект договору на транспортування теплової енергії, що поставляється ПрАТ «Черкаське хімволокно» власним споживачам мережами КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» (т. 1 а.с. 64).

Листом від 21.04.2020 року № 11/519 КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» повідомило ПрАТ «Черкаське хімволокно» про те, що всупереч вимогам ч. 5 ст. 181 ГК України ПрАТ «Черкаське хімволокно» не вжило заходів для врегулювання розбіжностей, викладених в протоколі розбіжностей від 25.03.2020 року до договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 12.03.2020 року, відповідно до ч. 7 цієї статті ГК неврегульовані розбіжності у 20-и денний строк до суду не передало, тому вважає пропозиції, викладені в протоколі розбіжностей, прийнятими а договір - укладеним (т. 1 а.с. 65).

Разом з тим, 29.05.2020 року КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» супровідним листом № 11/933 направило ПрАТ «Черкаське хімволокно» підписаний зі своєї сторони проект договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року в двох примірниках, після підписання один примірник просило повернути (т.1 а.с. 66, 68-74).

Проекти договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року ПрАТ «Черкаське хімволокно» отримало того ж дня, договір підписало з застереженням та разом з протоколом розбіжностей один примірник договору 03.06.2020 року супровідним листом за № 949 направило КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» для погодження і підписання протоколу розбіжностей (т. 1 а.с. 67).

Протокол розбіжностей від 03.06.2020 року складається із 6 пунктів до умов договору № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року, передбачених пунктами 1.2., 1.4, 2.7., 3.13. Пропонувалось також доповнити договір відсутніми пунктом 9.6. та додатком № 1 в його редакції, доданому до протоколу розбіжностей (т. 1 а.с. 75-78).

Позивач - КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» прийняв і погодив пропозиції відповідача ПрАТ «Черкаське хімволокно», викладені в пунктах 1, 2, 5, 6 протоколу розбіжностей від 03.06.2020 року, а саме:

1) Пункт 1.2. Договору викласти в наступній редакції:

« 1.2. Орієнтовні обсяги теплової енергії «Теплопостачальної організації», яка транспортується мережами «Теплотранспортуючої організації» за цим Договором в період з 17 січня 2020 р. по 31 грудня 2020 р. складають 440847,20 Гкал та в розрізі категорій споживачів i звітних періодів вказані в п. 1 Додатку № 1 до даного Договору».

2) Пункт 1.4. Договору викласти в наступній редакції:

« 1.4. Opiєнтовні обсяги витрат теплової енергії для компенсації технологічних втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» в мережах «Теплотранспортуючої організації» за цим Договором в період з 17 січня 2020 р. по 31 грудня 2020 р. складають 39 465,18Гкал. та в poзpiзi категорій споживачів та звітних періодів вказані в п. 2 Додатку № 1 до даного Договору».

5) Доповнити Договір п. 9.6. наступного змісту:

« 9.6. Додаток № 1 є невід`ємною частиною цього Договору».

6) Доповнити Договір Додатком № 1 в редакції Додатку № 1 до цього Протоколу розбіжностей до Договору, що є його невід`ємною частиною».

Неврегульованими залишились розбіжності щодо умов договору, викладених у пунктах 2.7. і 3.13.

За редакцією позивача, викладеною у проекті договору, п. 2.7. передбачає:

« 2.7. Після закінчення поточного календарного місяця, але не пізніше 10 (десятого) числа наступного місяця, «Теплопостачальна організація» зобов`язана надати «Теплотранспортуючій організації» для підписання накладну прийому-передачі фактичних витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації», розраховану відповідно до п. 4.3. даного договору. Зазначена накладна є підставою для проведення розрахунків між сторонами».

Пункт 2.7. договору відповідач в протоколі розбіжностей пропонує викласти в такій редакції:

« 2.7. Після закінчення поточного календарного місяця, але не пізніше 10 (десятого) числа наступного місяця, «Теплопостачальна організація» зобов`язана надати «Теплотранспортуючій організації» для підписання накладну прийому-передачі витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації», розраховану відповідно до п. 4.3. даного договору. Зазначена накладна є підставою для проведення розрахунків між сторонами».

За редакцією позивача, викладеною у проекті договору, п. 3.13. передбачає:

« 3.13. Надавати до 8 числа місяця наступного за звітним «Теплопостачальній організації» у вигляді Довідки підписаної директором або уповноваженою особою «Теплотранспортуючої організації» Розрахунок обсягу теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» по групам споживачів за звітний місяць.

Обсяг теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» розраховується наступним чином:

1. на ділянках тепломережі, обладнаних приладами обліку на вхід в мережу «Теплотранспортуючої організації» визначається як різниця між показниками приладу комерційного обліку на межі балансової належності між Сторонами Договору та сумарних показників комерційних приладів обліку вcix споживачів «Теплопостачальної організації» до яких транспортування теплової енергії здійснювала «Теплотранспортуюча організація» на цій ділянці мережі плюс розрахунковий обсяг теплової енергії, що виставлений до сплати «Теплопостачальною організацією» споживачам, які не мають комерційного приладу обліку (чи комерційний прилад обліку непрацездатний);

2. на ділянках тепломережі, не обладнаних приладами комерційного обліку на межі балансової належності між Сторонами Договору обсяг теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» по групам споживачів визначається шляхом - ділення вартості витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» на тариф «Теплопостачальної організації» на виробництво теплової енергії по категоріям споживачів, що затверджений постановою НКРЕКП.

