Справа № 369/6482/16-ц
Провадження № 2/369/79/18
РІШЕННЯ
Іменем України
25.04.2018 року Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі
головуючої судді Ковальчук Л.М.,
при секретарі Котенко О.О.,
за участю:
позивача ОСОБА_1,
позивача ОСОБА_2,
представника позивачів ОСОБА_3,
представника відповідачів ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 до ОСОБА_9, ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Святопетрівська сільська рада Києво-Святошинського району Київської області, про усунення перешкод у користуванні власністю шляхом припинення дії гастроному та заборонити продовжувати діяльність магазину, гастроному-кафе,
В С Т А Н О В И В:
У липні 2016 року позивачі у справі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 звернулись до суду із позовом до ОСОБА_9 про усунення перешкод у користуванні власністю, посилаючись на те, що вони, мешканці будинку № 9В по вул. Богдана Хмельницького в с. Святопетрівському Києво-Святошинського району Київської області змушені звернутись за захистом своїх прав та законних інтересів, які порушуються з боку гастроному «Лесик». В жовтні 2014 року АДРЕСА_1, ЖК «Петрівський квартал», на першому поверсі без попереднього відома та згоди проживаючих мешканців будинку та відповідних дозволів, був відкритий гастроном продовольчих продуктів «Лесик», власницею якого є відповідачка у справі. Нею грубо порушується їхні права власності. Гастроном обладнано зовні (під самими вікнами мешканців) десятьма гучними промисловими холодильниками та промисловим кондиціонером, і також розташовано стіл, де відвідувачі розпивають алкогольні напої та палять цигарки під їхніми вікнами біля входу в магазин.
В гастрономі розташовано піч для смаження курей-гриль, продавці не користуються витяжкою з невідомих їм причин. Сморід розповсюджується по всім навколишнім квартирам та загальному дитячому майданчику. Продавці не реагують на їхнє прохання користуватись витяжкою. Працівники ЖЕКу не допомогають у вирішенні цього питання.
Відвідувачі гастроному порушують тишу, сваряться та голосно розмовляють нецензурними словами, постійно палять цигарки та розпивають алкогольні напої, б»ються на протязі всього робочого дня з 7 до 22 годин, а нерідко і після 22 години. Вони змушені звертатись до охорони ЖК, поліції та дільничного інспектора.
28 березня 2016 року депутат під час їхньої присутності викликав поліцію в зв»язку з порушенням громадського спокою та розпиванням алкогольної продукції на території гастроному «Лесик». Продавцем на вимогу депутата та поліції не були пред»явлені дозволи на торгівлю продуктами, на торгівлю алкоголем та цигарками, що вказує на те, що в них немає дозвільних документів.
Виявлені наступні порушення та незручності, заподіяні з боку працівників та власників гастроному.
А саме, 10 промислових холодильників та промисловий кондиціонер спричиняють великий шум та вібрацію, що значно чути в їхніх квартирах. Лабораторія Держсанепідемслужби у Київській області зафіксувала 22 березня 2016 року, що шум та вібрація значно перевищує допустимі норми. Їм було видано протокол, який вони додають до своєї заяви. Піч для готування курей-гриль псує повітря та потрапляючи в їхні приміщення, псує їхній ремонт. В гастрономі здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив. Працівники закладу мешкають на постійній основі в магазині (ночують, вживають напої та їду на робочому місці). Розміщення реклами на фасаді їхнього будинку та паркані сусідів без узгодження позивачів, порушена цілісність теплоізоляції будинку кріпленнями реклами та промислового кондиціонера. У продавців відсутня форма, головні убори, які повинні бути при торгівлі та готуванні відкритої їди. Немає куточка споживача. На протязі всього дня відвідувачі магазину збираються в магазині та біля його входу за столиком, розпивають алкогольні напої, палять цигарки, голосно кричать нецензурними словами.
Все це знаходиться під квартирами позивачів, в тому числі там розташовані спальні та кімнати для відпочинку. Шум та вібрація від зазначеної техніки та відвідувачів гастроному і зіпсоване чисте повітря призводять до хронічного безсоння, підвищення тиску, постійного болю в голові, серці, органів травлення деяких мешканців будинку. Маленькі діти не можуть спати ні вдень, ні вночі. Все це завдає їм моральної та фізичної шкоди.
За допомогою вони звертались до депутата та голови сільської ради с. Святопетрівське, Держсанепідемслужби в Київській області, а після реорганізації до Головного Управління Держпродспоживслужби, начальника Управління поліції Києво-Святошинського району.
Враховуючи викладені факти, позивачі вважали, що діяльність відповідача є такою, яка здійснюється з порушенням законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та в сфері здійснення господарської діяльності підприємства, а також такою, яка прямо порушує норми Конституції України з наступних причин. А саме статей 4, 5, 19, 24, 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, згідно яких зазначені дії їх сусідів повинні бути перевірені на предмет перевищення допустимого шуму, припинені та усунені органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які також повинні здійснювати захист населення від шкідливого впливу шуму, вібрації та інших фізичних факторів, на предмет санітарно-епідемічних норм користування продуктами живлення; Статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року, згідно якого суб»єкти підприємницької діяльності зобов»язані вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів; Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», згідно якої продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів. Забороняються торгівля алкогольними напоями на розлив у закладах ресторанного господарства за відсутності належних санітарно-гігієнічних умов та обладнання (забезпеченість проточною питною водою, посудом, мірними ємкостями, одноразовим посудом тощо, наявність умов для миття посуду) та інших вимог, передбачених законодавством.
Щодо паління працівниками та відвідувачами закладу, то відповідно до Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров»я населення» власник закладу зобов»язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров»ю людини куріння тютюнових виробів. При цьому у місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з тестом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров»ю людини куріння тютюнових виробів із тестом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров»ю». Жодного належним чином оформленого місця для паління зі сторони двору житлового будинку заклад не має, а працівники закладу палять просто біля його входу, де навіть відсутні урни для сміття і недопалків. Вказані факти неодноразово викликали конфліктні ситуації та обурення зі сторони мешканців житлового будинку.
Крім того, вони діють як законні представники для захисту прав їхніх малолітніх дітей, передбачених ст. ст. 11, 18 Закону України «Про захист дитинства», за якими держава забезпечує право дитини на проживання в таких санітарно-гігієнічних та побутових умовах, що не завдають шкоди її фізичному та розумовому розвитку.
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про охорону дитинства» система заходів щодо охорони дитинства в Україні включає: забезпечення належних умов для охорони здоров»я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності; встановлення відповідальності юридичних і фізичних осіб (посадових осіб і громадян) за порушення прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди. Оскільки сім»я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього, то позивачі звертають особливу увагу на створення гідних та належних умов виховання і розвитку своїх дітей, мають дбати про загальний добробут в сім»ї, що неможливо при постійних нервових стресах, конфліктах, відсутності безпечних умов проживання у власних квартирах (через постійний шум від роботи обладнання закладу, процесу виробництва страв, відвідувачів і музики, жахливі запахи як в квартирах, так і на дитячому майданчику). Через роботу Закладу порушується дитячий режим сну та відпочинку, оскільки через шум і музику діти не можуть заснути. Запах від виробництва Закладу змушує постійно провітрювати приміщення квартир (хоча знадвору знову таки заходить запах від витяжки Закладу), що утворює протяги і неминуче призводить до простуд та захворювань у дітей.
