ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"05" грудня 2014 р.
Справа № 921/16/14-г/15
УХВАЛА
Суддя Галамай О.З.
Розглянувши матеріали
За скаргою (стягувача): Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком"
на бездіяльність відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Тернопільській області (вх. № 22362 від 02.12.2014р.)
у справі №921/16/14-г/15
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком", смт. Велика Березовиця Тернопільського району Тернопільської області
до відповідача: Дочірнього підприємства "Тернопільський облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", м. Тернопіль
про стягнення заборгованості в сумі 47 067,61 грн.
ВСТАНОВИЛА :
При підготовці до розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком" на бездіяльність відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Тернопільській області, суддя встановила, що вона не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. ст. 54, 56, 57 ГПК України.
Відповідно до п. 9.9 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012р. №9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим ст. 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у п.п. 2, 4 ч. 1 цієї статті і за необхідності - зазначених у ч. 2, 3 ст. 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в п.п. 3-5 ч. 7 ст. 82 ЗУ "Про виконавче провадження". У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовані аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, п.п. 1-3, 5, 6, 9 ч. 1 ст. 63, ст. 64, розділів ХІ, ХІІ, ХІІ-1, ГПК тощо.
Згідно вимог ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником.
Скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком" (вх.22362 від 02.12.2014р.) підписана представником ТОВ "Агроком" Півторак В.М., однак доказів на підтвердження його повноважень щодо підписання скарги не надано.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.
П. 5 ч. 2 ст. 54 ГПК України передбачено, що заява, яка подається до господарського суду, повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 57 ГПК України до заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Однак жодних доказів в обґрунтування скарги на бездіяльність відділу примусового виконання рішень управління ДВС ГУЮ в Тернопільській області скаржником не подано.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога та/чи доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Ст. 56 та п. 2 ч.1 ст. 57 ГПК України зазначено, що при поданні позову позивач зобов'язаний надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення, а до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Правилами надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (розрахункова квитанція тощо). Також надається опис вкладення, який заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Працівник об'єкта поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення (п. 61 Правил).
Із наведених норм вбачається, що належним доказом направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачеві у справі є бланк опису вкладення, завірений відповідним відділенням зв'язку, разом з фіcкальним чеком/квитанцією про відправлення. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
До скарги, як доказ надіслання органу Державної виконавчої служби скарги з додатком, скаржником долучено опис вкладення до цінного листа від 02.12.2014р. та фіскальний чек, в якому зазначено адресу отримувача "Тернопільський ОБЛАВ", а не орган ДВС за даною скаргою.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не подано належних доказів відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 54, 56, 57, п.п. 1, 3, 6 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроком" на бездіяльність відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Тернопільській області (вх. № 22362 від 02.12.2014р.) повернути без розгляду.
Додаток: - скарга та додані до неї документи на 7 (семи) аркушах.
Суддя Галамай О.З.