В свою чергу, вартість витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» визначається шляхом множення об`ємів теплової енергії, спожитої споживачами «Теплопостачальної організації» в звітному періоді (відповідно до даних довідки, передбаченої п. 2.5 цього Договору) на затверджені НКРЕКП для «Теплотранспортуючої організації» витрати на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» (як складова частина структури тарифу на транспортування теплової енергії «Теплопостачальної організації» у тепловими мережами «Теплотранспортуючої організації», що затверджена постановою НКРЕКП).

Пункт 3.13. договору відповідач в протоколі розбіжностей пропонує викласти в такій редакції:

« 3.13. Надавати до 8 числа місяця наступного за звітним «Теплопостачальній організації» у вигляді Довідки підписаної директором або уповноваженою особою «Теплотранспортуючої організації» Розрахунок обсягу витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» по групам споживачів за звітний місяць. Обсяг витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» в теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» розраховується наступним чином:

- на ділянках теплових мереж, обладнаних вузлами комерційного обліку теплової енергії на вхід в мережу «Теплотранспортуючої організації», визначається як різниця між показами вузлів комерційного обліку, встановлених на межі балансової належності теплових мереж Сторін Договору та сумарними обсягами теплової енергії, визначеними за показами вузлів комерційного обліку, встановлених на об`єктах всіх споживачів «Теплопостачальної організації» до яких транспортування теплової енергії здійснювала «Теплотранспортуюча організація» на даній ділянці теплової мережі плюс розрахунковий обсяг теплової енергії, який виставлений до сплати «Теплопостачальною організацією» споживачам, об`єкти яких не оснащені вузлами комерційного обліку (або вузли комерційного обліку теплової енергії зняті з абонентського обліку);

- на ділянках теплових мереж «Теплотранспортуючої організації», які не обладнані вузлами комерційного обліку на межі балансової належності теплових мереж Сторін Договору, обсяг витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» в теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» в розрізі категорій споживачів визначається згідно розрахункових втрат теплової енергії, затверджених НКРЕКП, при встановленні тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії для «Теплотранспортуючої організації», з урахуванням режиму роботи теплових мереж (втрати теплової енергії на ділянках теплових мереж, які були відключені протягом звітного періоду не враховуються при визначенні обсягу витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії). Перелік ділянок теплових мереж, які були відключені протягом звітного періоду визначається згідно довідки про відключення і переключення в теплових мережах, ЦТП та окремих будинків для ремонтів, випробувань і усунення дефектів, визначеної пунктом 3.3. даного договору».

Узгодження наведених розбіжностей щодо умов договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року, які виникли при його укладенні між позивачем і відповідачем, є предметом позову у справі, що розглядається. Неврегульованими за обставин спору є умови договору, викладені у пунктах 2.7. і 3.13.

Поняття та умови договору, порядок укладання договорів визначені главами 52, 53 Цивільного кодексу (ЦК) України, главою 20 Господарського кодексу (ГК) України.

Відповідно до ч. 1 ст. 626, ч. 1 ст. 627, ч. 1 ст. 628, ч. 1 ст. 632 ЦК України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з нормами ст.ст. 638, 640 ч. 1, 641 ч. 1, 642 ч. 1, 646 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною. Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов`язаною у разі її прийняття. Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти договір, про її прийняття (акцепт) повинна бути повною і безумовною. Відповідь про згоду укласти договір на інших, ніж було запропоновано, умовах є відмовою від одержаної пропозиції і водночас новою пропозицією особі, яка зробила попередню пропозицію.

В силу ч.ч. 3, 7 ст. 179 Господарського кодексу (ГК) України укладання господарського договору є обов`язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов`язком для суб`єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов`язковості укладення договору для певних категорій суб`єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Господарські договори укладаються за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів.

Статтею 180 ГК України визначено істотні умови господарського договору. Частинами 1-3 цієї статті ГК встановлено, що зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства (ч. 1). 2. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2). При укладенні господарського договору сторони зобов`язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору (ч. 3).

За загальним порядком укладання господарських договорів, встановленим статтею 181 ГК України, господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами (ч. 1). Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін (ч. 2). Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору (ч. 3). За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором (ч. 4). Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов`язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони (ч. 5). Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов`язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими (ч. 7). У разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України (ч. 8).

За змістом норм статті 181 ГК України, частини 3, 4, 5, 7 цієї статті ГК України застосовуються у випадку, коли сторони мають намір укласти відповідний договір, але не можуть дійти згоди щодо окремих його умов. При цьому, розбіжності до суду передаються лише якщо на це є згода обох сторін, за виключенням випадку, коли договір заснований на державному замовленні або укладання якого, є обов`язковим для сторін на підставі закону або виконавцем є монополіст, на якого покладається обов`язок передати відповідний спір на вирішення суду, у разі отримання ним договору з протоколом розбіжностей, з якими він не згоден.

Відповідно до ст. 187 ГК України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов`язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Закон України «Про теплопостачання» визначає основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об`єктах сфери теплопостачання та регулює відносини, пов`язані з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання. Цим Законом встановлено, що:

постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов`язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору (абз. 13 ч. 1 ст. 1);

транспортування теплової енергії - господарська діяльність, пов`язана з передачею теплової енергії (теплоносія) за допомогою мереж на підставі договору (абз. 38 ч. 1 ст. 1);

державне регулювання діяльності у сфері теплопостачання провадиться у формі: ліцензування певних видів господарської діяльності в цій сфері; регулювання тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії з урахуванням змін цін на енергоносії та інших витрат; здійснення контролю за діяльністю суб`єктів відносин у сфері теплопостачання та застосування відповідних санкцій за порушення ними умов і правил здійснення господарської діяльності у сфері теплопостачання. Державне регулювання у сфері теплопостачання здійснюється: Кабінетом Міністрів України; Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями відповідно до закону (ч.ч. 2, 3 ст. 15);

