УХВАЛА
03 червня 2022 року
м. Київ
cправа № 925/822/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Булгакової І. В. (головуючий), Львова Б. Ю. та Селіваненка В.П.,
розглянувши заяву приватного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" (далі - Товариство)
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі
за касаційними скаргами Товариства та комунального підприємства теплових мереж "Черкаситеплокомуненерго" Черкаської міської ради (далі - Підприємство)
на додаткове рішення господарського суду Черкаської області від 19.04.2021 та
постанову Північного апеляційного господарського суду від 20.12.2021
за позовом Підприємства
до Товариства
про визнання договору укладеним,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалами Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 07.02.2022 та від 08.02.2022, зокрема, відкрито касаційне провадження та призначено розгляд касаційних скарг Товариства та Підприємства у відкритому судовому засіданні Касаційного господарського суду на 15.03.2022.
У подальшому розгляд справи у зазначену дату не відбувся з причин, незалежних від Суду та учасників справи.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 12.04.2022 призначено розгляд касаційних скарг у відкритому судовому засіданні Касаційного господарського суду на 07.06.2022 о 13:30.
Від представника Товариства - адвоката Гвоздецького Андрія Мироновича 01.06.2022 через систему "Електронний суд" надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції із застосуванням власних технічних засобів.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою; учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України; ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 року № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, які набули чинності 05.10.2021 (далі - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися з використанням власного електронного підпису в системі відеоконференцзв`язку (далі - Система) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватися в Системі з використанням логіна та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації.
Враховуючи викладене Суд вважає за можливе задовольнити заяву Товариства про проведення судового засідання 07.06.2022 о 13:30 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю його представника - адвоката Гвоздецького Андрія Мироновича з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний вебпортал судової влади України vkz.court.gov.ua.
Керуючись статтями 197, 234, 314 ГПК України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Заяву приватного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" про участь у судовому засіданні у справі № 925/822/20 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Здійснити проведення судового засідання 07 червня 2022 року о 13:30 в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку за посиланням на офіційний вебпортал судової влади України vkz.court.gov.ua.
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику приватного акціонерного товариства "Черкаське хімволокно" необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
4. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України, пункту 46 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
5. Роз`яснити, що інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/.
6. Учасникам справи, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції завчасно надавати Верховному Суду копії документів, що підтверджують повноваження представників, засвідчені у визначеному законом порядку, якщо у матеріалах справи вони відсутні.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов
Суддя В. Селіваненко