Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 лютого 2018 р. Справа №805/774/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и л а :
В порушення вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві невірно зазначено найменування відповідача (зазначено як «Відділення виконавчої дирекції фонду у м.Слов'янську Донецької області Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», тоді як правильне найменування вказаної особи - Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Слов'янську Донецької області).
Позивач просить зобов'язати відповідача призначити та виплатити одноразову допомогу на її сина ОСОБА_3 З доданих до позову документів вбачається, що з цим питанням вона зверталася до відповідача із заявами, на які надано відповіді від 03.02.2017 року та 06.04.2017 року.
Між тим, в порушення вимог статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви не додано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду (щодо періоду з дня, коли позивач дізналася про відмову в призначенні одноразової допомоги, до дня, визначеного за шість місяців до дня звернення до суду з позовом (перше речення частини 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України)) та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
В позовній заяві потрібно правильно зазначити найменування відповідача, який має відповідати за заявленими позовними вимогами, зазначити його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
До позовної заяви з усунутими недоліками потрібно додати її копію відповідно до кількості учасників справи.
До позовної заяви потрібно додати обґрунтовану заяву про визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними (щодо періоду з дня, коли позивач дізнався про відмову в призначенні одноразової допомоги, до дня, визначеного за шість місяців до дня звернення до суду з позовом) з доказами в підтвердження обґрунтування: слід додати докази в підтвердження дати, коли позивач дізнався про порушення своїх прав, свобод чи інтересів; слід вказати чи скористався позивач досудовим порядком вирішення спору, якщо законом передбачена така можливість, і якщо так, то яке суб'єктом владних повноважень прийнято рішення за його наслідками з доданням останнього до позову; тощо.
Керуючись частинами 1 та 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а:
Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у м. Слов'янську Донецької області про зобов'язання вчинити дії залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків - протягом п'яти днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
В разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Логойда Т. В.