до повноважень національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, належать: розробка методик розрахунків тарифів на виробництво теплової енергії та плати за її транспортування та постачання; ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім виробництва теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії), діяльності з виробництва теплової енергії на теплоцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках, транспортування її тепловими мережами, постачання теплової енергії в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами провадження господарської діяльності (ліцензійними умовами); затвердження в установленому порядку ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії, з транспортування і постачання теплової енергії та порядку контролю за їх додержанням; встановлення тарифів на теплову енергію суб`єктам природних монополій у сфері теплопостачання, ліцензування діяльності яких здійснюється Комісією, а також тарифів на теплову енергію, що виробляється за допомогою систем автономного теплопостачання, суб`єктам господарювання - ліцензіатам Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (абз. 1, 4, 5, 7 ст. 16);

тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється суб`єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими. Тарифи на виробництво теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням альтернативних джерел енергії, на транспортування та постачання теплової енергії встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством. Тариф на теплову енергію для споживача визначається як сума тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії. Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається (ч.ч. 1, 2, 3, 13, 15 ст. 20).

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг здійснює встановлення тарифів на комунальні послуги суб`єктам природних монополій та суб`єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Статтею 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» передбачено, що тарифи на комунальні послуги формуються суб`єктами природних монополій та суб`єктами господарювання на суміжних ринках відповідно до порядків (методик), встановлених національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до цього Закону.

Закон України «Про ціни і ціноутворення» визначає основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні: встановлення ціни - затвердження (фіксація) рівня ціни (абз. 1); застосування ціни - продаж (реалізація) товару за встановленою ціною (абз. 5); формування ціни - механізм визначення рівня ціни товару (абз. 14); ціна - виражений у грошовій формі еквівалент одиниці товару (абз. 15); ціноутворення - процес формування та встановлення цін (абз. 16). Розділ ІІІ цього Закону визначає порядок ціноутворення. Згідно з ч. 1 ст. 10, ч. 1 ст. 11, ч.ч. 1, 2 ст. 12 розділу ІІІ цього Закону суб`єкти господарювання під час провадження господарської діяльності використовують: вільні ціни; державні регульовані ціни. Вільні ціни встановлюються суб`єктами господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін. Державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб`єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку. Державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію) та прибуток від його продажу (реалізації).

На виконання і у відповідності до цих Законів Національна комісія; що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла постанову від 31.03.2016 № 528, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 20.07.2016 за № 993/29123 (з наступними змінами), якою затвердила Процедуру встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання. Відповідно до пунктів 1.1., 1.2. цієї Процедури, вона визначає порядок встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, застосовується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), під час установлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для суб`єктів природних монополій, а також для суб`єктів господарювання на суміжних ринках, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з виробництва теплової енергії, її транспортування магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами (далі - транспортування) та постачання і в установленому законодавством порядку отримали відповідні ліцензії НКРЕКП (далі - суб`єкти господарювання або ліцензіати), та поширюється на таких суб`єктів під час встановлення зазначених тарифів. Розрахунки тарифів виконуються заявником відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, затвердженого постановою НКРЕКП від 25.06.2019 року N 1174 (далі - Порядок формування тарифів), і з урахуванням вимог Порядку урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженого постановою НКРЕКП від 01.07.2016 року N 1214 (п.п. 1.5., абз. 2 п. 2.2.).

Пункт 1.1 розділу І Порядок урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженого постановою НКРЕКП від 01.07.2016 № 1214, передбачає, що цим Порядком визначається механізм урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання при їх формуванні. Розділом ІІ Порядку урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженого постановою НКРЕКП від 01.07.2016 № 1214, урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання здійснюється шляхом визначення в річному плані ліцензованої діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії та подальшого використання в розрахунках тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання на плановий період згідно з вимогами Порядку формування тарифів із визначенням та використанням в розрахунках тарифів відповідного показника «Втрати теплової енергії в теплових мережах» на рівні як розрахункових так і фактичних втрат теплової енергії в теплових мережах.

Відповідно до законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», «Про теплопостачання», Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, затвердженого постановою НКРЕКП від 25.06.2019 року N 1174, та Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженої постановою НКРЕКП від 31.03.2016 року N 528, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 14.01.2020 року прийняла постанову № 94, пунктом 1. якої у редакції постанови НКРЕКП від 17.03.2020 N 628 установила Комунальному підприємству теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, а пунктом 3 установила тарифи на транспортування теплової енергії Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» тепловими мережами Комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради для різних категорій споживачів.

Додатком № 5 до постанови НКРЕКП від 14.01.2020 року № 94 є структура тарифів на транспортування теплової енергії інших власників тепловими мережами Комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради. Пунктом 10 додатку № 5 є витрати на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» в теплових мережах Комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради.

Того ж дня, 14.01.2020 року НКРЕКП прийняла постанову № 95, пунктом 1. якої установила Приватному акціонерному товариству «Черкаське хімволокно» тарифи на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, а пунктом 3 установила тарифи на транспортування теплової енергії Комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради тепловими мережами Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» для різних категорій споживачів.

З огляду на викладені обставини справи і наведені норми законодавства суд вбачає, що сторони є ліцензіатами, тобто в установленому законом порядку отримали ліцензії НКРЕКП на провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, транспортування її магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами, та постачання теплової енергії. Позивач, крім того, станом на 31.05.2020 року є суб`єктом природних монополій на ринку послуг транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, тому укладення договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року, переддоговірний спір щодо узгодження розбіжностей якого розглядається у цій справі, для них є обов`язковим. Неврегульованими за обставин цього спору є умови договору, викладені у пунктах 2.7. і 3.13, віднесені до розділів 2 і 3 договору, що визначають відповідно їх обов`язки, спірними є умови про порядок визначення обсягу витрат теплової енергії для компенсації позивачем відповідачу втрат теплової енергії останнього в теплових мережах позивача.

