ВЕРХОВНИЙ
СУД
УХВАЛА
05.02.2018 м. Київ К/9901/11213/18 № 804/4439/16 Верховний Суд в складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Стародуба О.П., перевіривши касаційну скаргу Державної служби геології та надр України на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 07.07.2017р. та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничого підприємства "Екологія-Дніпро 2000" до Державної служби геології та надр України про визнання протиправної бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
26.01.2018р. до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції в адміністративних справах, зазначену касаційну скаргу подано після закінчення строку на касаційне оскарження.
Відповідно до пункту 14 Перехідних положень КАС України у чинній редакції судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.
Частиною другою статті 212 КАС України в редакції, яка діяла на час ухвалення оскаржуваних судових рішень, визначено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Скаржником строк на касаційне оскарження пропущено, оскільки рішення апеляційного суду постановлено у відкритому судовому засіданні 21.11.2017р., повний текст виготовлено згідно даних єдиного державного реєстру судових рішень 21.11.2017р., а касаційну скаргу подано лише 26.01.2018р. Питання про поновлення зазначеного строку скаржником не порушено.
У касаційній скарзі скаржник посилається на те, що повний текст ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 21.11.2017 р. отримав 10.01.2018р., проте скаржником не надано жодних доказів даному твердженню.
Крім того, посилання на несвоєчасне отримання копії рішення суду апеляційної інстанції не може свідчити про дотримання строку касаційного оскарження, а може бути підставою для його поновлення в разі подачі відповідної заяви.
За таких обставин, відповідно до правил частини 3 статті 332 КАС України касаційна скарга підлягає залишенню без руху з встановленням скаржнику строку для подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження та надання доказів поважності підстав пропуску цього строку.
Керуючись статтями 329, 330, 332, 333 КАС України,-
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Державної служби геології та надр України залишити без руху.
Надати скаржнику строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги.
Невиконання ухвали у встановлений строк є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя
О.П. Стародуб