У зв»язку з тим, що позивачі використали усі можливі способи самозахисту (проведення переговорів з власником закладу, звернення до органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, спеціально уповноважених органів нагляду та контролю), і результатів вони не дали, і тому в силу ст. ст. 275, 391 ЦК України фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань та інших осіб, а також на усунення перешкод у здійсненні своїх прав власності від порушень, не пов»язаних із позбавленням володіння. Захист особистого немайнового права здійснюється особами, встановленими главою 3 цього Кодексу, зокрема, особа може вимагати припинення дії, яка порушує право.
Враховуючи викладене, позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з посиланням на вимоги ст. ст. 23, 47, 50 Конституції України, ст. ст. 275, 282, 283, 293, 310, 383, 386, 391 ЦК України, ст. ст. 11, 18 Закону України «Про захист дитинства» просили усунути перешкоди у користуванні власністю шляхом припинення дії гастроному по експлуатації приміщення за адресою: с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б.Хмельнипцького, 9В, 1 в якості розміщення гастроному-кафе, оскільки такі дії порушують права позивачів, їх сімей та дітей на належні, безпечні і здорові умови проживання, право на проживання в таких санітарно-гігієнічних та побутових умовах, що не завдають шкоди фізичному та розумовому розвитку дитини, шляхом заборони відповідачу продовжувати діяльність гастроному-кафе за адресою: с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9В, 1.
У листопаді 2016 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 подали до суду заяву, в якій уточнили свої позовні вимоги, і з посиланням на вимоги ст. ст. 23, 47, 50 Конституції України, ст. ст. 275, 282, 283, 293, 310, 383, 386, 391 ЦК України, ст. ст. 11, 18 Закону України «Про захист дитинства», ст. ст. 6, 64. 156 ЖК України, просили усунути перешкоди у користуванні власністю та захистити права та законні інтереси проживаючих осіб шляхом припинення дії гастроному «Лесик» та експлуатації приміщення за адресою: с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 73, в якості розміщення гастроному-кафе, оскільки такі дії порушують права позивачів, їх сімей на належні, безпечні і здорові умови проживання, а також заборони відповідачу ОСОБА_9 продовжувати діяльність гастроному-кафе за адресою: с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б.Хмельницького, 9-В. нежитлове приміщення № 73.
У листопаді 2016 року представник позивачів ОСОБА_3 подав до суду уточнення, в якому вказував, що в уточнені позовній заяві позивачі помилково зазначили номер нежитлового приміщення № 73. В зв»язку з цим він просив заначити правильно номер нежитлового приміщення № 79 в будинку № 9-В по вул. Б. Хмельницького в с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київської області, де знаходиться гастроном-кафе «Лесик».
У судовому засіданні 16 грудня 2016 року судом ухвалено залучити в якості співвідповідача ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик».
У судовому засіданні 11 травня 2017 року судом ухвалено залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Святопетрівську сільську раду Києво-Святошинського району Київської області.
У лютому 2018 року позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 подали заяву про уточнення позовних вимог і внесення змін до предмета позову про припинення діяльності гастроному-кафе «Лесик», у якій просили відшкодувати за моральні збитки на користь позивачів у розмірі по 10 000 грн. на кожного позивача, і у разі, якщо суд не знайде можливості винести рішення по справі на користь позивачів, задовольнити частково: позбавити ліцензії на продаж алкоголю та тютюну, а на майбутнє-заборонити видачу ліцензій на продаж алкоголю і тютюну, та примусити прибрати холодильники та кондиціонер з подвір»я, зняти вивіску-рекламу з фасаду будинку, колокольчики на вхідних дверях замінити на дзвоник за адресою: с. Святопетрівське, вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79.
У судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 і представник позивачів ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 ОСОБА_3 позов підтримали і просили його задовольнити.
У судовому засіданні представник відповідачів ОСОБА_4 позов не визнала і заперечувала проти його задоволення.
У судове засідання представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області не з»явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Суд, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з”ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши письмові докази, показання свідків, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
У відповідності до п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов»язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.
Відповідно до положень ст. 55 Конституції України кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 разом із своєю родиною в складі: сина ОСОБА_11, ІНФОРМАЦІЯ_1, невістки ОСОБА_12, ІНФОРМАЦІЯ_2, онука ОСОБА_13, ІНФОРМАЦІЯ_3, онуки ОСОБА_14, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживають в ІНФОРМАЦІЯ_4.
ОСОБА_7 і ОСОБА_15 проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5.
ОСОБА_6 разом з сином ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_6, невісткою ОСОБА_16, ІНФОРМАЦІЯ_7, онуком ОСОБА_17, ІНФОРМАЦІЯ_8, онуком ОСОБА_18, ІНФОРМАЦІЯ_9, проживають в ІНФОРМАЦІЯ_10.
ОСОБА_2 разом з матір»ю ОСОБА_19, ІНФОРМАЦІЯ_11, та дружиною ОСОБА_20, ІНФОРМАЦІЯ_12, проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_13.
ОСОБА_8 разом з своєю дружиною ОСОБА_21 і дочкою ОСОБА_22, ІНФОРМАЦІЯ_14, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_15.
ОСОБА_5 разом з своїм чоловіком ОСОБА_23 і сином ОСОБА_24, ІНФОРМАЦІЯ_16, проживають за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_17. АДРЕСА_2.
ОСОБА_25 Довідки АА № 560807 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) Головного Управління статисники у Київській області ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик» має правовий статус-юридична особа; керівник ОСОБА_9, ОСОБА_26 діяльності за КВЕД-2010: 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно харчування, напоями та тютюновими втиробами, 77. 39. Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у.; 47.19. Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; 68.20. Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; дата та номер останньої реєстраційної дії 03 серпня 2012 року № 13391020000008050; місце проведення реєстраційної дії Києво-Святошинська районна державна адміністрація Київської області.
За Договором оренди нежитлового приміщення № 11/01-2016 від 11 січня 2016 року фізична особа ОСОБА_9 передала, а ТОВ «Лесик» прийняв в строкове платне користування нежитлове приміщення загальною площею 87,8 кв.м., що знаходиться за адресою: с. Петрівське, вул. Б.Хмельницького, 9в, № 79.
Відповідно до умов п. 1.2. Договору оренди приміщення передається орендарю під розміщення магазину.
ОСОБА_25 умов п. 9.1. Договору договір дійсний з моменту укладення і діє протягом трьох років.
01 листопада 2016 року ТОВ «Лесик» видано ліцензію серії АА № 013289 на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, термін дії якої з 06 листопада 2016 року по 05 листопада 2017 року.
01 листопада 2016 року ТОВ «Лесик» видано ліцензію серії АА № 013288 на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, термін дії якої з 06 листопада 2016 року по 05 листопада 2017 року.
09 червня 2016 року позивачі у справі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_15 звернулись із заявою до Петрівської сільської ради про порушення санітарних норм, в якій повідомили, що в жовтні 2014 року АДРЕСА_3 на першому поверсі без попереднього відома та згоди мешканців будинку був відкритий роздрібний гастроном продовольчих продуктів «Лесик». Гастроном обладнаний зовні 8-ма шумними великими холодильниками та кондиціонером промислового типу. Також у гастрономі встановлено піч для готування курей гриль без окремої вентиляції, що призводить до великої концентрації брудних речовин в повітрі і смороду в квартирах сусідів та на вулиці, псування квартир з новим ремонтом. Відвідувачі закладу дуже часто порушують тишу та спокій мешканців будинку, в тому числі і після 22 години вечора.