Послуги з транспортування теплової енергії відповідача тепловими мережами позивача, які є предметом спірного договору, останній надає за регульованими тарифами, встановленими постановою НКРЕКП від 14.01.2020 № 94, з урахуванням рекомендацій, сформованих Порядком урахування втрат теплової енергії в теплових мережах у тарифах на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженим постановою НКРЕКП від 01.07.2016 № 1214, Порядком формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, затвердженим постановою НКРЕКП від 25.06.2019 № 1174. У їх структурі враховані і витрати на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії відповідача в теплових мережах позивача виходячи з прогнозних обсягів транспортування теплової енергії.

Частиною 1 статті 627 Цивільного кодексу України встановлено, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Спірні розбіжності, що виникли при укладенні договору, не є регульованими, застосовуються лише за взаємною згодою сторін. Оскільки такої згоди сторони не дійшли, суд оцінивши доводи кожної із сторін, приведені ними в обґрунтування своїх пропозицій до спірних умов проекту договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року, надає перевагу доводам позивача з огляду на таке.

Розділом 4 проекту спірного договору сторони погодили вартість послуг та порядок розрахунків. Умовами п. 4.1 проекту договору сторони погодили, що вартість послуг по транспортуванню теплової енергії мережами позивача визначається на підставі обсягів протранспортованої теплової енергії, спожитої по категоріям споживачів, визначених згідно з п. 2.5 даного договору, помножених на тариф транспортування теплової енергії відповідача тепловими мережами позивача, затверджений для нього чинною постановою НКРЕКП від 14.01.2020 № 94.

Протокол розбіжностей відповідача від 03.06.2020 року до умов договору № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року складався із 6 пунктів, що стосувались пунктів 1.2., 1.4, 2.7., 3.13., 9.6. та додатку № 1 договору. Позивач прийняв і погодив пропозиції відповідача, викладені в пунктах 1, 2, 5, 6 протоколу розбіжностей від 03.06.2020 року, а саме щодо орієнтовних обсягів транспортуємої теплової енергії і орієнтовних обсягів витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії відповідача за період дії договору та в poзpiзi категорій споживачів та звітних періодів вказані в п. 2 Додатку № 1 до даного Договору, погодився з доповненням договору Додатком № 1, який є невід`ємною частиною цього Договору.

Таким чином, узгодження наведених розбіжностей щодо умов договору на транспортування теплової енергії № 100-ТР/2 від 29.05.2020 року, які виникли при його укладенні між позивачем і відповідачем, викладені у пунктах 2.7. і 3.13. у редакції позивача, є у даному випадку такими, що відповідають вимогам законодавства, загальним засадам цивільного законодавства, якими є справедливість, добросовісність та розумність.

Відповідно до п. 2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012 № 6 «Про судове рішення», рішення господарського суду має ґрунтуватись на повному з`ясуванні такого: чи мали місце обставини, на які посилаються особи, що беруть участь у процесі, та якими доказами вони підтверджуються; чи не виявлено у процесі розгляду справи інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин; яка правова кваліфікація відносин сторін, виходячи з фактів, установлених у процесі розгляду справи, та яка правова норма підлягає застосуванню для вирішення спору. Господарський суд у прийнятті судового рішення керується (та відповідно зазначає у ньому) не лише тими законодавчими та/або нормативно-правовими актами, що на них посилалися сторони та інші учасники процесу, а й тими, на які вони не посилалися, але якими регулюються спірні правовідносини у конкретній справі (якщо це не змінює матеріально-правових підстав позову).

Враховуючи положення ч. 1 ст. 9 Конституції України та беручи до уваги ратифікацію Законом України від 17.07.1997 N475/97-ВР Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і Першого протоколу та протоколів N 2, 4, 7, 11 до Конвенції та прийняття Закону України від 23.02.2006 N3477-IV (3477-15) «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», також повинен застосовувати Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод (Рим, 4 листопада 1950 року) та рішення Європейського суду з прав людини як джерело права. У рішенні Суду у справі Трофимчук проти України № 4241/03 від 28.10.2010 Європейським судом з прав людини зазначено, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід сторін.

Нормами Господарського процесуального кодексу України, зокрема, встановлено, що:

учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч. 1 ст. 43);

кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи (ч.ч. 1, 3 ст. 74);

належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування (ч. 1 ст. 76);

обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування (ч. 1 ст. 77);

достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи (ч. 1 ст. 78);

наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 79);

учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (ч. 1 ст. 80);

суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили (ч.ч. 1, 2 ст. 86).

Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 13, ч. 1 ст. 14 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

За результатом розгляду справи суд, з урахуванням викладеного, позов задовольняє повністю, доводи відповідача, приведені ними в обґрунтування заперечень проти позову, господарський суд відхиляє через їх невідповідність встановленим фактичним обставинам справи та вказаним вище нормам чинного законодавства.

На підставі статті 129 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню, понесені позивачем, судові витрати пропорційно розміру задоволених позовних вимог - сплачений судовий збір у розмірі 2102 грн.

Керуючись ст.ст. 129, 233, 236-240, 255, 256 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов Комунального підприємства теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради до Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно» про врегулювання розбіжностей щодо умов договору № 100-ТР/2 від 29 травня 2020 року на транспортування теплової енергії, викладених в пунктах 2.7., 3.13., задовольнити повністю.

