УХВАЛА
19.04.2011 смт. Томашпіль
Суддя Томашпільського місцевого суду Вінницької області Семко Г.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Томашпільському районі (далі – УПФ) про визнання неправомірною відмову провести перерахунок та виплату щомісячної соціальної допомоги як дитині війни ,-
В С Т А Н О В И В:
18 квітня 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до УПФ про визнання бездіяльності неправомірною та зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по день ухвалення судового рішення, посилаючись на те, що вона зверталася до відповідача з питань розміру пенсії, однак 17.02.2011 року їй було відмовлено з тих підстав, що пенсія нараховується згідно з чинним законодавством.
Справа підсудна Томашпільському місцевому суду Вінницької області , позовна заява подана і оформлена у порядку , передбаченому ст. 106 КАС України.
Підстав для відмови у прийнятті позовної заяви або для її повернення з наданих суду матеріалів не вбачається
Разом з тим, згідно ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України в редакції статті від 7 липня 2010 року для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
На день звернення позивача до адміністративного суду з адміністративним позовом про одержання соціальних виплат дітям війни з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року та з 22.05.2008 року по 18.10.2010 року, встановлений ч.2 ст.99 КАС України процесуальний строк звернення до адміністративного суду закінчився, підстав для поновлення процесуального строку за цей період суд не вбачає, а тому позов в цій частині підлягає залишенню без розгляду.
При цьому суд зважає на те, що порушення прав позивача відбувалося періодично – кожного місяця, починаючи з 09.07.2007, а тому у нього було достатньо можливостей для своєчасного звернення до суду.
Позивач звернулася до суду 18.04.2011 року, а тому, враховуючи шестимісячний строк звернення до суду, її права підлягають захисту з 18.10.2010 року.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1, ч. 2 ст. 99, ст. 101, ст. 102 , 183-2 КАС України, суддя , -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 в частині, поданій поза межами шестимісячного строку звернення до суду залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження у адміністративній справі № 2-а-1379/11 у межах шестимісячного строку звернення до суду, тобто з 18.10.2010 року, за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФ України у Томашпільському районі про визнання дії неправомірною, зобов’язання проведення перерахунку та виплати щомісячної соціальної допомоги як дитині війни.
Відповідачу управлінню Пенсійного фонду України у Томашпільському районі надати право в строк до 9 год. 00 хв. 10 травня 2011 року подати письмові заперечення проти позову та посилання на докази , якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову. Оскільки справа розглядається за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
Справу буде розглянуто у порядку скороченого провадження одноособово суддею, без проведення судового засідання та виклику осіб , які беруть участь у справі протягом таких строків: 1) не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову; 2) не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача; 3) не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача; 4) не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову.
Ухвала може бути оскаржена в частині залишення позову без розгляду протягом п’яти днів з дня отримання сторонами її копії, а також окремо від постанови суду в частині недотримання правил підсудності в ці же строки, до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Томашпільський районний суд.
Суддя
:
Г. В. Семко