Справа № 372/3909/19
Провадження 2-1902/19
ухвала
31 жовтня 2019 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Потабенко Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до громадської організації садівничого товариства «Авгур», третя особа: Обухівська районна державна адміністрація про зобов`язання усунути перешкоди в користуванні будинком та земельною ділянкою, зобов`язання демонтувати самовільно встановлені металеві ворота та шлагбаум, заборону вчиняти певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом.
При вирішенні питання про відкриття провадження в даній цивільній справі, з`ясована невідповідність форми і змісту позову певним вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (768,40 грн.).
Встановлено, що предметом позову є три вимоги немайнового характеру заявлені до відповідача: зобов`язання усунути перешкоди в користуванні будинком та земельною ділянкою; зобов`язання демонтувати самовільно встановлені металеві ворота та шлагбаум; заборона вчиняти дії.
Відповідно до ст.6 ч.3 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має немайновий характер, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, відповідно до Закону України «Про судовий збір» ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір за подання позову, виходячи з позовних трьох вимог немайнового характеру 768,40 гривень х 3 (вимоги немайнового характеру)=2305,20 гривень.
Позивачем згідно доданої до позовної заяви квитанції, сплачено судовий збір в сумі 768, 40 гривень, тобто за одну вимогу немайнового характеру.
Отже, позивачу необхідно ще доплатити судовий збір в сумі 1536,80 гривень за дві позовні вимоги немайнового характеру.
Заява підлягає залишенню без руху також, оскільки відповідно до ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч. ч.4,5,6 ст.95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо оригінал письмового доказу не подано, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.
Всупереч вказаним вище вимогам законодавства оригінали письмових доказів, позивачем до позовної заяви не додавались, копії письмових доказів, які додані до позовної заяви для суду та направлення відповідачу і третій особі, надані без належного їх засвідчення, а саме на копіях документів, відсутні дати такого посвідчення.
Окрім того, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки відповідно до вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачу слід зазначити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, а в позовній заяві відсутні такі відомості; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; попередній орієнтовний розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс та очікує понести в зв`язку з розглядом справи, Також позивач повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, доданих до позовної заяви.
Заява підлягає залишенню без руху також, оскільки відповідно до вимог ст. 95, п. 8 ст. 175 ЦПК України позивачу слід зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
За таких обставин, вимоги ЦПК України щодо пред`явлення позову не дотримано.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладеного та керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до громадської організації садівничого товариства «Авгур», третя особа: Обухівська районна державна адміністрація про зобов`язання усунути перешкоди в користуванні будинком та земельною ділянкою, зобов`язання демонтувати самовільно встановлені металеві ворота та шлагбаум, заборону вчиняти певні дії - залишити без руху, надавши позивачеві десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вказаних недоліків.
Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя :