УХВАЛА
14 січня 2019 року
Київ
справа №826/14947/17
адміністративне провадження №К/9901/272/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Бевзенка В.М.,
перевіривши
касаційну скаргу Представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2
на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 01.08.2018
та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.11.2018
у справі № 826/14947/17
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Державної міграційної служби України в місті Києві,
треті особи - Служба безпеки України,
Головне управління Національної поліції в місті Києві,
про визнання незаконним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
установив:
Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до статті 327 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вирішуючи питання про відповідність касаційної скарги вимогам Кодексу адміністративного судочинства України, з'ясовано таке.
Згідно із частиною першою статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
За змістом частини першої статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Частиною четвертою статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
З доданого до касаційної скарги ордера серії КВ №33092 від 17.12.2018 вбачається, що ОСОБА_1 надається правова допомога на підставі договору про надання правової допомоги від 17.12.2018 адвокатом ОСОБА_2 у судах загальної юрисдикції.
Статтею 327 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.
У відповідності до пункту 1 частини п'ятої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем також, якщо касаційна скарга подана особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
З огляду на викладене, касаційна скарга, підписана представником скаржника ОСОБА_2, який не підтвердив свої повноваження на представництво ОСОБА_1 у Верховному Суді, підлягає поверненню.
Відповідно до частини сьомої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України копія ухвали про повернення касаційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення касаційної скарги разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія касаційної скарги залишається в суді касаційної інстанції.
Керуючись статтями 248, 327, 332 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
1. Касаційну скаргу Представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 повернути скаржнику.
2. Копію ухвали про повернення касаційної скарги надіслати учасникам справи, скаржнику - копію даної ухвали разом з касаційною скаргою та доданими до скарги матеріалами.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й не оскаржується.
ОСОБА_3,
Суддя Верховного Суду