Виявлені були наступні порушення та незручності, заподіяні з боку працівників та або власників гастроному: біля 7 великих холодильників та промисловий кондиціонер спричиняють великий шум, що значно чутно у сусідніх квартирах; піч для готування курей-гриль має неналежну вентиляцію, що псує повітря, в тому числі всередині помешкань сусідів; в гастрономі здійснюється продаж алкогольних напоїв на розлив; працівники закладу мешкають на постійній основі в магазині (ночують), вживають напої та їду за робочим місцем на прилавку; відсутність форми, головних уборів при торгівлі та готуванні відкриої їди; в приміщеннях гастроному брудно; немає куточка споживача; часто нетверезі відвідувачі магазину збираються під його входом, палять цигарки, голосно висловлюються нецензурними словами. Все це знаходиться під кімнатами для відпочинку заявників. Шум та вібрація від зазначеної техніки та відвідувачів гастроному і зіасоване чисте повітря призводять до хронічного безсоння, підвищення тиску та постійного болю в голові, серці та в органах травлення деяких мешканців будинку. Маленькі діти зазнають труднощів під час денного сну, постійно просинаються. Кожен такий день унеможливлює мешкання людей в квартирах 1-А, 2, 4, 5, 14.
В зв»язку з цим заявники просили органи місцевого самоврядування провести комплексну перевірку магазину в АДРЕСА_4 на предмет законності знаходження відповідного закладу, відносно дотримання тиші та забруднення повітря, прийняти заходи щодо усунення порушень норм діючого законодавства та захистити здоров»я, життя, право на спокій мешканців будинку від протиправних посягань з боку працівників та власників зазначеного вище закладу.
29 березня 2016 року депутатом Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області ОСОБА_27 за № 12 було надано відповідь мешканцям будинку № 9В по вул. Б.Хмельницького щодо їхнього звернення, в якій повідомлено, що: 1. Відповідно до результатів особистого попереднього огляду складено та направлено звернення № 9 від 11 лютого 2016 року до санепідемслужби Києво-Святошинського району щодо позачергової перевірки роздрібного гастроному продуктів та продовольчих товарів «Лесик», що належить ТОВ «Лесик». За результатом розгляду санепідемслужбою надано відповідь стосовно планування проведення замірів рівнів шуму від холодильного обладнання гастроному в квартирах № 2, № 1-А, № 4, № 5, № 14, а також роз»яснення щодо розгляду інших питань, які не входять до компетенції держепідемслужби. Про результат проведення замірів повідомлено буде за наявності відповіді санепідемслужби додатково; 2. Відповідно до роз»яснень держепідемслужби, керуючись Положенням «Про Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України» № 464 від 13 квітня 2015 року та Положенням «Про управління ветеринарної медицини» від 04 травня 2012 року № 257 складено звернення до держветслужби щодо перевірки фактів, що стосуються приготування страв, продаж хаочових та інших продуктів. Про результат розгляду звернення до держветслужби повідомлено буде за наявністю відповіді додатково; 3. 25 лютого 2016 року представники комісії з контролю житлово-комунальних послуг Петрівської сільської ради у складі голови комісії ОСОБА_28 та ОСОБА_27 провели огляд магазину «Лесик» та ознайомили представників щодо змісту рішення № 29/1 від 28 лютого 2013 року Петрівської сільської ради за дорученням голови Києво-Святошинської РДА № 4-1 від 12 лютого 2013 року впорядкування режиму роботи магазинів, кіосків, що здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами та на території сільської ради. В процесі перевірки виявлена: відсутність узгодженого з сільською радою порядку роботи, присутність мебельного обладнання, яке може використовуватися всупереч основ постанови КМУ № 854, кухонного обладнання, яке може використовуватися всупереч ЗУ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»; 4. 28 березня 2016 року при проведенні огляду виявлені порушення, в подальшому зафіксовані (заява № 7968), складеними протоколами співробітниками поліції Києво-Святошинського району Київської області.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачі у справі неодноразово звертались із заявами і скаргами стосовно порушень вимог чинного законодавства діяльності магазину «Лесик» до Відділу поліції Києво-Святошинського району, Києво-Святошинського районного управління Головного Управління Держсанепідемслужби у Київській області, Начальника охорони ЖК «Петрівський квартал», Управляючого компанії «Комфорт Сервіс», голови Київської обласної державної адміністрації, голови сільської ради с. Петрівське, Києво-Святошинського району, Київської області, Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.
З доданих позивачами до позовної заяви протоколу № 60/2 від 23 березня 2016 року Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що згідно висновку в протоколі виміряний рівень шумового навантаження згідно ГОСТ 23337-78, СН «допустимого шума в помещениях общественных зданий и на территории жилой застройки № 3077-84» та ГОСТ 12.1.036-81 в житловій квартирі, що знаходиться за адресою: ЖК «Петрівський кваврнтал» АДРЕСА_5: в житловій кімнаті при відкритому вікні-еквівалентний рівень перевищує ГДК на 25.6 дБА та максимальний-на 15,0 дба, в житловій кімнаті при закритому вікні-еквівалентний рівень перевищує ГДК на 15,3 дБА та максимальний-на 5,8 дБА.
ОСОБА_25 протоколу № 60/1 від 23 березня 2016 року Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що згідно висновку в протоколі виміряний рівень шумового навантаження згідно ГОСТ 23337-78, СН «допустимого шума в помещениях общественных зданий и на территории жилой застройки № 3077-84» та ГОСТ 12.1.036-81 в житловій квартирі, що знаходиться за адресою: ЖК «Петрівський квартал» АДРЕСА_6: в житловій кімнаті при відкритому вікні-еквівалентний рівень перевищує ГДК на 27,9 дБА, та максимальний-на 17,2 дБА, в житловій кімнаті при закритому вікні-еквівалентний рівень перевищує ГДК на 17,4 дБА та максимальний-на 7,7 дБА.
ОСОБА_25 протоколу № 139/4 від 25 липня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму, джерелом якого є робота холодильного обладнання, встановленого на прилеглій до житлового будинку території, та кондиціонеру гастроному «Лесик» в квартирі ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_7, перевищують гранично допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шумов в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки», а саме житлова кімната (при відкритому вікні) еквівалентний рівень на 10.9 дБА, мах. на 1,6 дБА. Житлова кімната (при закритому вікні)-еквівалентний рівень на 6,7 дБА.
ОСОБА_25 протоколу № 139/5 від 25 липня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму, джерелом якого є робота холодильного обладнання, встановленого на прилеглій до житлового будинку території, та кондиціонеру гастроному «Лесик» в квартирі ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_8, перевищують гранично допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шумов в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки», а саме житлова кімната (при відкритому вікні) еквівалентний рівень на 9,9 дБА, мах. на 2,5 дБА. Житлова кімната (при закритому вікні)-еквівалентний рівень на 7,6 дБА, мах-на 1,2 дБА.
ОСОБА_25 протоколу № 139/3 від 25 липня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму, джерелом якого є робота холодильного обладнання, встановленого на прилеглій до житлового будинку території, та кондиціонеру гастроному «Лесик» в квартирі ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_9, не перевищують гранично допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шумов в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки».
ОСОБА_25 протоколу № 139/2 від 25 липня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму, джерелом якого є робота холодильного обладнання, встановленого на прилеглій до житлового будинку території, та кондиціонеру гастроному «Лесик» в квартирі ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_8, перевищують гранично допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шумов в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки», а саме житлова кімната (при відкритому вікні) еквівалентний рівень на 2,6 дБА, мах. на 2,5 дБА, житлова кімната (при закритому вікні)-в межах нормативних значень.
ОСОБА_25 протоколу № 139/1 від 25 липня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29» встановлено, що визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму, джерелом якого є робота холодильного обладнання, встановленого на прилеглій до житлового будинку території, та кондиціонеру гастроному «Лесик» в квартирі ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_7, перевищують гранично допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шумов в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки», а саме житлова кімната (при відкритому вікні) еквівалентний рівень на 2,6 дБА, житлова кімната (при закритому вікні)- в межах нормативних значень.
