Справа № 752/11464/16-к
Номер провадження 1-в/699/30/17
УХВАЛА
про звільнення від відбування покарання
20.10.2017 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
інспектора районного сектору з питань пробації ОСОБА_4 ,
засудженого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Корсуні-Шевченківському подання начальника Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_6 , відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Склименці Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, одруженого, маючого на утриманні неповнолітнього сина інваліда,
про звільнення від призначеного додаткового покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році»,
ВСТАНОВИВ:
Вироком Голосіївського районного суду міста Києва від 14.11.2016 року гр. ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.286 КК України і призначено покарання у виді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн. в дохід держави з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк два роки.
Вищевказаний вирок 16.01.2017 року надійшов на виконання до Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації в частині позбавлення права керувати транспортними засобами на строк два роки.
Внесене до суду подання обґрунтоване тим, що до засудженого ОСОБА_5 за період 2006 2016 роки закони про амністію не застосовувалися, злочин, за яким останнього визнано винним віднесено до категорії злочинів середньої тяжкості, ОСОБА_5 є інвалідом 3 групи та має неповнолітнього сина інваліда ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , під час іспитового строку ОСОБА_5 нових злочинів не скоїв, до адміністративної відповідальності не притягувався, по місцю проживання характеризується позитивно, а тому його може бути звільнено від подальшого відбування покарання на підставі п. в) та п. г) ст.1 Закону України «Про амністію у 2016 році».
У суді інспектор районного сектору з питань пробації підтримав зазначене подання.
Засуджений ОСОБА_5 у суді просив звільнити його від подальшого відбування додаткового покарання на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році», про що надав відповідну письмову заяву.
Прокурор у суді вважав, що за таких обставин є усі законні підстави для звільнення засудженого від подальшого відбування додаткового покарання.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши матеріали внесеного подання, роз`яснивши засудженому наслідки застосування звільнення на підставі законупро амністію, суд вважає, що подання підлягає до задоволення.
У суді встановлено, що дійсно вироком Голосіївського районного суду міста Києва від 14.11.2016 року гр. ОСОБА_5 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України і призначено покарання у виді штрафу в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5100,00 грн. в дохід держави з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк два роки. Стягнуто з засудженого процесуальні витрати та частково задоволено цивільний позов.
Вирок набрав законної сили 22.12.2016 року.
16.01.2017 року засуджений взятий на облік до районного сектору з питань пробації.
25.01.2017 року засуджений з`явився до районного сектору з питань пробації, де у нього було відібрано підписку та роз`яснено вимоги ст.34 КВК України (а.о.с.15).
Статтею 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» передбачено, що звільненню від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, осіб, визнаних винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, осіб, визнаних винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, а також осіб, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили підлягають, у тому числі:
П.в) не позбавлених батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами;
П.г) яких на день набрання чинності цим Законом в установленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також хворими на активну форму туберкульозу (диспансерні категорії 1-4), онкологічні захворювання (III, IV стадії за міжнародною класифікацією TNM), СНІД (III, IV клінічні стадії за класифікацією ВООЗ) та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання та підпадають під визначення Переліку захворювань, які є підставою для подання до суду матеріалів про звільнення засуджених від подальшого відбування покарання, затвердженого у додатку 12 до Порядку організації надання медичної допомоги засудженим до позбавлення волі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України, Міністерства охорони здоров`я України від 15 серпня 2014 року № 1348/5/572.
Засуджений ОСОБА_5 не має обмежень для звільнення від відбування покарання, встановлених законами України «Про застосування амністії» та «Про амністію у 2016 році», є інвалідом 3 групи та має неповнолітнього сина інваліда ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Статтею 10 вищевказаного Закону передбачено, що у разі якщо до особи може бути застосовано декілька підстав, передбачених цим Законом, застосовується підстава, яка найбільшим чином поліпшує становище особи
За таких обставин, враховуючи, що ОСОБА_5 був засуджений за злочин, віднесений до категорії злочинів середньої тяжкості, має неповнолітнього сина інваліда ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно якого він не позбавлений батьківських прав, вважаю, що вказана підстава найбільшим чином поліпшує його становище, приходжу до висновку про можливість звільнення засудженого від подальшого відбуття додаткового покарання позбавлення права керувати транспортними засобами на строк два роки, призначеного йому вирокомГолосіївського районного суду міста Києва від 14.11.2016 року за ч.1 ст.286 КК України на підставі п. «В» ст.1 Закону України «Про амністію у 2016 році».
Керуючись п. в) ст.1, ст.ст. 10, 15 Закону України «Про амністію у 2016 році», ст.4 Закону України « Про застосування амністії в Україні», ст.ст. 85, 86 КК України,
УХВАЛИВ:
Частково задовольнити подання начальника Корсунь-Шевченківського районного сектору з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України ОСОБА_6 про звільнення ОСОБА_5 від призначеного додаткового покарання - позбавлення права керувати транспортними засобами на строк два роки на підставі Закону України «Про амністію у 2016 році».
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від відбування додаткового покарання - позбавлення права керувати транспортними засобами на строк два роки, призначеного вироком Голосіївського районного суду міста Києва від 14.11.2016 року за ч.1 ст.286 КК України на підставі ст.1 п. «В» Закону України «Про амністію у 2016 році».
Ухвала може бути оскарженою до апеляційного суду Черкаської області протягом семи днів після її оголошення через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області.
Суддя ОСОБА_1