Визнати договір № 100-ТР/2 від 29 травня 2020 року на транспортування теплової енергії укладеним між Комунальним підприємством теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 02082522, місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, вул. О. Дашковича, буд. 62, та Приватним акціонерним товариством «Черкаське хімволокно», ідентифікаційний код юридичної особи 00204033, місцезнаходженя: 18013, м. Черкаси, проспект Хіміків, буд. 76, в такій редакції:

«ДОГОВІР№ 100-ТР/2

на транспортування теплової енергії

м. Черкаси « 29» травня 2020 р.

Приватне акціонерне товариство «Черкаське хімволокно», в особі голови правління Олексенко Віктора Володимировича, який діє на підставі Статуту, з однієї сторони, в подальшому «Теплопостачальна організація», та

Комунальне підприємство теплових мереж «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради», в особі директора Карася Павла Миколайовича, який діє на підставі Статуту, з другої сторони, в подальшому «Теплотранспортуюча організація», які надалі разом іменовані «Сторони», а кожна окремо «Сторона», уклали цей договір на транспортування теплової енергії (далі - Договір) про наступне

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ.

1.1. «Теплотранспортуюча організація» зобов`язується надати послуги по транспортуванню теплової енергії «Теплопостачальній організації» по теплових мережах, які перебувають на балансі «Теплотранспортуючої організації», а «Теплопостачальна організація» зобов`язується оплатити на умовах, передбачених цим Договором послуги по транспортуванню теплової енергії.

1.2. Орієнтовні обсяги теплової енергії «Теплопостачальної організацій», яка транспортується мережами «Теплотранспортуючою організацією» за цим Договором в період з 17 січня 2020р. по 31 грудня 2020р. складають 440 847,20 Гкал та в розрізі категорій споживачів і звітних періодів вказані в п. 1 Додатку №1 до даного Договору.

1.3. До обсягу теплової енергії, яка транспортується за цим Договором входить також обсяг теплової енергії, що постачається за Договором про постачання теплової енергії, укладеного між «Сторонами».

1.4. Орієнтовні обсяги витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» за цим Договором в період з 17 січня 2020р. по 31 грудня 2020 р. складають 39 465,18Гкал. та в розрізі категорій споживачів та звітних періодів вказані в п.2 Додатку №1 до даного Договору.

1.5. Теплова енергія, що виробляється «Теплопостачальною організацією» та транспортується мережами «Теплотранспортуючої організації», є власністю «Теплопостачальної організації».

2. ОБОВ`ЯЗКИ «Теплопостачальної організації».

«Теплопостачальна організація» зобов`язується:

2.1. До 25 числа місяця, наступного за звітним, за тарифом встановленим Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі по тексту - НКРЕКП) провести оплату за надані послуги по транспортуванню теплової енергії, яка постачається населенню, бюджетним установам, іншим споживачам та релігійним організаціям на умовах, передбачених цим Договором.

2.2. При експлуатації обладнання забезпечити безумовне виконання вимог Правил технічної експлуатації електричних станцій і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 13.06.2003 № 296 та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14.02.2007 №71,Закону України «Про теплопостачання».

2.3. Вчасно надавати інформацію про пошкодження теплових мереж та погіршення якості теплоносія, не пізніш як через одну годину з моменту виявлення. Інформація надається «Теплопостачальною організації» за тел. 0800 505200 та дублювати повідомлення на e-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 .

2.4. Доводити до відома «Теплотранспортуючої організації» обмеження або припинення теплопостачання Абонента у випадках:

- усунення аварійних ситуацій в системі централізованого теплопостачання;

- проведення планових ремонтів систем централізованого теплопостачання;

- незадовільного технічного стан теплоспоживальних установок і теплових мереж Абонента, що загрожує аварією в системі централізованого теплопостачання, пожежею і іншими наслідками, що створюють загрозу життю експлуатаційного персоналу та населення.

2.5. Надавати «Теплотранспортуючій організації» інформацію щодо об`ємів протранспортованої теплової енергії мережами «Теплотранспортуючої організації», спожитої споживачами в розрізі кожної будівлі у звітному періоді до 5 числа місяця, наступного за звітним, у вигляді Довідки сформованої за показами вузлів комерційного обліку Споживачів «Теплопостачальної організації» (які прийняті на абонентський облік відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання») та нормами споживання в розрізі кожної будівлі в звітному періоді, підписаною головою правління або уповноваженою особою.

2.6. Підписати Акт про надання послуг з транспортування теплової енергії протягом 5 (п`яти) робочих днів з моменту його отримання. В разі відсутності письмової вмотивованої відмови від підписання Акту, Акт вважається підписаним з наступного дня після закінчення п`ятиденного строку. Підписаний Акт є підставою для проведення розрахунків між «Сторонами».

2.7. Після закінчення поточного календарного місяця, але не пізніше 10 (десятого) числа наступного місяця, «Теплопостачальна організація» зобов`язана надати «Теплотранспортуючій організації» для підписання накладну прийому-передачі фактичних витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації», розраховану відповідно до п. 4.3 даного Договору. Зазначена Накладна є підставою для проведення розрахунків між «Сторонами».

2.8. «Теплопостачальна організація» зобов`язується погоджувати технічні умови та проекти з «Теплотранспортуючою організацією» при встановленні вузлів комерційного обліку на межі балансової належності між «Сторонами».

3.ОБОВ`ЯЗКИ«Теплотранспортуючої організації».

«Теплотранспортуюча організація» зобов`язується:

3.1. Надавати послуги по транспортуванню теплової енергії «Теплопостачальній організації» на потреби опалення та гарячого водопостачання від теплових мереж «Теплопостачальної організації» по тепловим мережам, які перебувають на балансі «Теплотранспортуючої організації».

