ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
13.11.2023 м.Дніпро Справа № 904/1038/23
Центральний апеляційний господарський суд у складі головуючого судді:
Іванова О.Г. (доповідач),
перевіривши матеріали апеляційної скарги позивача-1: ОСОБА_1 , м. Київ ; позивача-2: ОСОБА_2 , м. Київ;позивача-3: ОСОБА_3 , м. Київ на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2023 (суддя Євстигнеєва Н.М., повний текст якого підписаний 04.10.2023) у справі № 904/1038/23
за позовом позивача-1: ОСОБА_1 , м. Київ
позивача-2: ОСОБА_2 , м. Київ
позивача-3: ОСОБА_3 , м. Київ
до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Дніпро-Квартал-2", м. Дніпро
відповідача-2: ОСОБА_4 , м. Київ
відповідача-3: ОСОБА_5 , м. Київ
відповідача-4: ОСОБА_6 , м. Київ
відповідача-5: ОСОБА_7 , м. Київ
Третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, м. Дніпро
Третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Чумаківська сільська рада, с. Чумаки, Дніпропетровський р-н, Дніпропетровська обл
Третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Шкода Олександр Миколайович, м. Київ
Третя особа-4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Харківської області Остапенко Євген Миколайович, м. Харків
Третя особа-5, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідачів: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Михайленко Сергій Анатолійович, м. Київ
про визнання недійсним рішення загальних зборів, визнання недійсними актів, скасування реєстраційної дії, визнання недійсним договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2023 у справі №9041038/23 в задоволенні позовних вимог вимог відмовлено.
Не погодившись із зазначеним рішенням, до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою звернулись ОСОБА_1 , м. Київ; ОСОБА_2 м. Київ; ОСОБА_3 , м. Київ, в якій просять скасувати оскаржуване рішення повністю та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.10.2023 для розгляду справи визначена колегія суддів у складі: головуючого судді Іванова О.Г. (доповідач), судді Парусніков Ю.Б., Верхогляд Т.А.
З огляду на відсутність в суді апеляційної інстанції матеріалів справи на час надходження скарги, ухвалою суду від 02.11.2023 здійснено запит матеріалів справи №904/4047/23 із Господарського суду Дніпропетровської області та відкладено вирішення питання про рух апеляційної скарги до надходження матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.
10.11.2023 матеріали справи №904/1038/23 надійшли до суду апеляційної інстанції.
Вирішуючи питання про відповідність апеляційної скарги нормам чинного законодавства, суд вирішив, що скаргу слід залишити без руху, враховуючи наступне.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлені форма і зміст апеляційної скарги, зокрема, пунктом 2 частини 3 цієї статті передбачено, що до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.1 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру заявник має сплатити 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 4 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до матеріалів справи, позивачем заявлено позов, за яким сума судового збору становить 26840,00 грн.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги має становити суму 40260,00 грн. (26840,00 грн х 150%), та, відповідно, має бути сплачений за наступними реквізитами Центрального апеляційного господарського суду:
Отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл/Шев.р/22030101
Код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA678999980313131206082004628
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від _______ (Дата оскаржуваного рішення) по справі __________ (номер справи), Центральний апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).
Скаржником судовий збір сплачений не був, відповідних доказів апеляційна скарга не містить, що також підтверджується Актом про відсутність вкладень Центрального апеляційного господарського суду від 31.10.2023 №06-19/189/23.
Крім того, пунктом 2 частини 2 статті 258 Господарського процесуального кодексу України (в редакції станом на 18.10.2023) передбачено, що апеляційна скарга повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
В апеляційній скарзі відсутня інформація про наявність/відсутність у позивачів, адвоката позивачів електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
Відповідно до частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (в редакції станом на 18.10.2023) адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Частиною 2 ст.260 Господарського процесуального кодексу України регламентовано, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, а також подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
Зважаючи на викладене, апелянту надається право протягом встановленого судом строку усунути недоліки апеляційної скарги.
У разі, якщо позивачі не усунуть недоліки апеляційної скарги в строк установлений судом, заява (скарга) вважається неподаною та повертається скаржнику (ч. 4 ст. 174, ч.ч.6, 8 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України).
Керуючись ст. ст.174, 234-235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу позивача-1: ОСОБА_1 , м. Київ ; позивача-2: ОСОБА_2 , м. Київ;позивача-3: ОСОБА_3 , м. Київ на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 27.09.2023 у справі № 904/1038/23 залишити без руху.
2. Апелянту протягом 10 днів з дня отримання ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме:
- подати докази сплати судового збору у сумі 40260,00 грн.
- надати відомості про наявність/відсутність у позивачів, адвоката позивачів електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
3. У разі не усунення недоліків у зазначений судом строк настають наслідки, передбачені ч.4 ст. 174, ч.8 ст. 260, ст.261 Господарського процесуального кодексу України.
Суд апеляційної інстанції звертає увагу, що з 18.10.2023 вступив в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» від 29.06.2023 №3200-ІХ, відповідно до якого:
- обов`язковій реєстрації електронного кабінету в системі ЄСІТС, крім осіб, наведених у ч.6 ст.6 ГПК України, підлягають в тому числі, всі інші юридичні особи (у господарському процесі);
- зазнають змін порядок оформлення документів, зокрема, у апеляційній скарзі, письмових заявах/клопотаннях має бути обов`язково зазначено про наявність або відсутність у особи електронного кабінету;
- настають процесуальні наслідки при зверненні до суду, в разі відсутності реєстрації електронного кабінету у осіб, які мають його зареєструвати, але не зареєстрували, у вигляді: залишення без руху (позовної заяви, апеляційної/касаційної скарги; заяв про: перегляд за нововиявленими або виключними обставинами, скасування рішення третейського суду, видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду, відновлення втраченого судового провадження); повернення (заяв про: забезпечення доказів/позову, скасування судового наказу), повернення без розгляду (письмових заяв, клопотань, заперечень), не врахування судом (розгляд за наявними матеріалами) відзивів та пояснень третіх осіб, відмови у видачі судового наказу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://court.gov.ua/fair/sud4876/ або переглянути процесуальні документи по справі на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua/
Головуючий суддя О.Г. Іванов