ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
12 червня 2019 року справа №360/1432/19
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: Міронової Г.М., Геращенка І.В., Казначеєва Е.Г., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 р. у справі № 360/1432/19 (головуючий І інстанції суддя К.О. Пляшкова) за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
На адресу Першого апеляційного адміністративного суду 28 травня 2019 року надійшла адміністративна справа № 360/1432/19 з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 р.
Ухвалами Першого апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та призначено справу до розгляду в порядку письмового провадження на 19 червня 2019 року.
11 червня 2019 року на адресу Першого апеляційного адміністративного суду надійшла заява позивача про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції з огляду на наступне.
Згідно ч. 1-2, 5, 7 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Дана справа судом першої інстанції на підставі ухвали від 04.04.2019 року була призначена до розгляду і розглянута за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Суд апеляційної інстанції вказує на те, що розгляд справи № 360/1432/19 було призначено в порядку письмового провадження, тобто без виклику сторін відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України.
Зазначене унеможливлює задоволення клопотання позивача про проведення судового засідання, призначеного на 19 червня 2019 року, в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про розгляд справи в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 02 травня 2019 р. у справі № 360/1432/19 - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Колегія суддів Г.М. Міронова
І.В. Геращенко
Е.Г. Казначеєв