ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 11-сс/821/228/23 Справа № 712/191/23 Категорія: ст. 395 КПК УкраїниГоловуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 травня 2023 року
м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд у складі колегії суддів:
головуючого ОСОБА_2
суддів ОСОБА_3 , ОСОБА_4
за участі секретаря ОСОБА_5
прокурора ОСОБА_6
адвокатів ОСОБА_7 , ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання адвоката ОСОБА_7 , який діє в інтересах ОСОБА_9 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 квітня 2023 року,
в с т а н о в и в :
27 квітня 2023 року ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси відмовлено у задоволенні заяви власника майна про скасування арешту, накладеного ухвалою слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 11.01.2023.
Не погоджуючись з даною ухвалою, 08 травня 2023 року адвокат ОСОБА_7 ,який дієв інтересах ОСОБА_9 ,через систему«Електронний суд»подав апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 395 КПК України апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Згідно з ст.376 КПК України судове рішення проголошується прилюдно негайно після виходу суду з нарадчої кімнати. Головуючий у судовому засіданні роз`яснює зміст рішення, порядок і строк його оскарження.
Відповідно до ч.2 вказаної статті, якщо складання судового рішення у формі ухвали (постанови) вимагає значного часу, суд має право обмежитися складанням і оголошенням його резолютивної частини, яку підписують всі судді.
Згідно правової позиції Об`єднаної палати ККС Верховного Суду від 27.05.2019 (справа №461/1434/18) у випадку, коли слідчий суддя з посиланням на ч.2 ст.376 КПК України постановив ухвалу та оголосив її резолютивну частину, а повний текст ухвали оголосив в інший день, строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня оголошення резолютивної частини ухвали.
Згідно з частинами 5,7ст.115КПК Українипри обчисленністроків днямита місяцямине беретьсядо увагитой день,від якогопочинається строк,за виняткомстроків триманняпід вартою,проведення стаціонарноїпсихіатричної експертизи,до якихзараховується неробочийчас таякі обчислюютьсяз моментуфактичного затримання,взяття підварту чипоміщення довідповідного медичногозакладу. При обчисленні процесуального строку в нього включаються вихідні і святкові дні, а при обчисленні строку годинами - і неробочий час.
Так, оскаржувана ухвала слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси постановлена 27 квітня 2023 року, з проголошенням резолютивної частини.
Як вбачається з матеріалів справи, власник майна разом з адвокатом, який представляє його інтереси, були присутні в судовому засіданні під час розгляду справи та проголошення резолютивної частини ухвали.
Зважаючи на викладене, строк на апеляційне оскарження починає свій перебіг з 28.04.2023. Отже, останнім днем строку подачі апеляційної скарги є 02 травня 2023 року.
Натомість, з апеляційною скаргою адвокат ОСОБА_7 звернувся 08 травня 2023 року, тобто поза межами строку на апеляційне оскарження, встановленого вимогами п.3 ч.2 ст. 395 КПК України.
В апеляційній скарзі адвокат порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, мотивуючи тим, що повний текст ухвали було проголошено 01 травня 2023 року, а останній день для подання апеляційної скарги припав на вихідний день.
Заслухавши суддю-доповідача, адвокатів ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , які підтримали доводи клопотання, прокурора ОСОБА_6 , яка заперечувала проти поновлення строку на апеляційне оскарження, колегія суддів вважає, що вказана в апеляційній скарзі підстава для поновлення пропущеного строку є неповажною, так як оскаржувана ухвала постановлена за участі адвоката ОСОБА_7 та власника майна, тобто 27 квітня 2023 року апелянт знав про прийняте слідчим суддею рішення, що беззаперечно свідчить про можливість адвоката звернутися із апеляційною скаргою в межах строку на апеляційне оскарження. Інших підстав для поновлення пропущеного строку адвокат в скарзі не вказав та колегія суддів не вбачає.
Відповідно до п.4 ч.3 ст.399 КПК України, апеляційна скарга повертається, якщо вона подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
Таким чином, враховуючи, що апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 квітня 2023 року подана адвокатом ОСОБА_7 поза межами строку, передбаченого ст. 395 КПК України на оскарження ухвали слідчого судді, підстав для поновлення пропущеного строку колегія суддів не знайшла, тому апеляційна скарга підлягає поверненню.
На підставівикладеного,керуючись статтями395,399КПК України,суд, -
п о с т а н о в и в :
Відмовити у задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_7 , який діє в інтересах ОСОБА_9 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 квітня 2023 року.
Апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_7 на ухвалу слідчого судді Соснівського районного суду м. Черкаси від 27 квітня 2023 року повернути апелянту.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги, невідкладно надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, разом з апеляційною скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку.
Судді ОСОБА_2
ОСОБА_3
ОСОБА_4