3.2. До 25 числа місяця, наступного за звітним, оплатити «Теплопостачальній організації» фактично використану теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальній організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» за встановленими тарифами НКРЕКП «Теплопостачальній організації» на виробництво теплової енергії за категоріями споживачів.

3.3. Завчасно повідомляти «Теплопостачальну організацію» за допомогою телефонного зв`язку, та дублювати повідомлення на e-mail:cherk_tec@meta.ua про відключення та включення теплових мереж, ЦТП, окремих будинків, що підключені до теплових мереж «Теплотранспортуючої організації».

В робочі дні з 07.45 год. до 16.45 год. інформація передається за тел.: 64-02-66; 69-32-35; 64-02-62.

Щомісяця на останній робочій день поточного місяця надавати «Теплопостачальній організації» письмову інформацію (довідку за підписом головного інженера «Теплотранспортуючої організації») про всі відключення і переключення теплових мереж, ЦТП та окремих будинків для ремонтів, випробувань і усунення дефектів як узгоджених так і неузгоджених із нею.

3.4. Щодобово до 09.00 год. готувати інформацію по параметрах теплоносія на ЦТП, підключених до мереж «Теплопостачальної організації» та передавати їх представникам «Теплопостачальної організації» на електронну адресу та на їх вимогу.

3.5. Утримувати теплові мережі, обладнання та устаткування відповідно до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14 лютого 2007 року № 71, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2007 року за № 197/13464, та наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 09 грудня 2008 року № 568 "Про затвердження Державних будівельних норм" (ДБН В.2.5-39-2008).

3.6. Забезпечувати транспортування теплової енергії відповідно до Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 14 лютого 2007 року № 71, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 березня 2007 року за № 197/13464, та наказу Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 09 грудня 2008 року № 568 "Про затвердження Державних будівельних норм" (ДБН В.2.5-39-2008).

3.7. Режим роботи ЦТП «Теплотранспортуюча організація» погоджує із «Теплопостачальною організацією». ЦТП повинні мати прилади визначення тиску та температури як мережної води так і питної.

3.8. «Теплотранспортуюча організація» забезпечує:

- відсутність відкритого водорозбору на своїх трубопроводах, ЦТП;

- аналіз мережної води на вході та виході водопідігрівачів ЦТП на жорсткість згідно затвердженого «Теплотранспортуючою організацією» графіку та погодженого з «Теплопостачальною організацією»;

- жорсткість зворотної мережної води не повинна перевищувати жорсткість прямої мережної води більш ніж на 15 мкг-екв/кг;

- роботу регуляторів температури на водопідігрівачах ЦТП;

- температура зворотної мережної води не повинна перевищувати задану графіком більш ніж на 3 є С;

- зниження температури зворотної мережної води проти графіка не лімітується;

- забезпечити параметри гарячої води на межі централізованих інженерно-технічних систем постачання послуги виконавця та внутрішньо будинкових систем багатоквартирного будинку у відповідності до вимог постанови КМУ від 11.12.2019р. № 1182, ДБН В2.5-64:2012 та циркуляцію гарячої води на вводах інженерних мереж в багатоквартирний будинок. У разі звернення «Теплопостачальної організації» параметри гарячої води можуть бути змінені за листом «Теплопостачальної організації»;

- проводити гідропневматичну промивку водопідігрівачів не менше 1 разу на 4 роки;

- проводити капітальні та поточні ремонти теплових мереж і обладнання ЦТП, які використовуються для виконання умов цього Договору.

3.9. Проводити випробування теплових мереж на щільність і максимальну температуру за погодженим графіком з органами місцевого самоврядування та «Теплопостачальною організацією». За погодженням з «Теплопостачальною організацією» параметри теплоносія, необхідного для проведення випробування теплових мереж (в межах, що зазначені в даному Договорі) забезпечує «Теплопостачальна організація».

3.10. Не здійснювати без дозволу «Теплопостачальної організації» дій, спрямованих на обмеження або припинення теплопостачання споживачів «Теплопостачальної організації» більше ніж 12 годин протягом місяця, окрім випадків передбачених Договором.

3.11. «Теплотранспортуюча організація» має право безперешкодного доступу до теплового обладнання та вузлів обліку.

3.12. Після закінчення календарного місяця, але не пізніше 10 (десятого) числа наступного місяця, «Теплотранспортуюча організація» зобов`язана надати «Теплопостачальній організації» для підписання Акт про надання послуг з транспортування теплової енергії за попередній місяць. Фактичний обсяг протранспортованої теплової енергії визначається на підставі Довідки «Теплопостачальної організації», що надається у відповідності до п. 2.5 даного Договору.

3.13. Надавати до 8 числа місяця наступного за звітним «Теплопостачальній організації» у вигляді Довідки підписаної директором або уповноваженою особою «Теплотранспортуючої організації» Розрахунок обсягу теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» по групам споживачів за звітний місяць.

Обсяг теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» розраховується наступним чином:

1. на ділянках тепломережі, обладнаних приладами обліку на вхід в мережу «Теплотранспортуючої організації» визначається як різниця між показниками приладу комерційного обліку на межі балансової належності між Сторонами Договору та сумарних показників комерційних приладів обліку всіх споживачів «Теплопостачальної організації» до яких транспортування теплової енергії здійснювала «Теплотранспортуюча організація» на цій ділянці мережі плюс розрахунковий обсяг теплової енергії, що виставлений до сплати «Теплопостачальною організацією» споживачам, які не мають комерційного приладу обліку (чи комерційний прилад обліку непрацездатний);

2. на ділянках тепломережі, не обладнаних приладами комерційного обліку на межі балансової належності між Сторонами Договору обсяг теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» по групам споживачів визначається шляхом - ділення вартості витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» на тариф «Теплопостачальної організації» на виробництво теплової енергії по категоріям споживачів, що затверджений постановою НКРЕКП.