25 липня 2016 року надано відповідь ОСОБА_1 Управлінням Держпродспоживслужби в Києво-Святошинському районі за № 133, в якій повідомлено, що за результатами перевірки встановлено, що дійсно біля входу до магазину під вікнами мешканців другого та вище розміщених поверхів встановлено сім великих холодильників для викладки та охолодження напоїв, один промисловий кондиціонер, та біля вхідних дверей магазину встановлено ще один холодильник для викладки та охолодження напоїв. Працівники магазину не в повному обсязі забезпечені спецодягом (є в наявносиі лише фартухи, головні убори відсутні). Факт приймання їжі на робочих місцях (за прилавками) не встановлено. Для працівників магазину облаштовані санітарно-побутові приміщення. В побутовому приміщенні встановлено: диван, стіл, стільці, кухонний пристінковий пенал, шафу для зберігання одягу (як особистого, так і спецодягу). Окремо-санвузол з душовою та праальною машиною. Факт постійного проживання працівників магазину в приміщеннях магазину не встановлено. Зі слів товарознавця працівники не проживають в магазині. В магазині порушується режим прибирання. Пристінкові стелажі для викладки товару, шафа для приготування курей «Гриль» та вентиляція утримуються в незадовільному санітарному стані. Недостатньо прибирального інвентаря, останній не маркований. Магазин потребує генерального прибирання із застосуванням миючих і дезінфікуючих засобів та своєчасного поточного прибирання. ОСОБА_25 наданих Києво-Святошинським РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ» протоколів проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку від 25 липня 2016 року № 139/1-№139/5 встановлено наступне: визначені в нічний час (з 22.00-7.00) рівні еквівалентного та максимального шуму в квартирах ОСОБА_1 Т,В. (кв. № 2) та ОСОБА_2 (кв. № 1а) перевищують гранично-допустимі рівні, при відкритому вікні: еквівалектний рівень на 9,9 -10,9 дБА, максимальнтий на 1,6-2,5 дБА та при закритому вікні: еквівалентний рівень на 6, 7-7,6 дБА, максимальний на 1,2 дБА. Визначені в денний час (з 07.00-22.00) рівні еквівалентного та максимального шуму в квартирах ОСОБА_1 (кв. № 2) та ОСОБА_2 (кв. № 1а) перевищують гранично допустимі рівні. При відкритому вікні: еквівалентний рівень на 2,6 дБА та при закритому вікні: в межах нормативних значень. ОСОБА_25 вимог СН № 3077-84 (санитарные нормы допустимого шума в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки») в квартирі ОСОБА_6 (кв. № 5) визначені в денний час ( з 07.00-22.00) не перевищують гранично-допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки». В інших квартирах мешканців будинку ( № 4 та № 14) провести заміри рівнів шуму не вдалося в зв»язку з відсутністю громадян.
25 липня 2016 року головним спеціалістом відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби в Києво-Святошинському районі ОСОБА_30 вчинено припис ТОВ «Лесик» (керівнику ОСОБА_9П.), в якому вказано: 1.Провести генеральне прибирання всіх приміщень магазину із застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів, та забезпечити регулярне проведення поточного прибирання; 2. Очистити від жиру, бруду теплове обладнання (шафа для приготування курей «Гриль»), пристінкові полиці та стелажі, вентиляційні отвори, стіни, стелю, підлогу; 3. Забезпечити магазин необхідною кількістю дозволених для використавння в закладах торгівлі миючих та дезінфікуючих засобів, прибирального інвентаря, засобів для дотримання персоналом особистої гігієни (милом, деззасобів для рук, паперовими рушниками); 4. Провести маркування технологічного обладнання, прибирального інвентаря, згідно вимог; 5. Забезпечити умови для окремого зберігання особистого одягу та взуття і спецодягу; 6. Забезпечити в повному обсязі працюючих магазину спецодягом не менше 2-х комплектів); 7. Вирішити питання щодо проведення необхідних заходів для зменшення шумового навантаження в помешканнях будинку до визначеного гігієнічними нормами та забезпечити проведення повторних лабораторно-інструментальних досліджень шумового навантаження в квартирах, де рівні еквівалентного та максимального шуму перевищують гранично-допустимі.
З матеріалів справи також вбачається, що згідно відповіді сільського голови ОСОБА_31 Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 06 серпня 2016 року повідомлено, що в ході розгляду звернення позивачів у справі щодо порушення санітарних норм у магазині продовольчих продуктів «Лесик» АДРЕСА_10, представникам постійної комісії сільської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту, зв»язку, оренди та комунальної власності здійснено виїзд за зазначеною адресою. Під час виїзду на вимогу представників комісії не було надано документів щодо підтвердження дотримання вимог, які встановлює діюче законодавство для таких об»єктів, і власнику магазину було направлено листа щодо приведення умов ведення торгівельної діяльності у відповідність до встановлених вимог та усунення наявних порушень.
ОСОБА_25 листа від 13 вересня 2016 року Управлінням Держпродспоживслужби в Києво-Святошинському районі було проведено перевірку, за результатами якої встановлено, що з правого боку від входу до магазину ТОВ «Лесик» під вікнами мешканців 2 і вище розміщених поверхів житлового будинку встановлено 10 холодильників для викладки та охолодження напоїв та 1 потужний кондиціонер, крім того, з лівого боку від дверей магазину встановлено ще 1 холодильник для викладки та охолодження напоїв, який знаходиться поруч з огорожею, що відокремлює подвір»я ОСОБА_1 на територію магазину. На момент перевірки все холодильне обладнання та кондиціонер знаходиться в робочому стані, проте їх робота здійснюється в режимі почергового ввімкнення. Проведено перевірку роботи вентиляційної системи, яка встановлена над шафою для приготування «Курей-Гриль», в результаті чого виявлено, що вентиляційний канал має окремий вихід на дах будинку, витяжка відбувається самотоком без електричного спонукання, що не забезпечує якісну її роботу, про що свідчить повернення частини продуктів згорання до приміщення торгівельної зали, де встановлено шафу для приготування «Курей-Гриль» та не виключає можливості потрапляння їх до квартир мешканців будинку через відкриті вікна. При здійсненні перевірки були проведені заміри рівнів шуму та вібрації в квартирах заявників (кв. 2 та кв. 5) та визначено рівень шуму.
ОСОБА_25 наданих Києво-Святошинським РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ» протоколів проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку від 13 вересня 2016 року № 157/1-№157/2 встановлено наступне: визначені в денний час (з 7.00-22.00) рівні еквівалентного шуму в квартирах ОСОБА_1 (кв. № 2) та ОСОБА_6 (кв. № 5) перевищують гранично-допустимі рівні при відкритому вікні-еквівлентний рівень від 0,8-4,1 дБА, при закритому вікні-в межах нормативнитх значень, максимальні рівні шуму не перевищують гранично-допустимі рівні, згідно вимог СН № 3077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях общественных зданий и на территории жилой настройки». ОСОБА_25 потоколу проведення досліджень вібрації від 13 вересня 2016 року № 157 визначений корегований рівень загальної вібрації, що створюється інженерно-технічним обладнанням магазину «Лесик» в денний час в кв. 2 не перевищує ГДР згідно вимог СН № 1304-75 «Санитарные нормы допустимых вибраций в жилых домах» та МУ № 2957-84. Керівництву ТОВ «Лесик» направлено припис по усуненню виявлених порушень.
Представником відповідача ОСОБА_4 надано суду в заперечення позовних вимог копії протоколів проведення дослідження вібрації, шумового навантаження та інфразвуку, метеорологічних факторів.
