Справа № 752/3498/19
Провадження № 2/761/5592/2019
У Х В А Л А
Іменем України
22 травня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м.Києва Притула Н.Г., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Міський магазин», третя особа: Профспілковий комітет комунального підприємства «Міський магазин» про поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди, -
В С Т А Н О В И В:
З Голосіївського районного суду м. Києва за підсудністю надійшла вказана позовна заява.
Статті 175, 177 ЦПК України визначають вимоги до позовної заяви.
Згідно ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, вищезазначена заява подана до суду без додержання вимог, викладених у ст. 175 ЦПК України, а саме: позивачем не вказано повної інформації щодо учасників процесу, зокрема щодо відповідача (ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), що позбавляє можливості суд встановити юридичну адресу даної особи та, у разі відкриття провадження у справі, повідомити її у відповідності до положень ст. 190 ЦПК України.
Позивач в позовній заяві виклав обставини, якими обґрунтовує свої вимоги проте не зазначив доказів, що підтверджують вказані обставини та не вказано перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Частиною 2 ст. 83 ЦПК України визначено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
За змістом ч. 2 ст. 95 цього Кодексу письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
На виконання вказаних вимог закону позивач не надав до суду докази на підтвердження заявлених вимог.
Разом з тим, ч. 4 ст. 177 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до матеріалів справи, позивач не сплатив судовий збір за подання даного позову, посилаючись на те, що він звільнений від його сплати на підставі ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Водночас, згідно ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Так, аналізуючи положення ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позову, в якому заявлено вимоги саме щодо стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
У своїй заяві позивач, крім вимог, які стосуються трудових правовідносин, з яких виник даний трудовий спір, просить також, відшкодувати моральну шкоду розмірі 5000,00 грн., що є вимогою майнового характеру, за яку, у відповідності до норм Закону України «Про судовий збір» передбачена оплата судового збору.
Зокрема, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено розмір судового збору за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру, а саме, 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, з урахуванням положень п. 1.1), 2) ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ціни позову щодо вимоги про стягнення моральної шкоди, зазначену в заяві (5000,00грн.), а також те, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 грн., за заявлену у позовній заяві вимогу, яка має майновий характер позивачу необхідно сплатити 768,40 грн.
Зазначений судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами Шевченківського районного суду м. Києва:
Отримувач коштів УК у Шевчен.р-ні/Шевченк.р-н
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37995466
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 31217206026011
Код класифікації
доходів бюджету 22030101
Призначення платежу Судовий збір Шевченківський районний суд міста Києва.
Разом з тим, в супереч п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивачем не надано та не зазначено належних і допустимих доказів, які б підтверджували обставини та посилання заявника, на яких ґрунтуються його вимоги до відповідача щодо стягнення моральної шкоди.
При цьому, ст. 28 ЦПК України передбачено, що позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Водночас, як вбачається, згідно ухвали Голосіївського районного суду м. Києва від 25.02.2019 року, дана справа надійшла за підсудністю, у зв`язку з тим, що позивач зареєстрований у встановленому законом порядку на території Шевченківського районного суду м. Києва, проте належні та допустимі докази на підтвердження зазначеного (зокрема, відповідна копія паспорту) в матеріалах справи - відсутні, а тому в даному випадку, суд позбавлений можливості відкрити провадження у даній справі та визначити її підсудність.
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позивачем не дотримані вищенаведені положення ст. 175, 177 ЦПК України, позовна заява має бути залишена без руху відповідно з наданням заявникові строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.175, 176, 177, 185 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального підприємства «Міський магазин», третя особа: Профспілковий комітет комунального підприємства «Міський магазин» про поновлення на роботі, стягнення заборгованості по заробітній платі та середнього заробітку за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачу строк в десять днів з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків, роз`яснивши, що в разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута йому.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя : Н.Г.Притула