У Х В А Л А
20 травня 2016 року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Луспеник Д.Д., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Червонозаводського районного суду м. Харкова від 21 березня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Харківської області від 20 квітня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_2 до державної казначейської служби України, управління державної казначейської служби України у Червонозаводському районі м. Харкова про відшкодування моральної шкоди, стягнення інфляційних витрат, 3% річних, пені у зв'язку з несвоєчасним виконанням рішення суду,
в с т а н о в и в :
Подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом, оскільки заявником не сплачено судовий збір за подання касаційної скарги.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 просить звільнити її від сплати судового за подання касаційної скарги на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», проте на підтвердження указаного не надає документи, що посвідчують право на звільнення від сплати судового збору.
За таких обставин, заявнику слід надати документ, що посвідчує право на звільнення від сплати судового збору, а у разі відсутності такого, сплатити судовий збір за подання касаційної скарги.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Порядок сплати та розмір судового збору визначено Законом України від 8 липня 2011 року «Про судовий збір», який набрав чинності 1 листопада 2011року. При цьому з 1 вересня 2015 року набули чинності зміни до вказаного Закону України щодо сплати судового збору на підставі Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги фізичною особою на рішення суду становить 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за вимогу немайнового характеру, тобто 584 грн 64 коп.
Розмір ставки судового збору за подання касаційної скарги фізичною особою становить 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви за вимогу майнового характеру та визначається з урахуванням ціни позову, тобто 1 074 грн 53 коп.
Отже , ураховуючи характер спору та клопотання у скарзі, заявнику необхідно сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру (стягнення інфляційних витрат, 3% річних, пені у зв'язку з несвоєчасним виконанням рішення суду) у розмірі 1 074 грн 53 коп., та за вимогу немайнового характеру (відшкодування моральної шкоди) у розмірі 584 грн 64 коп.
На підтвердження оплати судового збору до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ необхідно надати оригінал квитанції про оплату або надати документ що посвідчує право на звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 328 ЦПК України у разі якщо касаційна скарга не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 121 цього Кодексу, про що суддею-доповідачем постановляється відповідна ухвала.
Ураховуючи викладене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення їх недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 328 ЦПК України,
у х в а л и в :
Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху та надати строк до 20 червня 2016 року для усунення вказаних недоліків.
У разі невиконання вимог суду касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ Д.Д. Луспеник