Відповідно до протоколу № 184 від 13 жовтня 2016 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ» визначені в денний час (з 7.00-22.00) рівні еквівалентного та максимального рівнів шуму в торгівельному залі магазину «Лесик» (с. Святопетрівське), що утворюється при роботі шафи-гриль з витяжною системою, не перевищує гранично-допустимі рівні згідно вимог СН № 3077-84 «СН допустимого шума в помещениях общественніх зданий и на территории жилой застройки».
ОСОБА_25 протоколу № 184 від 13 жовтня 2016 року проведення дослідження метеорологічних факторів Києво-Святошинського РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ» визначені параметри швидкості руху повітря в торгівельному залі магазину «Лесик» (с. Святопетрівське), що утворюється при роботі шафи-гриль з витяжною вентиляційною системою не перевищують гранично-дпустимі рівні згідно СаНПиН 5781-91 «Санитарніе правила для предприятий продовольственной торговли».
В наданих суду протоколах № 157 від 13 вересня 2016 року, № № 157/2 від 13 вересня 2016 року № 157/1 від 13 вересня 2016 року відсутні висновки проведених досліджень, і вони не засвідчені належним чином посадовою особою Києво-Святошинського районного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський ОСОБА_29».
У наданій відповіді 03 жовтня 2016 року директор ТОВ «Гвардія К» повідомив, що охоронна фірма ТОВ «Гвардія К» надає послуги з охорони ЖК «Петрівський квартал», в тому числі житловому будинку № 9-В по вул. Б.Хмельницького в с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київськлї області на підставі договору № 16/02/10 від 10 лютого 2016 року, укладеного з ТОВ «Управляюча компанія комфорт сервіс». Працівники ТОВ «Гвардія К» неодноразово викликались з приводу конфліктів між мешканцями будинку та відвідувачами гастроному-кафе «Лесик», які розпивали спиртні напої, порушували громадський порядок та виражалися ненормативною лексикою. Конфлікти були зафіксовпні 28 березня 2016 року о 21.30 год., 16 липня 2016 року о 21.45 год., і на протязі серпня місяця 2016 року 3-4 рази на тиждень. В результаті кожного конфлікту викликався наряд поліції, а також керівництво ТОВ «Гвардія К».
ОСОБА_25 обстеження ТОВ УК «Комфорт сервіс» від 20 жовтня 2016 року комісією проведено огляд приміщення та території магазину «Лесик», і комісія дійшла висновку, що: 1. Розміщення рекламної вивіски на вході та на холодильниках не погоджено; 2. Прилад відеонагляду розташований безпосередньо під вікном власника квартири № 1 та з ним не погоджений; 3. Висота козирка вхідної групи в магазин виходжить за межі фасадної частини приміщення магазину та не погоджена з власником квартири № 1, що розташована вище; 4. В квартирах постійно відчувається запах страв, що готуються в приміщенні магазину; 5. Після демонтажу рекламної вивіски, що не була прогоджена, залишились отвори. Оздоблення фасаду потребує термінового ремонту; 6. Кріплення кондиціонера на фасаді створює вібрації, які призводять до утворення тріщин в квартирах та в будинку в цілому й впливають на самопочуття мешканців; 7. Холодильні установки, що знаходяться в дворику, видають підвищений рівень шуму.
Відповідно до ОСОБА_25 повторного обстеження від 15 грудня 2016 року ТОВ «УК «Комфорт Сервіс-2» комісія дійшла висновку, що: 1. Розміщення рекламної вивіски: на вхідній групі приміщення, на холодильниках-дозволу не потребує, так як це приватна власність; 2. Прилад відеонагляду, що був розташований безпосередньо під вікном власника квартири № 1А та з ним не погоджений, демонтовано власником; 3. Конструкція козирка вхідної групи закріплена без втручання в конструкцію балкона квартири № 1А; 4. Причину виникнення запаху від страв, що готуються в приміщенні магазину, усунено; 5. Пошкодження фасаду (отвори) після демонтажу рекламної вивіски усунено; 6. Проблеми вібрації, що виникали під час роботи кондиціонера, усунено (встановлено шумопоглинаючі прокладки); 7. Холодильні установки змонтовані на шумопоглинаючих ковриках.
Рішенням виконавчого комітету Святопетрівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 23 березня 2017 року № 65 «Про затвердження графіка роботи» вирішено погодити графік роботи магазину (роздрібна торгівля), що розташований за адресою: вул. Б.Хмельницького, 9-В (приміщення № 79) в с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київської області з дотриманням вимог чинного законодавства: з 07.00 год. до 22.00 год без вихідних.
Однак, згідно наданої інформації товариства з обмеженою відповідальністю «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс» від 23 березня 2017 року № 139, станом на 23 березня 2017 року рекламна вивіска гастроному «Лесик» розміщена на фасаді житлового будинку № 9-В по вул. Б.Хмельницького в с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київської області. Смаження «курей-гриль» співробітниками гастроному «Лесик» проводиться. Пластиковий навіс, встановлений при вході до гастроному «Лесик» та прикріплений металевою рамою до фасаду балкону квартири № 2, житлового будинку № 9-В по вул. Б.Хмельницького в с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київської області станом на 23 березня 2017 року, не демонтований. Вивіска щодо режиму роботи гастроному «Лесик» відсутня. Станом на 23 березня 2017 року холодильники встановлені при вході до гастроному «Лесик» в кількості 10 штук, експлуатуються.
ОСОБА_25 відповіді Святопетрівської сільської ради від 22 вересня 2017 року рішенням виконавчого комітету Святопетрівської сільської ради № 221 від 21 вересня 2017 року внесено зміни до рішення виконкому № 65 від 23 березня 2017 року, а саме змінено режим роботи магазину ТОВ «Лесик» з 07 год. до 22 год. на 08:00 год. до 22:00 год. У свою чергу, рішенням Святопетрівської сільської ради № 927 від 13 вересня 2017 року заборонено продаж алкогольних, слабоалкогольних виробів всім суб»єктам господарювання незалежно від форм власності з 22:00 год. до 08:00 год..
Відповідно до довідки ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс» від 27 червня 2017 року вентиляційні канали приміщення магазину «Лесик» влаштовані згідно проекту, мають окремі виходи та не пов»язані з вентиляційними каналами квартир.
ОСОБА_25 довідки ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс» від 30 травня 2017 року № 221 ТОВ «Управляюча компанія «Комфорт Сервіс» надала дозвіл ТОВ «Лесик» на встановлення рекламної вивіски за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Б.Хмельницького, 9В, приміщення 79.
В наданому суду ОСОБА_25 депутатської комісії Святопетрівської сільської ради від 31 травня 2017 року вказано, що в ході обстеження комісією було встановлено, що магазин розміщений у нежитловому приміщенні багатоквартирного житлового будинку. Нежитлове приміщення перебуває в оренді ТОВ «Лесик» згідно договору оренди нежитлового приміщення № 02/01-2017 від 02 січня 2017 року. Комісії були надані копії ліцензій, видані ТОВ «Лесик» на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими ваиробами. Комісія не вбачає порушень у діяльності магазину «Лесик» по вул. Б.Хмельницького, 9-В у с. Святопетрівське, Києво-Святошинського району, Київської області.
