Суддя ОСОБА_1
Справа № 644/2494/20
Провадження № 1-кп/644/562/20
05.10.2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05жовтня 2020року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі :
головуючого -судді ОСОБА_1 ,за участю:секретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , захисника - адвоката ОСОБА_4 , обвинуваченого - ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Харкова кримінальне провадження №12020220530000507від 10.03.2020року у відношенні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, уродженця м.Харкова, освіта середньо-спеціальна, неодруженого, раніше судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні суду перебуває кримінальне провадження у відношенні ОСОБА_5 , обвинуваченого у вчиненні злочину за ч.1 ст.121 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м.Харкова від 24.03.2020 року до ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави 126120 грн .
В судовому засіданні прокурором заявлено клопотання про продовження застосованого до обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу, оскільки строк дії ухвали про продовження строку запобіжного заходу у виді тримання під вартою спливає та наявні ризики, визначеніст.177КПК України . ОСОБА_5 обвинувачуєтьсяу вчиненні тяжкого кримінальногоправопорушення, судовий розгляд по суті не розпочато. Крім того, знаходячись на волі існує ризик того, щообвинувачений можевпливати напотерпілого,свідків,переховуватись від судута перешкоджати іншим чиномвстановленню істинипо справі.
Сторона захисту - адвокат ОСОБА_4 зазначила, що прокурором не наведено фактичних даних про існування на цей час ризиків, визначеніст. 177 КПК України, тому відсутні підстави для продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Вважає достатнім обрати обвинуваченому більш м`якийзапобіжнийзахід у вигляді домашнього арешту.
Обвинувачений підтримав думку захисника.
Заслухавши учасників кримінального провадження, суд дійшов до наступного.
З матеріалів судової справи вбачається, що ОСОБА_5 обвинувачуєтьсяза ч.1 ст. 121 КК України.
За кримінальнимпровадженням №12020220530000507від 10.03.2020року ухвалоюслідчого судді Орджонікідзевського районного суду м.Харкова від 24.03.2020року дообвинуваченого застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено розмір застави 126120 грн, строк дії якого продовжувався ухвалами Орджонікідзевського районного суду м. Харкова .
ОСОБА_5 інкримінується вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження потерпілому.
При цьому, суд ґрунтується на принципі презумпції невинуватості і не вирішує наперед процесуальну перспективу пред`явленого обвинувачення, а лише аналізує обґрунтованість та тяжкість пред`явленого обвинувачення, суспільної небезпеки злочинних дій, в яких обвинувачується ОСОБА_5 .
Серйозність покарання є ревалентною обставиною в оцінці ризику того, що обвинувачений може втекти («Гарицьки проти Польщі», «Храїді проти Німеччини», «Ілійков проти Болгарії»)
Крім того ризик втечі має оцінюватись у контексті чинників, пов`язаних з характером особи, її моральністю, місцем проживання, родом занять, майновим станом, сімейним зв`язками та усіма видами зв`язку з країною, в якій така особа піддається кримінальному переслідування(«Бекчиєв проти Молдови» §58).
Надаючи оцінку можливості обвинуваченому переховуватися від суду або незаконно впливати на інших учасників провадження, суд бере до уваги, що існує певна ймовірність того, що останній з метою уникнення покарання, передбаченого за вчинення інкримінованого злочину, може вдатися до відповідних дій.
Крім того, суд враховує дані про особу ОСОБА_5 , який раніше судимий, відомостей щодо працевлаштування останнього станом на момент розгляду клопотання не встановлено.
Оцінюючи наведені прокурором доводи в їх сукупності та доводи приведені на їх противагу захисником, з огляду на конкретні обставини та на суспільну небезпечність діяння, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_5 , можливе покарання за тяжкий злочин, скоєння якого інкримінується останньому, беручи до уваги, що ОСОБА_5 не працевлаштований, не має законних джерел для існування, суд прийшов до висновку, що наразі не перестали існувати ризики, які в тому числі були підставою для обрання відносноОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а саме: можливість переховування від суду, а також можливість скоїти інші кримінальні правопорушення, впливати на потерпілого та свідків. Вагомість приведених ризиків на момент розгляду питання про доцільність продовження запобіжного заходу не зменшилась.
Таким чином суд приходить до висновку про відсутність достатніх стримуючих факторів, які б дозволили запобігти ризикам, передбаченимст.177КПК України та які існували при обранні обвинуваченому запобіжного заходу у виглядітримання під вартою . До того ж покарання, яке загрожує обвинуваченому у разі визнання його винуватим у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, свідчить про високий ступінь ризику переховування від суду.
Тому, продовжуючи такий вид запобіжного заходу, як тримання під вартою, суд виходить з необхідності уникнення ризиків, визначенихстаттею 177 КПК України, із ступеня тяжкості інкримінованого обвинуваченому злочину, а також приймає до уваги ту обставину, що підстави, за яких судом було обрано ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, на теперішній час не відпали. Будь-яких нових обставин, які мають значення при вирішенні питання щодо запобіжного заходу обвинуваченому та які не існували і не розглядались на час обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в судовому засіданні не встановлено.
З урахуванням конкретних обставин вчинення злочину, інкримінованого ОСОБА_5 його тяжкості та суспільної небезпечності, суд вважає, що у цьому кримінальному провадженні наявний суспільний інтерес, який полягає у необхідності захисту високих стандартів охорони прав і інтересів суспільства.
Таким чином, обраний відноснообвинуваченого запобіжнийзахід відповідаєхарактеру ітяжкості інкримінованогодіяння, а разомз іншим,допомагає уникнутивиникненню ризиків,існування якихдоведено,тому судприходить довисновку пронаявність підстав для продовження строку тримання під вартоюобвинуваченого ОСОБА_5 .
Відповідно до ч.4 ст.183 КПК України, при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, ОСОБА_5 визначено розмір застави 126120 грн .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.176- 178, 180, 183, 331 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ :
Продовжити строк тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,до 01 грудня 2020 року включно з визначенням суми застави у розмірі 126120 гривень.
Копію ухвали вручити обвинуваченому, захиснику, прокурору.
Копію ухвали направити до Державної установи «Харківський слідчий ізолятор».
Ухвала може бути оскаржена відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.06.2019 року до Харківського апеляційного суду.
Суддя: ОСОБА_1