Справа № 760/15429/20
Провадження № 1-кс/760/5168/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2020 року м. Київ
Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні заяву адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінєвровектор», про виправлення описки в ухвалі слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 21.09.2020 у справі № 760/15429/20, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду м. Києва надійшла заява адвоката ОСОБА_3 , якій діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінєвровектор» про виправленню описки допущеної в ухвалі Солом`янського районного суду м. Києвавід 21.09.2020 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінєвровектор» про роз`яснення судового рішення, в якій останній просить слідчого суддю виправити у описовій частині дату постановлення ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 17.07.2020, та зазначити вірно «17.07.2020» замість помилково вказаного «17.7.2020».
Учасники кримінального провадження в судове засідання не з`явилися, однак, в силу вимог ч. 2ст. 379 КПК України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Зі змісту ч.1ст.379 КПК України, суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків.
Отже, судом можуть бути усунуті помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення.
Зі змісту вказаної норми випливає, що виправлення описки є правом, а не обов`язком суду і необхідність її виправлення виникає тоді, коли допущена описка має істотний характер, спотворює текст судового рішення, що може призвести до труднощів або унеможливить його виконання.
Враховуючи, що вказані у заяві описки не спотворюють текст судового рішення, не призводять до його неправильного сприйняття, отже не можуть вважатися описками в розумінніст. 379 КПК України, тому у заяви про виправлення описки слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючисьст. 379 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволені заяви адвоката ОСОБА_3 , який діє в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Фінєвровектор», про виправлення описки в ухвалі слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 21.09.2020 у справі № 760/15429/20 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1