УХВАЛА
03 квітня 2018 року
м. Київ
Справа № 921/16/14-г/15
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Селіваненка В.П. (головуючий), Булгакової І.В. і Львова Б.Ю.,
розглянувши матеріали касаційної скарги відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області (далі - Відділ ДВС)
на ухвалу господарського суду Тернопільської області від 28.07.2017 та
постанову Львівського апеляційного господарського суду від 25.09.2017
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком" (далі - Товариство)
до дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (далі - Підприємство)
про стягнення заборгованості в сумі 47 067,61 грн.
ВСТАНОВИВ:
24.10.2017 (згідно із поштовим штампом на конверті) Відділ ДВС звернувся до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Тернопільської області від 28.07.2017 та постанову Львівського апеляційного господарського суду від 25.09.2017 зі справи № 921/16/14-г/15.
03.01.2018 на підставі підпункту 6 пункту 1 розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України, Кодекс) справа № 921/16/14-г/15 була передана до Касаційного господарського суду.
За приписами підпункту 11 пункту 1 розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не порушено на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.03.2018 відкрито касаційне провадження у справі № 921/16/14-г/15 за касаційною скаргою Відділу ДВС та ухвалено здійснити перегляд ухвали господарського суду Тернопільської області від 28.07.2017 та постанови Львівського апеляційного господарського суду від 25.09.2017 зі справи № 921/16/14-г/15 у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
У запереченнях на касаційну скаргу Підприємство посилається на законність та обґрунтованість оскаржуваних судових актів та просить останні залишити без змін, а касаційну скаргу - без задоволення.
Під час підготовки справи до розгляду, ознайомившись з матеріалами справи та касаційної скарги, Касаційний господарський суд встановив, що одним із доводів касаційної скарги є те, що даний спір відноситься до юрисдикції адміністративних судів через те, що, на думку скаржника, справи щодо оскарження постанов про стягнення виконавчого збору, винесених державним виконавцем, підлягають розгляду адміністративними судами (з посиланням на положення постанови пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби").
Частиною шостою статті 302 ГПК України в редакції, чинній з 15.12.2017, визначено, що справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду у всіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної чи суб'єктної юрисдикції.
Відповідно до частин першої, третьої та четвертої статті 303 ГПК України в редакції, чинній з 15.12.2017, питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи. Питання про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати може бути вирішене до прийняття постанови судом касаційної інстанції. Про передачу справи на розгляд палати, об'єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду суд постановляє ухвалу із викладенням мотивів необхідності відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного у рішенні, визначеному в частинах першій - четвертій статті 302 цього Кодексу, або із обґрунтуванням підстав, визначених у частинах п'ятій або шостій статті 302 цього Кодексу.
З огляду на викладене та враховуючи, що учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Касаційний господарський суд дійшов висновку про необхідність передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Керуючись статтями 234, 302, 303 ГПК України в редакції, чинній з 15.12.2017, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Справу №921/16/14-г/15 разом з касаційною скаргою відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області та доданими до неї документами передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя В. Селіваненко
Суддя І. Булгакова
Суддя Б. Львов