Справа № 712/191/23
Провадження № 1-кс/712/162/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2023 року Соснівський районний суд м. Черкаси в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2
розглянув ввідкритому судовомузасіданні взалі судум.Черкаси клопотанняпрокурора відділупроцесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно в кримінальному провадженні №62022100140000110 від 18.11.2022 за ч.1 ст.111-2 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Прокурор у зв`язку з проведенням досудового розслідування у кримінальному провадженні №62022100140000110 від 18.11.2022 за ознаками кримінальних правопорушень ч.1 ст.111-2 КК України,звернувся до слідчого судді Соснівського районного суду м.Черкаси з клопотанням про накладення арешту на корпоративні права та статутний капітал Товариства з обмеженою відповідальністю «Північ Агроінвест» (код ЄДРПОУ 40687774), який складає 2000,00 грн, що належить громадянину ОСОБА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 , якому належить 100 % статутного капіталу товариства з обмеженою відповідальністю «Північ Агроінвест», із забороною права на відчуження, розпорядження корпоративними правами
Черкаською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №62022100140000110 від 18.11.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, що перебуває у проваджені слідчих Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.
В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що на території України здійснює господарську діяльність низка юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або громадяни Російської Федерації, а також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв`язок з Російською Федерацією, являються громадянами України, які вчиняються умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора, збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та передачі матеріальних ресурсів, та інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та окупаційній адміністрації держави-агресора.
03.03.2022 року Верховною Радою України, з урахуванням Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року №64/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, прийнято Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об`єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» (далі Закон), який визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) об`єктів права власності Російської Федерації як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону Російська Федерація - держава, яка рішенням Верховної Ради України відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії» від 14 грудня 1974 року визнана державою-агресором і здійснює збройну агресію проти України; резиденти - юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація та/або у яких Російська Федерація прямо або опосередковано чи юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких є Російська Федерація та/або у яких російська федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.
В той же час, з матеріалів кримінального провадження вбачається, що на території Черкаської області здійснює господарську діяльність ТОВ «Кліщинський консервний завод» (код ЄДРПОУ 32023076, Черкаська область, Золотоніський (Чорнобаївський) район, с. Кліщинці, вул.Благовісна,26). Засновником ТОВ «Кліщинський консервний завод» є громадянин України ОСОБА_4 (уродженець м.Сімферополь, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), який також є засновником ряду підприємств, зареєстрованих в Україні. Він являється організатором пособництва державі-агресору та координує господарську діяльність сільськогосподарських підприємств як на підконтрольній Україні території, так і на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Встановлено, що ОСОБА_4 отримав громадянство Росії, не вийшовши з громадянства України, та зареєструвався як «индивидуальный предприниматель» в податкових органах «Республики Крым» (ИНН: 910218208600), в реєстраційних даних якого підтверджується наявність громадянства РФ у ОСОБА_4 .
Встановлено, що ОСОБА_4 є переселенцем з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, та до 2014 року здійснював на території півострову підприємницьку діяльність із вирощення сільськогосподарської продукції (рис, пшениця, соняшник) та був засновником ряду господарських товариств. Після анексії півострову, ОСОБА_4 перереєстрував підконтрольні йому підприємства на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим відповідно до законодавства РФ, утворивши «дзеркальні» підприємства, які стали правонаступниками українських, та продовжив ведення господарської діяльності.
Встановлено, що ОСОБА_4 , як громадянин Російської Федерації ( ОСОБА_5 , ИНН910218208600) особисто або через підконтрольних йому осіб здійснює керівництво підприємствами, зареєстрованими в Росії та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Зареєстровані в «Республике Крым» за російським законодавством підприємства проводять господарську діяльність на території окупованого півострову, що підтверджується даними про сплату ними податків та зборів до бюджетів різних рівнів Російської Федерації. Тобто, ОСОБА_4 здійснює передачу матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора та окупаційній адміністрації держави-агресора, що діє на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
Крім того, встановлено, що основним підприємством, підконтрольним ОСОБА_4 в «Республике Крым», є ООО «Осавиахим», яке на власних потужностях акумулює вирощені всіма підприємствами групи продукцію і реалізовує їх ООО «Витал» для експорту до Республіки Польща. При цьому, ООО«Витал», є транзитним підприємством та виступає у ролі посередника між кримськими сільгоспвиробниками і польськими імпортерами для легалізації походження сільськогосподарської продукції та обходу діючих санкцій Європейського Союзу по забороні імпорту до ЄС товарів, що виготовлені в Криму. Підприємствами-резидентами Республіки Польща, що імпортують товари від ООО«Витал», є «VelesAgro» ІНФОРМАЦІЯ_1 (Aleja Bohaterow Wrzesnia 18/42, 02-389 Warszawa, Poland) та «PTS» SP. z o.o. (ul. Sloneczna, nr202, 05-506 Kolonia Lesznowola Poland), власником яких є ОСОБА_4 . Транспортування товарів з окупованого півострову до Польщі здійснюється вантажним автомобільним транспортом через материкову частину РФ та територію Республіки Білорусь.
