Категорія 87
2-а/295/252/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.08.2016 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира в складі:
головуючого - судді Зосименка О.М.,
за участі секретаря - Забродцького А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з указаним позовом, у якому просить визнати неправомірним рішення відповідача від 27.04.2016р про відмову в перведенні його на пенсію за вислугу років та зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирської області перевести ОСОБА_1 на пенсію за вислугу років з 21.04.2016 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що відповідач помилково право на пенсію за вислугу років ставить в залежність від наявності відповідної кількості виключно календарної вислуги.
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві. Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просив відмовити за безпідставністю. В останнє судове засідання представник відповідача не з'явився.
Суд, заслухавши позивача та його представника, дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що згідно наказу №72 від 30.12.2015 вислуга років на день звільнення позивача складає: календарна - 21 рік 06 місяців 06 днів, у пільговому обчисленні - 26 років 02 місяці 01 день.
21.04.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про переведення на пенсію за вислугу років.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирської області від 27.04.2016 року було відмовлено в переведенні позивача на пенсію за вислугу років з посиланням на те, що календарна вислуга років на день звільнення позивача складає - 21 рік 06 місяців 06 днів, що не дає право на таку пенсію.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсія за вислугу років призначається: а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах «б», «д» статті 1-2 цього Закону крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше; з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше; з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше; з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу календарний рік та 6 місяців і більше; з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше; з жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;
Частиною 2 статті 17 вказаного Закону передбачено, що до вислуги років особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу станів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, організації підрозділів цивільного захисту, міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання незалежно від форми навчання у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, державної пожежної охорон органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п'яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.
В силу положень статті 17-1 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб», порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», до вислуги років для призначення пенсій зараховується на пільгових умовах, зокрема, служба в органах внутрішніх справ України на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду.
З аналізу положень наведеного Порядку від 17.07.1992 року №393 вбачається, що пільгова вислуга враховується саме при призначенні пенсій згідно з п. «а» статті 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ», а не при визначенні розміру такої пенсії. (Дана правова позиція висловлена в постанові ВАСУ від 05.11.2015 року у справі К/800/46432/14).
Відтак посилання відповідача на відсутність підстав для переведення позивача на пенсію за вислугу років та необхідність врахування лише календарної вислуги років є безпідставним і не ґрунтується на вимогах закону.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 8, 19 Конституції України, Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей», ст. ст. 6, 9, 11, 70, 71, 86, 158-163 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирської області про відмову в переведенні ОСОБА_1 на пенсію за вислугу років.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирської області перевести ОСОБА_1 на пенсію за вислугу років з 21.04.2016 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя О.М. Зосименко