Представником відповідача знову до суду було надано Протокол № 83/1 від 04 липня 2017 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ», згідно висновку якого виміряний рівень шумового навантаження згідно ГОСТ 12.1.036-81 «Шум. Допустимые уровни в жилых и общественных зданиях» в житловій квартирі, що знаходиться за адресою: ЖК «Петрівський квартал» АДРЕСА_11: в спальній кімнаті при відкритому вікні, фоновий шум складає-еквівалентний рівень перевищує ГДК на 8,6 дБА, та максимальний рівень не перевищує ГДР. При відкритому вікні шум, що утворюється від функціонування холодильного обладнання (4-ох холодильників), що знаходяться на вулиці під житловим будинком та роботи кондиціонеру гастроному «Лесик»-еквівалентний рівень перевищує ГДР га 9.5 дБА та максимальний-не перевищує ГДР, При відкритому вікні шум, що утворюється від функціонування холодильного обладнання (8-ми холодильників), що знаходяться на вулиці під житловим будинком та роботи кондиціонеру гастроному «Лесик»-еквівалентний рівень перевищує ГДР на 12,5 дБА та максимальний-на 4,2 дБА.
ОСОБА_25 протоколу № 83/2 від 04 липня 2017 року проведення досліджень шумового навантаження та інфразвуку Києво-Святошинського РВЛД ДУ «КОЛЦ МОЗУ», згідно висновку якого виміряний рівень шумового навантаження згідно ГОСТ 12.1.036-81 «Шум. Допустимые уровни в жилых и общественных зданиях» в житловій квартирі, що знаходиться за адресою: ЖК «Петрівський квартал» АДРЕСА_12: в спальній кімнаті при відкритому вікні, фоновий шум складає- еквівалентний рівень перевищує ГДР на 6.8 дБА, та максимальний рівень-не перевищує ГДР. При відкритому вікні шум, що утвворюється від функціонування холодильного обладнання (4-ох холодильників), що знаходяться на вулиці під житловим будинком та роботи кондиціонеру гастроному «Лесик»-еквівалентний рівень перевищує ГДР на 6.8 дБА, та максимальний-не перевищує ГДР. При відкритому вікні шум, що утворюється від функціонування холодильного обладнання 8-ми холодильників), що знаходяться на вулиці під житловим будинком та роботи кондиціонеру гастроному «Лесик»-еквівалентний рівень перевищує ГДР на 7,3 дБА, та максимальний-не перевищує ГДР.
Відповідно до ОСОБА_25 обстеження приміщення ТОВ «УК «Комфорт Сервіс» від 21 вересня 2017 року комісією встановлено, що 21 вересня 2017 року звернувся власник магазину «Лесик», який знаходиться за адресою: вул. Б.Хмельницького, буд. 9В, 79НП, із заявою про фіксування демонтажу печі для жарки «кури-гриль». Комісія, обстеживши приміщення, дійшла висновку, що при огляді магазину «Лесик» обладнання для жарки «кури-гриль» не виявлено.
В судових засіданнях в період з 25 липня 2017 року до 17 жовтня 2017 року судом були допитані свідки: ОСОБА_32, ОСОБА_26, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_27.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_36 надав свідчення суду, що магазин «Лесик» охайний. При купівлі квартири адміністрація забудовника повідомляла, що буде магазин. Свідок дуже часто заходить в магазин, який працює з 07 год. до 22 год.. Пізніше в магазині кури-гриль були, а в даний час немає. Котлет і риби не жарять в магазині, розливу спиртних напоїв немає. На робочому місці продавець не вживає їди. Є п»ять холодильників, кондиціонер. Вивіски реклами є на на даний час. В 2014 році він вселився у квартиру на третьому поверсі. Спиртні напої продаються в магазині.
Свідок ОСОБА_35 надала свідчення суду, що вона є продавцем магазину «Лесик» і у неї склались неприязні відносини з усіма позивачами. Як зазначала свідок ОСОБА_35, ОСОБА_1 постійно все не подобається. ОСОБА_2 накинувся, що вони жарять котлети. Якщо хтось купив пиво і вийшов та відкрив пляшку або закурив, то ОСОБА_1 кричить, що це не можна. Кури-гриль в магазині не готують. Свідок вказувала, що вона не ночує в магазині. Стірають вони не вранці, бо люди ще сплять. Включають вони три холодильники. Одягають і носять передніки фірми «Лесик» та бейжики. Один кондиціонер працює. Працює свідок в магазині з лютого 2016 року. Ліцензія на продаж алкогольних напоїв наявна в магазині. На дверях висять колокольчики. Кури-гриль жарили в місяці лютому 2016 року і всю весну, а влітку не жарили, бо не було попиту на них.
Свідок ОСОБА_27 надав свідчення суду, що він є депутатом по 13 окрузі сільської ради. Десь в січні-лютому місяці 2016 року до нього звернулась ОСОБА_1 з приводу безладу, який твориться в магазині «Лесик». ОСОБА_1 в лютому чи березні 2016 року запросила його в квартиру, де вона проживає, в якій був запах диму з жарки курей-гриль, що йшов з магазину. У березні 2016 року він проходив повз магазину і помітив, що в магазині відбувається продаж спиртних напоїв після 23 години. До того він і комісія проходили всі магазини по виборчому окрузі з тим, щоб продавці ознайомились, що продаж спиртних напоїв заборонено. Складені були акти в поліцію, і свідок попросив працівників поліції відреагувати належним чином, оскільки це був не перший випадок. Коли було зроблено опитування мешканців будинку, то більшість їх не задовольняє діяльність магазину, зокрема, розпиттям спиртних напоїв. Свідок запросив графік роботи магазину. І коли прийшов в магазин, то побачив, що графіку роботи в магазині немає. Ліцензії (дозволу) на реалізацію спиртних напоїв, коли свідок запросив у продавців магазину, надано не було.
Свідок ОСОБА_37 надала свідчення суду, що в серпні 2016 року і в листопаді 2017 рокусвідок була в квартирі ОСОБА_1. Свідок вказувала, що кондиціонери і холодильники голосно працюють, аж ревуть. Вночі бігали люди, що викликали два рази міліцію. Коли свідок була в ОСОБА_1 в травні 2017 року, то столик в магазині вже прибрали. Свідок ОСОБА_37 вказувала, що люди курять на східцях магазину, дзвонить дзвоник. Існує стійкий запах паленого жиру. Свідок вказувала, що існує постійний шум від кондиціонерів і холодильників та чути запах цигарок. В травні 2017 року запах від жарки курей чути не було.
Свідок ОСОБА_32 надала свідчення суду, що вона 05 квітня 2014 року допомагала ОСОБА_1 переїздити в квартиру. Квартира ОСОБА_9, де є магазин, була вільна, і ніякого магазину там не було-квартира була двохрівнева. Свідок вказувала, що в магазині відсутній розклад роботи магазину. Магазин працює в будь-який час. Запах в магазині від жаріння курей такий, що в квартирі знаходитись неможливо. Запах проходить через вікно і також через труби. Чути часто стукіт, працівник магазину в ньому живе, і там і в 12 год. і в 01 годину ночі відкрито, в магазині п»ють спиртне і шумлять. В магазині є 8 холодильників і весь час сильний шум. У ОСОБА_38 спальня розміщена над магазином. Колокольчик постійно дзвенить у магазині. Люди купують алкогольні напої і біля заборчика курять і п»ють. На території дворика магазину стояв столик і там відвідувачі магазину розпивають спиртні напої, курять, виражаються нецензурними словами. Коли свідок ночувала у ОСОБА_1, то чула, що всю ніч був шум в магазині. На даний час у магазині немає розкладу роботи. Козирок кріпиться до балкона ОСОБА_1. Свідок приїздить в любий час до ОСОБА_1, як протягом дня, так і ввечері, і залишається вночі ночувати в неї. Свідок не бачила, щоб в магазині жарили курей-це запах промислової жарки курей. В кімнаті, де розташована позаду магазина, в годину ночі горить світло, закриті штори, і там знаходяться люди. Свідок бачила, що стоїть чашка, чайник, заварка, і складалось враження, що там живуть люди.
