24 грудня 2015 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 22 жовтня 2015 року в справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області про визнання неправомірними дій щодо відмови в зарахуванні стажу роботи зі шкідливими умовами праці та зобов'язання відповідача призначити і виплатити пенсію на пільгових умовах,
в с т а н о в и в:
До Верховного Суду України надійшла заява ОСОБА_1 про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 22 жовтня 2015 року у вищезазначеній справі з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Порядок подання заяви про перегляд судових рішень встановлений статтею 239-1 КАС.
Відповідно до частини другої статті 239-2 КАС суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам статті 239-1 КАС, оскільки відповідач не додав документ про сплату судового збору.
Разом із тим у свої заяві ОСОБА_1 заявив клопотання про звільнення його від сплати судового збору, зазначивши, що з винесенням оскаржуваного рішення він не отримує пенсію, інших доходів у нього немає.
Проте дане клопотання про звільнення від сплати судового збору не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 88 КАС суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте ОСОБА_1 жодних доказів на підтвердження свого майнового стану, які суд має враховувати при вирішенні клопотання, не надав.
За таких обставин клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до підпункту 4 підпункту 3 частини другої статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» який набрав чинності з 1 вересня 2015 року), ставка судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України встановлена у розмірі 130 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі, 22030002, р/о № 31213207700007; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030002; код банку отримувача - 820019; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897 (у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд України)», символ звітності 207).
До того ж додана до заяви копія судового рішення, яке просить переглянути заявник, не завірена відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом голови Державної судової адміністрації України від 17 грудня 2013 року № 174.
За таких обставин та відповідно до вимог частини другої статті 239-2 КАС заяву слід залишити без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто ОСОБА_1, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 239-2 КАС).
З урахуванням наведеного та керуючись статтями 239-1, 239-2 Кодексу адміністративного судочинства України ,
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору відмовити.
Заяву ОСОБА_1 залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 21 січня 2016 року.
Заяву буде повернуто ОСОБА_1, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку.
Надіслати копію цієї ухвали ОСОБА_1.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко