ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.06.2019
Справа № 910/7726/18
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді - Приходько І.В.
при секретарі судового засідання - Асадові В.В.,
розглянувши у підготовчому засіданні матеріали
позовної заяви 1) ОСОБА_5 , 2) ОСОБА_2 , 3) ОСОБА_3 ,
до 1) ОСОБА_4 , 2) Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійські цінні папери",
про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов`язання вчинити дії,
за участю представників: згідно протоколу судового засідання,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА _5 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулись до Господарського суду міста Києва з позовом до ОСОБА_4 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Таврійські цінні папери" про витребування майна з чужого незаконного володіння та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 19.06.2018, залишеною без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 07.11.2018, відмовлено у відкритті провадження у справі № 910/7726/18 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 скасовано постанову Північного апеляційного господарського суду від 07.11.2018 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 19.06.2018, справу № 910/7726/18 направлено для продовження розгляду до Господарського суду міста Києва.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 11.03.2019 прийнято справу до провадження, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
У підготовчому засіданні 10.06.2019 судом встановлено, що вся судова кореспонденція, яка надсилалася відповідачу 1 - ОСОБА_4 за адресою, яку позивач зазначив у позовній заяві як адресу реєстрації відповідача 1, не була доставлена та повернулася до суду.
При цьому, присутній у судовому засіданні представник позивачів зауважив, що ним не було зазначено паспортних даних відповідача 1, тоді як вказану у позові адресу реєстрації ОСОБА_4 . сторона взяла з договірних реквізитів та не може підтвердити її належними та допустимими доказами.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Суд зауважує, що інформація про паспортні дані фізичної особи, так само як і відомості щодо дати народження, місця реєстрації тощо, має бути підтверджена належними та допустимим доказами, в тому числі, для можливості перевірки її судом, оскільки у випадку задоволення позовних вимог такого роду дані стосовно боржника, який є фізичною особою, мають обов`язково зазначатися у виконавчому документі, згідно вимог Закону України «Про виконавче провадження».
Частиною 11 статті ст. 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Водночас приписи п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.ст. 7, 13 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, зважаючи на факт того, що відомості, які зазначені позивачами щодо реквізитів відповідача 1 - фізичної особи ОСОБА_4 не підтверджені належними та допустимими доказами, з метою уникнення будь-яких сумнівів з приводу належного повідомлення всіх учасників справи про наявність та розгляд даного спору, суд вбачає за необхідне на підставі ч. 11 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України залишити позовну заяву без руху.
Керуючись ст.ст. 164, 172, 176, ч. 1 ст. 234, ст.ст. 247, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_5 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у справі № 910/7726/18.
2. Надати позивачам строк для усунення недоліків, який становить п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачам спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом надання:
- відомостей щодо паспортних даних відповідача 1 (дати народження, номеру та серії паспорту, громадянства, місця реєстрації тощо) підтверджених належними та допустимими доказами (копія паспорту, актуальний витяг з реєстру тощо).
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.В. Приходько