Свідок ОСОБА_26 надав свідчення суду, що в магазині жарять курей і від цього є сильний запах. Стоїть скляний прилад (духовка), де жаряться кури. Коли він заходив до ОСОБА_39, ОСОБА_1 десь після 20 години, то був відчутний запах. Свідок вказував, що навесні 2017 року кури жарили в магазині. Також свідок зазначив, що присутній сильний шум 8-ми холодильників на вулиці. Біля магазину люди розпивають спиртні напої, курять, висловлюються нецензурними словами. Перед магазином стоїть столик, і там розпивають пиво і інші спиртні напої та курять. Навесні 2017 року все було так же само і нічого не змінилось. В даний час столик занесли працівники в магазин. Вночі люди приходять і стукають у вікно, де живуть продавці, і ті займаються торгівлею і вночі, чути крики і нецензурні слова. В магазині немає чіткого графіку роботи. В магазині проживають люди, бо горить світло.
Свідок ОСОБА_33 надав свідчення суду, що він в дружніх стосунках з ОСОБА_1. Коли свідок знаходився в гостях у ОСОБА_1, то бачив, що в магазині не дотримуються правил. В квартирі стоїть сильний шум, який створює техніка, яка стоїть в магазині, холодильники. Витяжки не створені, щоб збиарати запахи. Ідуть будівельні роботи, і працівники-робочі йдуть в магазин, купують алкогольні напої, в результаті відбуваютьсчя нічні гуляння. В магазині немає регламентованого графіка роботи. Не дотримуються умови проживання ОСОБА_1 в квартирі. Свідок приїздить в гості до ОСОБА_1 3 ризи на тиждень, і досить часто в неї буває, та залишався ночувати. Свідок вказував, що він особисто заходив в магазин. Бачив також, що в 24 години ночі люди стукали в магазин, і їм відкривали двері. Свідок зазначав, що в дворику знаходяться холодильники. На східцях магазину сиділи люди і розпивали спиртні напої та горлали. Куточок споживача свідок не бачив, хоча і звертав на це увагу, але його не було. Також відсутній спецодяг у продавців.
Свідок ОСОБА_34 надав свідчення суду, що несумісні умови проживання ОСОБА_1 поруч з магазином. У 2015 році свідок бачив, що жарились кури в магазині, а у 2017 році був запах від приготування їди. ОСОБА_1 запросила його на чай, і свідок чув нецензурні слова, бачив розпивання спиртних напоїв, п»яні розмови людей біля магазину, сильний шум і вібрацію.
ОСОБА_25 вимог ст. 275 ЦК України фізична особа має право на захист свого особистого немайнового права від протиправних посягань інших осіб.
Відповідно до вимог ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
ОСОБА_25 вимог ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до вимог ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов»язків власник зобов»язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникм забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Власність зобов»язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситкацію та природні якості землі. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов»язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.
ОСОБА_25 вимог ст. 6 ЖК України жилі будинки і жилі приміщення призначаються для постійного або тимчасового проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру забороняється.
Позивачі зазначали, що діяльність відповідача є такою, яка здійснюється з порушенням законодавства у сфері санітарного та епідеміологічного благополуччя населення та в сфері здійснення господарської діяльності підприємства.
За правилами ст. ст. 4, 5, 19, 24, 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, згідно яких зазначені дії їх сусідів повинні бути перевірені на предмет перевищення допустимого шуму, припинені та усунені органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, які також повинні здійснювати захист населення від шкідливого впливу шуму, вібрації та інших фізичних факторів, на предмет санітарно-епідемічних норм користування продуктами живлення.
Відповідно до вимог ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року суб»єкти підприємницької діяльності зобов»язані вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів.
ОСОБА_25 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів. Забороняються торгівля алкогольними напоями на розлив у закладах ресторанного господарства за відсутності належних санітарно-гігієнічних умов та обладнання (забезпеченість проточною питною водою, посудом, мірними ємкостями, одноразовим посудом тощо, наявність умов для миття посуду) та інших вимог, передбачених законодавством.
ОСОБА_25 вимог ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24 лютого 1994 року, з послідуючими змінами, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров»я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов»язані: здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами; забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих площадках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами; вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об»єкти): 1) жилих будинків і прибудинкових територіях; 2) лікувальних, санаторно-курортних закладів, будинків-інтернатів, закладів освіти, культури; 3) готелів і гуртожитків; 4) розташованих у межах населених пунктів закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу; 5) інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди; 6) парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків.
Шум на захищених об»єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
У нічний час, із двадцять другої до восьмої години на захищених об»єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.
Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, встановлених законом, забезпечують контроль за додержанням керівниками та посадовими особами підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також громадянами санітарного та екологічного законодавства, правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, інших нормативно-правових актів у сфері захисту населення від шкідливого впливу шуму, неонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів.
Відповідно до вимог ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров»я людини» від 22 вересня 2005 року, з послідуючими змінами, забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів: 1) у ліфтах і таксофонах; 2) у приміщеннях та на території закладів охорони здоров»я; 3) у приміщеннях та на території навчальних закладів; 4) на дитячих майданчиках; 5) у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту; 6) у під»їздах житлових будинків; 7) у підземних переходах; 8) у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів; 9) у приміщеннях закладів ресторанного господарства; 10) у приміщеннях об»єктів культурного призначенння; 11) у приміщенях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ; 12) на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів: 1) у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; 2) у приміщеннях готелів та аналогічних засобів рзміщення громадян; 3) у приміщеннях гуртожитків; 4) в аеропортах та на вокзалах.
У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».
У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров»ю!».
Власник, уповноважені ним особи, або орендарі відповідних споруд чи окремих приміщень зобов»язані відвести спеціальні місця для куріння, сумарна полоща яких не має перевищувати 10 ваідсотків загальної площі відповідної споруди чи приміщення, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, передбачену частиною п»ятою цієї статті.
Щодо паління працівниками та відвідувачами закладу, то відповідно до вказаних вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров»я населення» власник закладу зобов»язаний відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров»ю людини куріння тютюнових виробів. При цьому у місцях для куріння має бути розміщено графічний знак з тестом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров»ю людини куріння тютюнових виробів із тестом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров»ю!».
Як вказували позивачі, жодного належним чином оформленого місця для паління зі сторони двору житлового будинку заклад не має, а працівники закладу палять просто біля його входу, де навіть відсутні урни для сміття і недопалків, і вказані факти неодноразово викликали конфліктні ситуації та обурення зі сторони мешканців житлового будинку.
ОСОБА_25 вимог п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» суб»єкт господарювання зобов»язаний забезпечити стан приміщень для роздрібної торгівлі алкогольними напоями згідно із санітарно-технічними, санітарно-гігієнічними, технологічними, протипожежними та іншими нормами, а також можливість використання електронних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари відповідно до законодавства. Суб»єкт господаоювання повинен мати торгівельне приміщення (будівлю) площею не менш як 20 кв. метрів, обладнане відповідним торговельно-технологічним устаткуванням (вітрини, прилавки, пристінні гірки тощо), охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, а у випадках, передбачених законодавством, забезпечити умови для застосування реєстраторів розрахункових операцій, зберігання матеріальних цінностей.
Відповідно до вимог п. 5 постанови у документах, згідно з якими до торговельної мережі надійшли алкогольні напої, повинні зазначатися реєстраційні номери сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності.
