Єдиний унікальний номер справи 185/67/18
Провадження № 1-в/185/273/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2020 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання лікаря-психіатра консультативно-діагностичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Павлоградська міська лікарня № 1» Павлоградської міської ради про відміну примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного примусового психіатричного лікування відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за участі:
прокурора- ОСОБА_4 ,
особи, щодо якої розглядається клопотання ОСОБА_3 ,
лікаря-психіатра ОСОБА_5 ,
У С Т А Н О В И В:
Лікар-психіатр консультативно-діагностичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Павлоградська міська лікарня № 1» Павлоградської міської ради ОСОБА_5 звернулася до суду з поданнямпро припинення примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного психіатричного примусового лікування для подовження його на загальних підставах відносно ОСОБА_3 , посилаючись на те, що протягом амбулаторного психіатричного примусового лікування ОСОБА_3 ретельно додержувався режиму диспансерного нагляду, своєчасно та в повному обсязі виконував медичні призначення, його психічний стан залишився стабільним з відсутністю продуктивної психосоматики, афективних коливань, агресивних та ауто агресивних намірів, впорядкованою поведінкою та правильними соціальними установками, тому внаслідок змін стану його психічного здоров`я відпала необхідність у застосуванні примусових заходів медичного характеру. Просила відмінити примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторного психіатричного примусового лікування відносно ОСОБА_3 для подовження лікування на загальних підставах.
В судовому засіданні лікар-психіатр ОСОБА_5 підтримала подання та пояснила, що надалі нагляд ОСОБА_3 у лікаря-психіатра буде проводиться на загальних підставах.
В судовому засіданніособа, щодо якої розглядається клопотання ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Прокурор вважала за можливе подання задовольнити.
Вивчивши подання та матеріали додані до нього, заслухавши учасників судового засідання, суд дійшов наступного.
Ухвалою Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 23 січня 2018 року до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовано примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричної лікарні зі звичайним наглядом.
Ухвалою Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 02 березня 2020 року ОСОБА_3 були змінені примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом та надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, строком до 6 місяців.
Згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів консультативно-діагностичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Павлоградська міська лікарня № 1» Павлоградської міської ради, за час нагляду на амбулаторному примусовому лікуванні відмічалась стійка стабілізація стану з впорядкованою поведінкою, стабільним емоційним фоном, відсутність агресивних та аутоагресивних тенденцій, правильними соціальними установками. Комісія вважає доцільним відміну примусового амбулаторного психіатричного лікування та продовження його на загальних підставах.
Згідно ч. 7 ст. 12 Закону України «Про психіатричну допомогу» надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку припиняється за рішенням комісії лікарів-психіатрів у разі видужання особи або такої зміни стану її психічного здоров`я, що не потребує надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, або за рішенням суду про відмову в продовженні надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Відповідно до ч. 3 ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника психіатричного закладу (лікаря психіатра), який надає особі таку психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Частини 1 та 2 ст. 514 КПК України встановили, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Відповідно до п. 20 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 03.06.2005 року «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування», примусові заходи медичного характеру скасовуються (припиняються) у зв`язку з одужанням особи чи зміною її психічного стану на такий, що не становить очевидної небезпеки для неї або інших осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 12, 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», ст. 95 КК України, постановою Пленуму Верховного Суду України № 7 від 03.06.2005 року «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування», ст. ст. 372, 512-514 КПК України,суд -
УХВАЛИВ:
Поданнялікара-психіатра консультативно-діагностичного відділення Комунального некомерційного підприємства «Павлоградська міська лікарня № 1» ОСОБА_5 про відміну примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторного психіатричного примусового лікування для продовження його на загальних підставах відносно ОСОБА_3 задовольнити.
Відмінити примусові заходи медичного характеру щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , застосовані на підставі ухвали Самарського районного суду м. Дніпропетровська від 02 березня 2020 року у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку та продовжити його на загальних підставах.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1