справа № 274/4944/20
провадження № 2/0274/1598/20
У Х В А Л А
13.08.2020 м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Большакова Т.Б., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В:
23.07.2020 ОСОБА_1 , звернувся з вказаним позовом, у якому просить:
- зобов`язати Комунальне підприємство «Бердичівтеплоенерго» здійснити перерахунок коштів в сумі 16 388,28 грн. з рахунку Комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» на його поточний рахунок в Ощадбанку НОМЕР_1 які були йому незаконно перераховані;
- стягнути з Комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» на його користь 16 388,28 грн. в рахунок відшкодування матеріальної компенсації за умисно заподіяну йому матеріальну шкоду;
- стягнути з відповідача 30 000 грн. моральної шкоди,
посилаючись на незаконність надання відповідачем до структурного підрозділу з питань соціального захисту інформації про суму заборгованості з оплати послуг, що призвело до перерахунку коштів лише одному із надавачів комунальних послуг без врахування пільги наданої йому як інваліду війни.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя вважає, що позов слід залишити без руху з наступних підстав.
Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Вимоги до позовної заяви встановлюються статтями 175-177 ЦПК України.
Так, згідно ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
При цьому, стаття 175 ЦПК України встановлює чіткі вимоги до позовної заяви та встановлює відомості, які має містити позовна заява та послідовність їх викладу.
Однак, подана позивачем позовна заява не відповідає вказаним вище вимогам.
Пунктом третім ст.175 ЦПК України визначено, що позовна заява має містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У відповідності до вимог ст. 176 ч.1 п.1 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів, сумою яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення проводиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Позивачем визначено ціну позову: моральна шкода 30 000 грн., матеріальна шкода 16 388,28 грн., вказаний розмір ціни позову не узгоджується із позовними вимогами про зобов`язання КП «Бердичівтеплоенерго» здійснити перерахунок коштів в сумі 16 388,28 грн. з рахунку відповідача на поточний рахунок позивача в Ощадбанку, які були йому незаконно перераховані; про стягнення з КП «Бердичівтеплоенерго» на його користь 16 388,28 грн. в рахунок відшкодування матеріальної компенсації за умисно заподіяну йому матеріальну шкоду та про стягнення з відповідача 30 000 грн. моральної шкоди,
Обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються чи оспорюються позивачем не наведено.
Пунктом 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачено , що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, натомість, викладаючи обставини справи, позивач не зазначив доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до вимог п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивачу слід вказати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Згідно п. 8 ч. 3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, чого не вказано позивачем.
Всупереч п.п. 9, 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві відсутні попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи та підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Водночас, згідно вимог ч.4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів, долучених до позовної заяви, на відповідність їх оригіналам, не засвідчені належним чином, відсутня дата засвідчення таких копій з підписом позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Тому, з метою усунення виявлених недоліків, позивач має підготувати позовну заяву відповідно до вимог ст. 175, 177 ЦПК України, врахувавши викладені в ухвалі недоліки.
Отже, виходячи з наведеного вище, позовна заява ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Бердичівтеплоенерго» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На виконання ухвали суду позивач має право подати відповідну заяву через канцелярію суду або направити її засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала про залишення позову без руху не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т .Б.Большакова