В свою чергу, вартість витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» визначається шляхом множення об`ємів теплової енергії, спожитої споживачами «Теплопостачальної організації» в звітному періоді (відповідно до даних довідки, передбаченої п. 2.5 цього Договору) на затверджені НКРЕКП для «Теплотранспортуючої організації» витрати на теплову енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» (як складова частина структури тарифу на транспортування теплової енергії «Теплопостачальної організації» у тепловими мережами «Теплотранспортуючої організації», що затверджена постановою НКРЕКП).

4. ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ ТА ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ.

4.1. Вартість послуг по транспортуванню теплової енергії мережами «Теплотранспортуючої організації» визначається на підставі обсягів протранспортованої теплової енергії, спожитої по категоріям споживачів, визначених згідно п. 2.5 даного Договору, помножених на тариф на транспортування теплової енергії «Теплопостачальної організації» (по категоріям споживачів) тепловими мережами «Теплотранспортуючої організації», затверджений для «Теплотранспортуючої організації», чинною постановою НКРЕКП, яка діяла протягом терміну надання послуг з транспортування теплової енергії (постанова НКРЕКП від 14.01.2020 № 94 та постанова НКРЕКП від 17.03.2020№ 628).

4.2. Орієнтовна вартість надання послуг з транспортування за Договором протягом строку його дії складає 81 006, 16 тис. грн. без ПДВ (з ПДВ - 97 207, 39 тис. грн.).

4.3. Вартість витрат теплової енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» визначаються шляхом множення обсягу теплової енергії, визначеного у Довідці згідно п. 3.13 даного Договору на тариф на виробництво теплової енергії «Теплопостачальної організації» (по категоріям споживачів), затверджений для «Теплопостачальної організації» чинною постановою НКРЕКП, яка діяла протягом терміну надання послуг з транспортування теплової енергії.

4.4.На дату підписання договору застосовуються тарифи:

- на послугу по транспортуванню теплової енергії мережами «Теплотранспортуючої організації» за категоріями споживачів в період з 17.01.2020 року по 17.03.2020 року включно, визначені в постановою НКРЕКП від 14.01.2020р. № 94, з 18.03.2020 року визначені в постановою НКРЕКП від 17.03.2020 р. № 628;

- на виробництво теплової енергії «Теплопостачальною організацією» за категоріями споживачів в період з 17.01.2020 року по 17.03.2020 року включно, визначені постановою НКРЕКП від 14.01.2020р. № 95,з 18.03.2020 року визначені постановою НКРЕКП від 17.03.2020р. № 640.

4.5. Орієнтовна вартість витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» в теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» за Договором протягом строку його дії складає 26 062, 79тис. грн. без ПДВ ( з ПДВ - 31 275, 35 тис. грн.)

4.6. В разі зміни НКРЕКП тарифів на транспортування теплової енергії для «Теплотранспортуючої організації», тарифів на виробництво теплової енергії для «Теплопостачальної організації», тарифів на виробництво енергії для компенсації втрат теплової енергії «Теплопостачальної організації» у теплових мережах «Теплотранспортуючої організації», нові тарифи застосовуються Сторонами з дати введення їх в дію НКРЕКП без внесення відповідних змін до Договору.

4.7. Розрахунки за послугу з транспортування теплової енергії тепловими мережами «Теплотранспортуючої організації» проводяться щомісяця, шляхом перерахування «Тепло-постачальною організацією» грошових коштів на розрахунковий рахунок «Теплотранспортуючої організації».

4.8. Оплата витрат на теплову енергію для компенсації втрат теплової енергії в теплових мережах «Теплотранспортуючої організації» проводяться щомісяця, шляхом перерахування «Теплотранспортуючою організацією» грошових коштів на розрахунковий рахунок «Теплопостачальної організації».

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН.

5.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за Договором, «Сторони» несуть відповідальність, передбачену Законами України та цим Договором.

5.2. У разі прострочення виконання грошового зобов`язання за Договором винна Сторона сплачує іншій стороні пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла на період прострочення грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання грошових зобов`язань.

5.3. Відповідальність за параметри теплофікаційної води та гарячої води «Теплотранспортуюча організація» несе в межах своєї експлуатаційної відповідальності (балансової належності ЦТП та мереж) за умови виконання «Теплопостачальною організацією» пункту 2.2 цього Договору.

5.4. «Теплотранспортуюча організація» не несе відповідальність за транспортування теплової енергії по мережах, які не перебувають на балансі «Теплотранспортуючої організації».

5.5. У разі виявлення факту витоків теплофікаційної води з мереж «Теплотранспортуючої організації», що зафіксовано двостороннім актом «Теплотранспортуюча організація» повинна ліквідувати пошкодження у термін до 4-х діб. При перевищенні вказаного терміну «Теплотранспортуюча організація» сплачує «Теплопостачальній організації» вартість хімочищеної води (за калькуляцією «Теплопостачальної організації») та тепла в ній. Кількість хімочищеної води визначається на підставі розрахунку.

5.6. На вимогу «Теплопостачальної організації» виконується відбір проб теплофікаційної води на вході та на виході з бойлерів ЦТП «Теплотранспортуючої організації» представниками хімлабораторій «Теплопостачальної організації» та «Теплотранспортуючої організації».У разі виявлення факту перевищення жорсткості теплофікаційної води на виході з бойлерів ЦТП «Теплотранспортуючої організації» більше ніж на 15 мкс-екв/кг від її жорсткості на вході «Теплотранспортуюча організація» повинна ліквідувати нещільність протягом 3-х діб. При перевищенні вказаного терміну «Теплотранспортуюча організація» сплачує «Теплопостачальній організації» штраф в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожну добу, що продовжуються понад 3 доби.

