Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про надання судового доручення
з витребування доказів
29 липня 2019 р. Справа №200/7240/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Буряк І.В., розглянувши в порядку здійснення підготовчих дій, матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області про визнання протиправними та скасування рішення про відмову в оформлені та видачі паспорту громадянина України, зобов`язання вчинити дії -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління Державної міграційної служби України в Донецькій області (надалі - відповідач, ГУ ДМСУ в Донецькій області), згідно тексту заяви позивач просить суд: визнати незаконним та скасувати рішення про відмову в оформленні та видачі паспорту громадянина України ОСОБА_1 від 22 травня 2019 року; зобов`язати ГУ ДМСУ в Донецькій області повторно розглянути заяву-анкету №3236346 від 25.04.2019 року.
Частиною 3 ст. 77, ч. 3 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд може збирати і витребувати докази з власної ініціативи.
Частинами 6 та 7 ст. 80 вказаного Кодексу визначено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
З метою повного і всебічного з`ясування судом обставин в адміністративній справі, враховуючи предмет спору та вимоги Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про необхідність витребування доказів.
Згідно частини першої - другої статті 85 Кодексу адміністративного судочинства України у разі якщо в процесі розгляду справи суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
У відповідності до статті 6 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яка ратифікована Україною Законом № 240/94-ВР від 10.11.1994, Договірні Сторони надають один одному правову допомогу шляхом виконання процесуальних і інших дій, передбачених законодавством запитуваної Договірної Сторони, зокрема, складання і пересилання документів, проведення обшуків, вилучення, пересилання і видачі речових доказів, проведення експертизи, допиту сторін, обвинувачених, свідків, експертів, порушення карного переслідування, розшуку і видачі осіб, що вчинили злочини, визнання і виконання судових рішень по цивільним справам, вироків у частині цивільного позову, виконавчих написів, а також шляхом вручення документів.
Спільним наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 №1092/5/54 затверджено Інструкцію про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень.
Відповідно до п. 1.3 Інструкції, цивільна - справа, що розглядається судом за правилами цивільного, господарського або адміністративного судочинства, а також справа щодо цивільних, сімейних, трудових, господарських правовідносин, яка розглядається іншими компетентними органами.
Пунктом 2.1 Інструкції встановлено, що у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.
Враховуючи те, що для повного та об`єктивного вирішення справи існує необхідність витребувати докази, суд вважає за необхідне звернутися із судовим дорученням про надання правової допомоги до Управління федеральної міграційної служби, у м. Кінешма, Центральний федеральний округ, Іванівська область, (Російська Федерація, Іванівська область, 155800, м. Кінешма, вул. Радянська, 23).
Керуючись статями 72, 73, 77, 80, 85, 86 Кодексу адміністративного судочинства України, Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, суд, -
УХВАЛИВ:
Звернутись із судовим дорученням до Управління федеральної міграційної служби, у м. Кінешма, Центральний федеральний округ Іванівська область (Російська Федерація, Іванівська область, 155800, м. Кинешма, вул. Радянська, 23) про надання правової допомоги в отриманні інформації, якою підтвердити/спростувати (із наданням відповідних документів) факт документування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспортом громадянина Російської Федерації 14.09.1998 р. (орієнтовні реквізити 2497 № 024865 ) та у подальшому паспортом 07.08.2006р. (орієнтовні реквізити 2405 №249066), паспортом для виїзду за кордон НОМЕР_2 від 04/10/2012, орган що видав ФМС 37003; повідомити громадянство якої держави встановлено ОСОБА_1 при народженні; повідомити дату та місце постійної реєстрації ОСОБА_1 ; повідомити про наявність судимостей із зазначенням статей Кримінального кодексу РФ на підставі яких ОСОБА_1 притягався до відповідальності (за наявності).
Судове доручення направити до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області для подальшої взаємодії з іноземними компетентними органами.
Витребувані докази надіслати на адресу Донецького окружного адміністративного суду: 84122, Україна, Донецька область, м. Слов`янськ, вул. Добровольського, 1, відповідно до встановленого законом порядку у найкоротший термін.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту прийняття.
Суддя І.В. Буряк