Дата документу 15.05.2020 Справа № 554/6546/19
У Х В А Л А
15 травня 2020 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді ОСОБА_2.
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві матеріали кримінального провадження № 42018000000002505 по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
в с т а н о в и в:
На розгляді Октябрського районного суду м. Полтави перебувають матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
В судовому засіданні захисник ОСОБА_4. повторно заявив клопотання про витребування з Офісу Генерального прокурора посвідчені підписом уповновженої особи скріншоти повних даних сторінок інформаційної системи «Єдиний реєстр досудових розслідувань» у складі: «основні відомості», «кримінальне правопорушення», «рух провадження», «прикріплені файли» стосовно кримінального провадження № 42018000000002502 від 12 жовтня 2018 року з метою встановлення чи були слідчі та прокурори дійсно уповноваженими відповідно до закону на проведення досудового розслідування та прийняття тих чи інших рішень в кримінальному провадженні № 42018000000002502. Крім того, захисникам ОСОБА_4. та ОСОБА_5. не були відкриті матеріали кримінального провадження, не вручений обвинувальний акт та реєстр матеріалів кримінального провадження, що унеможливлює реалізацію захисниками своїх прав та повноважень.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення заявленого клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 5 ст. 214 КПК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про: 1) дату надходження заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення або виявлення з іншого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 2) прізвище, ім`я, по батькові (найменування) потерпілого або заявника; 3) інше джерело, з якого виявлені обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; 4) короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела; 5) попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 6) прізвище, ім`я, по батькові та посада службової особи, яка внесла відомості до реєстру, а також слідчого, прокурора, який вніс відомості до реєстру та/або розпочав досудове розслідування; 7) інші обставини, передбачені положенням про Єдиний реєстр досудових розслідувань. У Єдиному реєстрі досудових розслідувань автоматично фіксується дата внесення інформації та присвоюється номер кримінального провадження.
З змісту вказаної норми слідує, що витяг з ЄРДР надається заявнику, за заявою якого було розпочато кримінальне провадження та внесено відомості до ЄРДР. Інформація ж яку містить ЄРДР, зважаючи на її зміст та характер, торкається руху кримінального провадження, осіб, які його здійснюють, кваліфікації діянь особи, щодо якої його розпочато, тощо. Тому вона, на думку суду, може свідчити про дотримання вимог кримінально-процесуального закону при проведенні досудового розслідування, а отже і забезпечення права на захист особи, щодо якої воно здійснюється.
Відповідно ж до ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ст. 129 Конституції України, до основних засад судочинства в тому числі віднесено змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості,забезпечення обвинуваченому права на захист.
Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заявленого захисником клопотання з мотивів, наведених вище.
Керуючись ст.ст. 2, 22, 214 КПК України, суд,
у х в а л и в :
Клопотання захисника ОСОБА_4 задовольнити.
Витребувавати з Офісу Генерального прокурора посвідчені підписом уповновженої особи скріншоти повних даних сторінок інформаційної системи «Єдиний реєстр досудових розслідувань» у складі: «основні відомості», «кримінальне правопорушення», «рух провадження», «прикріплені файли» стосовно кримінального провадження № 42018000000002502 від 12 жовтня 2018 року.
Зобов`язати уповноважену особу, яка здійснює процесуальне керівництво в кримінальному провадженні № 42018000000002502 від 12 жовтня 2018 року надати захисникам ОСОБА_4. та ОСОБА_5. можливість ознайомитися з матеріалами вказаного кримінального провадження.
Строк виконання ухвали встановити до наступного судового засідання, яке відбудеться 28 травня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_2