5.7. Штрафні санкції не застосовуються в разі обмеження теплопостачання за умови попередження «Теплопостачальної організації» у таких випадках:

- у разі пошкодження на тепломережах з причин, що не залежать від дій або бездіяльності персоналу

«Теплотранспортуючої організації», за умови усунення цих пошкоджень у визначені законодавством строки;

- у разі невиконання Сторонами грошових зобов`язань за цим договором;

- у разі виникнення обставин непереборної сили.

6.СТРОК ДІЇ ДОГОВОРУ.

6.1. Договір набуває чинності з дня підписання та скріплення печатками сторін і діє до 31 грудня 2020 року.

6.2. Умови цього Договору поширюється на правовідносини між сторонами, що виникли з 17 січня 2020 року (відповідно до п. 3 статті 631 Цивільного кодексу України).

6.3. Договір припиняє свою дію у випадках:

- закінчення строку, на який він був укладений;

- взаємної згоди сторін про його припинення;

- прийняття відповідного рішення судом;

- ліквідації сторін;

6.4. Припинення дії договору не звільняє «Сторони» від обов`язку повної сплати заборгованості за транспортування теплової енергії.

7.ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

7.1. Розбіжності та спори між сторонами, пов`язані з виконанням, зміною, та розірванням цього договору, вирішуються шляхом проведення переговорів, обміном листами, укладенням додаткових угод.

7.2. Для врегулювання спорів, що можуть виникнути при виконанні цього договору, сторони застосовують заходи досудового врегулювання спору в порядку, визначеному ГПК України. На вимогу однієї із «Сторін», «Сторони» для вирішення спірних питань можуть залучити НКРЕКП.

7.3. У разі неможливості досягти згоди сторони мають право звернутись до господарського суду для вирішення спірного питання.

8.ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ

8.1. «Сторони» звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов`язань, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили.

Випадками непереборної сили вважаються: війна та воєнні дії в місті Черкасах, повстання, природні катастрофи, які впливають на виконання зобов`язань. Строк виконання зобов`язань за цим Договором у такому разі відкладається на період існування таких обставин.

8.2. «Сторона», для якої виконання зобов`язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, повинна негайно, не пізніше 5- ти календарних днів, письмово повідомити іншу сторону про початок, можливий строк дії та про припинення дії таких обставин.

8.3.Доказом виникнення обставин непереборної сили та строку їх дії є відповідні документи, які видають Торгово-Промисловою Палатою України.

9. ІНШІ УМОВИ.

9.1. Межа розмежування «Теплопостачальної організації» та «Теплотранспортуючої організації» визначається їх балансовою належністю та є межею розподілу експлуатаційної відповідальності сторін.

9.2. «Теплопостачальна організація» має статус платника податку на прибуток підприємства на загальних підставах.

9.3. «Теплотранспортуюча організація» має статус платника податку на прибуток підприємства на загальних підставах.

9.4. У випадку зміни вищезазначеної системи оподаткування «Сторони» зобов`язуються письмово повідомляти одна одну протягом 10 днів з моменту настання таких змін.

9.5. «Теплотранспортуюча організація» зобов`язується оформити податкову накладну, відповідно до вимог діючого законодавства, зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних і надати її «Теплопостачальній організації» в строки, передбачені законодавством. В разі порушення даного зобов`язання «Теплотраспортуюча організація» в беззаперечному порядку у дводенний термін з дати отримання вимоги «Теплопостачальної організації» зобов`язується компенсувати «Теплопостачальній організації» суму податку на додану вартість по операції, щодо якої не було виконано умови даного Договору.

9.6. Додаток №1 є невід`ємною частиною цього Договору

«Теплопостачальна організація»: ПрАТ «Черкаське хімволокно»

18013, м. Черкаси, пр. Хіміків, 76 р/р НОМЕР_1 в філії АТ «Ощадбанк» м. Черкаси, код ЄДРПОУ 00204033, Інд. под. 002040323011, св. № 32038732, Тел. 64-91-61, 32-05-97, 64-02-76, e-mail:cherk_tec@meta.ua

«Теплотранспортуюча організація»: КПТМ «Черкаситеплокомуненерго»

18000, м. Черкаси, вул. Дашкевича, 62, р/р НОМЕР_2 в АБ «Укргазбанк», код ЄДРПОУ 02082522, ІПН 020825223014, Св. ПДВ 100321356, Тел. 54-06-92, e-mail:adstke@ukr.net»

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Черкаське хімволокно», ідентифікаційний код юридичної особи 00204033, місцезнаходженя: 18013, м. Черкаси, проспект Хіміків, буд. 76 на користь Комунального підприємства «Черкаситеплокомуненерго» Черкаської міської ради, ідентифікаційний код юридичної особи 02082522, місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, вул. О. Дашковича, буд. 62, судові витрати в розмірі 2102 грн.

Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 13.07.2021 року.

Суддя В.М. Грачов

Джерело: ЄДРСР 98265982
Друкувати PDF DOCX
Копіювати скопійовано
Надіслати
Шукати у документі
  • PDF
  • DOCX
  • Копіювати скопійовано
  • Надіслати

Навчальні відео: Як користуватись системою

скопійовано Копіювати
Шукати у розділу
Шукати у документі

Пошук по тексту

Знайдено:

Зачекайте, будь ласка. Генеруються посилання на нормативну базу...

Посилання згенеровані. Перезавантажте сторінку