ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.02.2018 |
Справа № 920/1107/17 |
м. Суми
Суддя господарського суду Сумської області Котельницька В.Л., розглянувши матеріали справи № 920/1107/17
За позовом Державної екологічної інспекції в Сумській області, м. Суми
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Росагроінвест», м.Дружба, Ямпільський р-н, Сумська область
за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: 1) Дружбівська міська громада, м. Дружба, Ямпільський р-н, Сумська область,
2) Сумська обласна рада, м. Суми
про стягнення 266288 грн. 02 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач відповідно до вимог позовної заяви просить суд стягнути з відповідача збитки в сумі 226288 грн. 02 коп., завданих внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства України, а саме 79886 грн. 41 коп. – до спеціального фонду Державного бюджету України, 53257 грн. 60 коп. – до спеціального фонду обласного бюджету Сумської обласної ради, 133144 грн. 01 коп. – до місцевого бюджету Дружбівської міської громади, з початковим зарахуванням стягуваної суми на рахунок Дружбівської міської громади, а також покласти на відповідача витрати по сплаті судового збору в сумі 1600,00 грн.
Справа № 920/1107/17 знаходиться в провадженні судді Котельницької В.Л.
Відповідно до ухвали від 14.12.2017 у даній справі клопотання відповідача про відкладення розгляду справи задоволено та відкладено її розгляд у судове засідання на 30.01.2018 до 10 год. 15 хв.
З 21.01.2018 по 02.02.2018 суддя Котельницька В.Л. перебувала на лікарняному.
15.12.2017 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017, відповідно до якого в т.ч. Господарський процесуальний кодекс України викладено у новій редакції (далі – Господарський процесуальний кодекс України).
Згідно з ч. 13 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута тим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 9 ст. 32 Господарського процесуального кодексу України невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач зі складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у передбачених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.
У зв’язку із перебуванням судді Котельницької В.Л. на лікарняному, розгляд даної справи не відбувся.
Згідно з чч. 1-3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Отже, з урахуванням змін, які набрали чинності 15.12.2017, суд розглядає дану справу в порядку загального позовного провадження зі стадії підготовчого провадження у справі.
Порядок здійснення підготовчого провадження визначений у Главі 3 (Підготовче провадження) Розділу ІІІ (Позовне провадження) Господарського процесуального кодексу України.
Згідно із положеннями ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є:
1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу;
2) з'ясування заперечень проти позовних вимог;
3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів;
4) вирішення відводів;
5) визначення порядку розгляду справи;
6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність розгляду даної судової справи у порядку загального позовного провадження та про призначення підготовчого засідання у справі із зобов’язанням сторін надати документи, необхідні для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Керуючись 12, 32, 121, 176, 177-181, 233, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Справу № 920/1107/17 розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі.
2. Підготовче засідання у справі № 920/1107/17 призначити на 27.02.2018 об 10-30 год. у приміщенні Господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, 1-й поверх, зал судового засідання №2.
3. Позивачу – подати до суду докази направлення іншим учасникам справи копії відповіді на відзив разом із доданими документами.
4. Відповідачу – у строк до 20.02.2018 подати до суду заперечення з дотриманням правил, встановлених частинами третьою – шостою статті 165 ГПК України відповідно до ст. 167 Кодексу.
5. Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
6. Копію ухвали направити сторонам у справі.
7.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Л. Котельницька
Примітка. Відповідно до ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право:
1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;
2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;
3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;
5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;
6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
2. Учасники справи зобов'язані:
1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;
2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об'єктивному встановленню всіх обставин справи;
3) з'являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов'язковою;
4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;
5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;
6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;
7) виконувати інші процесуальні обов'язки, визначені законом або судом.
3. У випадку невиконання учасником справи його обов'язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
4. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч. ч. 7, 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України,учасники судового процесу зобов'язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Якщо учасник судового процесу повідомляє суду номери телефонів і факсів, адресу електронної пошти або іншу аналогічну інформацію, він повинен поінформувати суд про їх зміну під час розгляду справи.
Положення частини сьомої цієї статті застосовуються також у разі відсутності заяви про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти, які учасник судового процесу повідомив суду.