ОСОБА_25 вимог п. 6 постанови суб»єкт господарювання зобов»язаний забезпечити відповідно до законодавства надання спложивачами необхідної, доступної та достовірної і своєчасної інформації про товари, а також на вимогу споживачів-інформації про сертифікацію продукції, документи про її якість, безпеку та ціну.
Відповідно дор вимог п. 30 постанови суб»єкт господарювання повинен забезпечити наявність на видному та доступному для споживачів місці куточка, в якому розміщуються інформація про найменування власника торговельного об»єкта, місцезнаходження і номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів, витяги із Закону України «Про захист прав споживачів», цих Правил, книга відгуків та пропозицій, а у випадках, передбачених законом, копії відповідних дозвільних документів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється тільки закладами ресторанного господарства та спеціалізованими відділами підприємств, що мають статус закладів ресторанного господарства, підприємств з універсальним асортиментом товарів. Забороняються торгівля алкогольними напоями на розлив у закладах ресторанного господарства за відсутності належних санітарно-гігієнічних умов та обладнання (забезпеченість проточною питною водою, посудом, мірними ємкостями, одноразовим посудом тощо, наявність умов для миття посуду) та інших вимог, передбачених законодавством.
Позивачі також вказували, що відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про охорону дитинства» система заходів щодо охорони дитинства в Україні включає: забезпечення належних умов для охорони здоров»я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності; встановлення відповідальності юридичних і фізичних осіб (посадових осіб і громадян) за порушення прав і законних інтересів дитини, заподіяння їй шкоди. Оскільки сім»я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього, то позивачі звертають особливу увагу на створення гідних та належних умов виховання і розвитку своїх дітей, мають дбати про загальний добробут в сім»ї, що неможливо при постійних нервових стресах, конфліктах, відсутності безпечних умов проживання у власник квартирах (через постійний шум від роботи обладнання закладу, процесу виробництва страв, відвідувачів і музики, жахливі запахи як в квартирах, так і на дитячому майданчику). Через роботу Закладу порушується дитячий режим сну та відпочинку, оскільки через шум і музику діти не можуть заснути. Запах від виробництва Закладу змушує постійно провітрювати приміщення квартир (хоча знадвору знову таки заходить запах від витяжки Закладу), що утворює протяги і неминуче призводить до простуд та захворювань у дітей.
ОСОБА_25 вимог ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до вимог ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до вимог ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За правилами ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
ОСОБА_25 вимог ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Відповідно до вимог ст. 78 ЦПК України суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
ОСОБА_25 вимог ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Відповідно до вимог ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд врішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
ОСОБА_25 вимог ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному, об»єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, дорустимість, достовірність кожного жоказу окремо, а також достатність і взаємний зв»язок доказів у їх сукупності.
Суд, вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з»ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши письмові докази, показання свідків в їх сукупності, дійшов всновку, що діяльність відповідача є такою, яка здійснюється з порушенням законодавства у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення та в сфері здійснення господарської діяльності підприємства, що призводить до порушення прав позивачів на безпечні і здорові умови проживання в квартирах, що є жилими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_13, 1-А, 4, 5, 14, 7. Суд дійшов даного висновку, оцінивши всі надані в сукупності дакази сторін у справі і допитавши свідків як з сторони позивачів, так і відповідачів: ОСОБА_32, ОСОБА_26, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_27.
З тих доказів, які надані сторонами у справі та оцінені судом, суду неможливо дійти висновку, що ТОВ «Лесик» здійснює свою діяльність з дотриманням вимог чинного законодавства і прав позивачів на належні умови проживання в жилих приміщеннях жилого будинку № 9В по вул. Б.Хмельницького в с. Святопетрівске, Києво-Святошинського району, Київської області, де й розміщений магагазин «Лесик».
Враховуючи викладене, позов підлягає задоволенню частково, і слід зобов»язати відповідачів ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик», місцезнаходження юридичної особи: 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, буд. 74, ЄДРПОУ 38275123, і ОСОБА_40, ІНФОРМАЦІЯ_18, ІПН НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_19, усунути перешкоди на безпечні і здорові умови проживання ОСОБА_1 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 2 будинок № 9В, ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_14, будинок № 9В, ОСОБА_5 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 4, будинок № 9В, ОСОБА_6 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 5, будинок № 9В, ОСОБА_7 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, АДРЕСА_15, ОСОБА_8 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 7, будинок № 9В, шляхом припинення дії магазину, гастроному «Лесик» та експлуатації приміщення за адресою: с. Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79 в якості розміщення магазину, гастроному-кафе, та заборонити продовжувати діяльність магазину, гастроному-кафе за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 подали заяву про уточнення позовних вимог і внесення змін до предмета позову про припинення діяльності гастроному-кафе «Лесик», у якій просили відшкодувати за моральні збитки на користь позивачів у розмірі по 10 000 грн. на кожного позивача, і у разі, якщо суд не знайде можливості винести рішення по справі на користь позивачів, задовольнити частково: позбавити ліцензії на продаж алкоголю та тютюну, а на майбутнє-заборонити видачу ліцензій на продаж алкоголю і тютюну, та примусити прибрати холодильники та кондиціонер з подвір»я, зняти вивіску-рекламу з фасаду будинку, колокольчики на вхідних дверях замінити на дзвоник за адресою: с. Святопетрівське, вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79.
Вказана заява не містить належного обгрунтування та викладення обставин, якими позивачі обгрунтовують вказані вимоги, та на підтвердження їх не зазначено доказів.
Слід також зазначити, що позивачами подано дану заяву без врахування вимог ч. 3 ст. 49 ЦПК України, відповідно до якої до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п»ять днів до початку першого судового засідання у справі.
За таких обставин дана заява позивачів не підлягає здаволенню.
Керуючись ст. 55 Конституції України, п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, ст. ст. 15, 16, 316, 317, 319 ЦК України, ст. 6 ЖК України, ст. ст. 4, 5, 19, 24, 33 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення від 24 лютого 1994 року, ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» від 16 жовтня 1992 року, Постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 року № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями», ст. 13 Закону Ураїни «Про заходи щодо попереджання та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров»я людини» від 22 вересня 2005 року, ст. 4 Закону України «Про охорону дитинства», ст. ст. 4, 5, 49, 77, 78, 79, 80, 81, 89, 259, 264, 265, 268 ЦПК України, п. 15.5 Розділу ХІІІ «Перехідних положень» Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Зобов»язати відповідачів ОСОБА_10 з обмеженою відповідальністю «Лесик», місцезнаходження юридичної особи: 08130, Київська область, Києво-Святошинський район, с. Петропавлівська Борщагівка, вул. Леніна, буд. 74, ЄДРПОУ 38275123, і ОСОБА_40, ІНФОРМАЦІЯ_18, ІПН НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_19, усунути перешкоди на безпечні і здорові умови проживання ОСОБА_1 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 2 будинок № 9В, ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_14, будинок № 9В, ОСОБА_5 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 4, будинок № 9В, ОСОБА_6 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 5, будинок № 9В, ОСОБА_7 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 14, будинок № 9В, ОСОБА_8 за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, вул. Богдана Хмельницького, квартира № 7, будинок № 9В, шляхом припинення дії магазину, гастроному «Лесик» та експлуатації приміщення за адресою: с. Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79 в якості розміщення магазину, гастроному-кафе, та заборонити продовжувати діяльність магазину, гастроному-кафе за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Святопетрівське, ЖК «Петрівський квартал», вул. Б. Хмельницького, 9-В, нежитлове приміщення № 79.
У решті позову відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Києво-Святошинський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного рішення суду.
Повне рішення суду складено 11 травня 2018 року.
Суддя Ковальчук Л.М.