ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
17 листопада 2020 року справа №200/7240/19-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Суддя-доповідач Першого апеляційного адміністративного суду Геращенко І.В., розглянув заяву Бірюч Олени Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 200/7240/19-а за апеляційною скаргою адвоката Бірюч Олени Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2020 року (головуючий І інстанції Молочна І.С.) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області про визнання протиправними та скасування рішення про відмову в оформлені та видачі паспорту громадянина України,-
ВСТАНОВИВ:
До Першого апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 200/7240/19-а з апеляційною скаргою адвоката Бірюч Олени Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 12 серпня 2020 року.
Розгляд справи призначено на 23 листопада 2020 року об 12 год. 00 хв.
Представником позивача заявлено клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч. ч. 1, 2, 3, 4, 5 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23.04.2020 року, який прийнято на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням короно вірусної хвороби (COVID-19)», затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.
Отже, станом на дату звернення заявника з клопотанням, чинним законодавством України визначений порядок участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 306 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до апеляційного розгляду: за клопотанням учасників справи вирішує питання про виклик свідків, призначення експертизи, судових доручень щодо збирання доказів, залучення до участі у справі спеціаліста, перекладача; вирішує інші письмово заявлені клопотання учасників справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе проведення судового засідання за участі представника позивача призначеного на 23 листопада 2020 року об 12 год. 00 хв в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Відеоконференція буде проведена за допомогою системи EasyCon.
Керуючись ст. 195, 306 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В :
Задовольнити заяву Бірюч Олени Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 200/7240/19-а.
Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву. Попередити заявника про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала набирає законної сили з моменту з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач І.В. Геращенко