Господарський суд
Житомирської області
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"05" червня 2020 р. м. Житомир Справа № 906/248/20
Господарський суд Житомирської області у складі судді Сікорської Н.А.,
розглядаючи заяву ОСОБА_1 про надіслання відзиву на електронну пошту у справі
за позовом: ОСОБА_1
до Громадської організації "Гаражний кооператив "Світанок плюс"
про визнання недійсними рішення, оформлені протоколом № 05/09/19 від 05.09.2019р. засідання позачергових загальних зборів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , як член Міської громадської організації "Гаражний Кооператив "Світанок" та власник гаража № 945 звернувся до суду з позовом до Громадської організації "Гаражний кооператив "Світанок Плюс" про визнання недійсним рішення, оформлені протоколом № 05/09/19 засідання позачергових загальних зборів громадської організації "Гаражний кооператив "Світанок Авто" від 05.09.2019.
Ухвалою від 04.06.2020 суд відклав підготовче засідання.
04.06.2020 на електрону адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява, про надіслання копії відзиву відповідача на електронну адресу заявника. Крім того просить врахувати обставини встановлені рішенням Господарського суду Житомирської області від 11.02.2020 у справі № 906/1055/19 при вирішені справи № 906/248/20.
Відповідно до ч.2 ст.170 ГПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно з ч.8 ст.42 ГПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Отже, Господарським процесуальним кодексом України передбачена можливість подання процесуальних, інших документів у електронному вигляді виключно з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Положеннями пункту 12 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги" визначено, що електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
За змістом частини четвертої статті 18 Закону України "Про електронні довірчі послуги" саме кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.
Вказаний Закон визначає кваліфікований електронний підпис як удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг, засвідчувальним центром або центральним засвідчувальним органом і відповідає вимогам цього Закону (підпункти 23 - 24 частини першої статті 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги").
Отже, процесуальні та інші документи, які подаються до господарського суду шляхом їх направлення на електронну адресу суду, долучаються до матеріалів справи та розглядаються судом, у разі їх підписання уповноваженою особою з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису.
Однак, заява ОСОБА_1 , що надійшла на електронну адресу суду 04.06.2020 року, не містить електронного цифрового підпису.
Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог ч.8 ст.42 ГПК України, ч.2 ст.170 ГПК України, повертає її заявнику без розгляду відповідно до ч.4 ст.170 ГПК України.
Враховуючи наведене вище, з огляду на відсутність на поданій ОСОБА_1 заяві накладеного електронного цифрового підпису відправника, вказану заяву суд залишає без розгляду та повертає заявнику.
Відповідно до частини 2 статті 232 ГПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170,232,233 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 , подану до суду 04.06.2020, залишити без розгляду та повернути заявнику.
Додаток: заява від 04.06.2020 з додатками на 5-х арк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається:http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Суддя Сікорська Н.А.
Друк:
1 - в справу
2- заявнику ( 10020, м.Житомир, проспект Миру, буд.1 "В" кв. 16 ) (рек.)