Провадження № 2/344/1833/19
У Х В А Л А
02 травня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано -Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого – судді Татарінової О.А.
секретаря Бухвак І.С.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Івано-Франківську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «МЕДГАЛ Україна» про стягнення вартості частки майна у статутному капіталі товариства ,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «МЕДГАЛ Україна» про стягнення вартості частки майна у статутному капіталі товариства.
1.04.2019 року через канцелярію суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «МЕДГАЛ Україна» про закриття провадження у даній справі на підставі п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України.
В судовому засіданні представник позивача проти задоволення клопотання заперечив.
В судовому засіданні представник відповідача підтримав подане клопотання.
Заслухавши думку представників сторін, суд дійшов до висновку про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у даній справі.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, зокрема, якщо відсутній предмет спору.
Необхідність запровадження такого правила обумовлена тим, що відповідно до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір.
Пороте поняття «юридичного спору» має тлумачитися широко, виходячи з підходу Європейського суду з прав людини до тлумачення поняття «спір про право» (пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод). Зокрема, Європейський суд з прав людини зазначає, що відповідно до духу Конвенції поняття «спору про право» має розглядатися не суто технічно, йому слід надавати сутнісного, а не формального значення.
Відповідно до частини першої статті 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
З урахуванням викладеного, відсутність предмету спору унеможливлює вирішення справи по суті незалежно від обгрунтованості позову, а відповідно і здійснення ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів осіб.
Прикладами відсутності предмета спору можуть бути дії сторін, чи настання обставин, якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань або самими сторонами врегульовано спірні питання.
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 з обмеженою відповідальністю «МЕДГАЛ Україна» про стягнення вартості частки майна у статутному капіталі товариства, яка належить йому на підставі договору дарування від 13.04.2017 року, який на даний час оскаржується в судовому порядку.
Оскільки представником відповідача не зазначено обставин, які б давали підстави для висновку про те, що між сторонами відсутній предмет спору, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання про закриття провадження у справі.
Керуючись ст.255,260 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження по справі відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Татарінова О.А.