Провадження № 2/344/4514/16
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ЗАОЧНЕ
24 жовтня 2016 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючої – судді Польської М.В.
при секретарі c/з ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА _2 звернулася до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 Елізабет, ІНФОРМАЦІЯ_1, у сумі 8500 грн. щомісячно до досягнення дитиною повноліття.
Позивач просила розглядати справу за її відсутності, позовні вимоги підтримала, проти заочного розгляду справи не заперечувала.
Позовні вимоги мотивувала тим, що вона з 23.05.2014 року перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем, в якому у них народилася донька – ОСОБА_3 Елізабет, ІНФОРМАЦІЯ_2 З відповідачем відносини погіршилися і вони припинили фактичні шлюбні відносини. Відповідач припинив надавати матеріальну допомогу на утримання дитини та ухиляється від виконання своїх батьківських обов’язків. Позивач в позовній заяві також зазначила, що відповідач працює за кордоном.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоч про час і місце судового розгляду повідомлявся у встановленому порядку, а тому, виходячи зі змісту ч.1 ст. 224 ЦПК України, та того, що відповідач про причини неявки суд не повідомив, а позивач подав достатньо матеріалів, які свідчать про взаємовідносини сторін, суд вважає, що можливо провести заочний розгляд справи.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_3 та ОСОБА_4 перебували у зареєстрованому шлюбі з 23.05.2014 року, згідно Свідоцтва про одруження серії І-НМ № 161706 від 18.08.2016р., виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Івано-Франківського міського управління юстиції за № 796 (а.с.3).
Під час перебування у шлюбі 20.11.2014 року у них народилася донька – ОСОБА_4 Елізабет, згідно Свідоцтво про народження (а.с.4-5) виданого демографічним відділом мерії міста Вогера, Італія та перекладеного на українську мову.
Відповідно до ст. 141, 180 СК України батьки мають рівні права та обов’язки щодо своїх неповнолітніх дітей, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Частиною 1 та 2 статті 27 Конвенції про права дитини визначено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Як зазначено ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Частина 1 ст.182 СК України визначає, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.
Частина 2 ст.182 СК України визначає мінімальний розмір аліментів на одну дитину, який не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму, визначеного державою для відповідної категорії дітей.
Як зазначено ст.184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Дослідивши обставини справи та письмові докази, оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити: стягувати з ОСОБА_3, аліменти на користь ОСОБА_4 на утримання малолітньої доньки ОСОБА_4 Елізабет, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 8500 грн. щомісячно до досягнення донькою повноліття.
Стягнення аліментів розпочати з 29.08.2016 року (з часу звернення з позовом до суду).
На підставі ч.2 ст..84, 180, ч.2 ст.182, ст..184 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 212- 215, 224-226 ЦПК України суд, –
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер – невідомий, аліменти на користь ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_5, жительки м.Івано-Франківськ, вул.. Гетьмана Мазепи, 183/25, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 Елізабет, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі в розмірі по 8500 (вісім тисяч п’ятсот) грн. щомісячно до досягнення донькою повноліття.
Стягнення аліментів розпочати з 29.08.2016 року.
Допустити до негайного виконання рішення суду в межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер – невідомий, в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ в м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 551 грн. 20 коп. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянути за письмовою заявою відповідача протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Польська М.В.