ЗУ «Про заборону пропаганди російського нацистського тоталітарного режиму, збройної агресії Російської Федерації як держави-терориста проти України, символіки воєнного вторгнення російського нацистського тоталітарного режиму в Україну» визнано Російську Федерацію країною-адресою.
Таким чином, ОСОБА_4 , з метою обходу діючих міжнародних санкцій та підтримки дій країни-агресора стосовно анексії Автономної Республіки Крим, організував протиправний механізм виробництва та постачання сільськогосподарської продукції, вирощеної на території окупованого півострову Крим, до країн Європейського Союзу. Реалізація вказаної протиправної схеми створює умови для функціонування незаконних органів влади так званої «Республики Крым», а також сприяє впровадженню ідеології про приналежність півострову Крим до Російської Федерації.
Крім того, в 2019-2022 роках в адресу вищевказаних польських підприємств в зоні діяльності Черкаської митниці здійснювався експорт з України насіння соняшнику від ТОВ«Кліщинський консервний завод». При чому, фактурна вартість товару, що експортувався, занижена в два рази, що свідчить про умисне виконання експортером завідомо збиткового зовнішньоекономічного договору, укладеного із пов`язаними підприємствами-нерезидентами, метою якого було неповернення валютної виручки в Україну.
Тобто, службовими особами Черкаської митниці шляхом оформлення експортних декларацій без коригування митної вартості надавалось сприяння ОСОБА_4 у виведенні капіталу з України, чим приймали участь у діях ОСОБА_4 , пов`язаних із пособництвом державі-агресору.
В той же час вбачається, що ОСОБА_4 , залучив до злочинної діяльності свого сина ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , з яких, в податкових органах «Республики Крым» ОСОБА_7 отримав ідентифікаційний номер платників податків «ИНН: НОМЕР_2 » та ОСОБА_8 отримав ідентифікаційні номери платників податків «ИНН: НОМЕР_3 », що свідчить про можливе отримання ними громадянства РФ.
ОСОБА_4 для приховування власності нерухомим майном, здійснив реєстрацію права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_2 , за громадянкою України ОСОБА_9 (паспорт громадянина України, серія та номер: НОМЕР_4 , виданий 10.12.1999, видавник: Центральне РВ Сімферопольського МУГУ МВС України в Криму), проте ОСОБА_4 є іпотекодержателем вказаної квартири за договором позики на суму еквівалентну 200 тис. доларів США за курсом НБУ на дату вчинення правочину 05.10.2016. На намагання ОСОБА_4 приховати своє майно шляхом його реєстрації на третю особу вказує те, що ОСОБА_9 є засновником підприємства ТОВ«Кримсільгосппродукт+» (код ЄДРПОУ 36540775, м. Сімферополь, вул.Узлова, буд. 18), директором якого є ОСОБА_4 . Також наявність зв`язку між ОСОБА_9 та ОСОБА_4 підтверджується тим, що в реєстраційних даних ТОВ «Агрофірма «Кладьківка» (код ЄДРПОУ 44076922, Чернігівська обл., Ніжинський р-н, с.Вертіївка, вул. Польова, будинок 3б) в розділі «Інформація для зв`язку» вказано номер мобільного телефону НОМЕР_5 , який належить ОСОБА_6 сину ОСОБА_4 . Тобто, ймовірно ОСОБА_9 є пособницею ОСОБА_4 та ОСОБА_6 у здійсненні пособництві державі-агресору.
В той же час встановлено, що до протиправної діяльності причетний громадянин України ОСОБА_8 (уродженець м.Сімферополь, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ), який до вересня 2019 року обіймав посаду директора ТОВ «Кліщинський консервний завод» (код ЄДРПОУ 32023076, Черкаська область, Золотоніський (Чорнобаївський) район, с. Кліщинці, вул.Благовісна,26). ОСОБА_8 є співзасновником ООО«Осавиахим», ИНН 9109009255, ОГРН 1159102014961, яке здійснювало постачання товарів незаконно утвореним державним підприємствам РФ на території окупованого півострову. Наявність індивідуального податкового номеру у ОСОБА_8 та відсутністю будь-яких уточнень про участь в ООО«Осавиахим» іноземних громадян свідчить про те, що ОСОБА_8 отримав громадянство РФ.
ОСОБА_8 проживає у власній квартирі за адресою: АДРЕСА_4 .
Також, встановлено, що спільно із ОСОБА_4 до протиправної діяльності також причетний його син ОСОБА_6 (уродженець м.Сімферополь, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) та батько ОСОБА_8 ОСОБА_7 (уродженець с.Укромне Сімферопольського р-ну, АР Крим, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 ). ОСОБА_6 та ОСОБА_7 є директорами ряду підприємств, зареєстрованих як на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, так і на підконтрольній Україні території.
ОСОБА_6 під час здійснення керівництва підприємствами сільськогосподарської спрямованості в Чернігівській області проживає у власних житлових будинках за адресами: АДРЕСА_5 та АДРЕСА_6 .
Крім того, ОСОБА_6 проживає у власній квартирі за адресою: АДРЕСА_1 .
В той же час, вищевказані особи, у своїй протиправній діяльності використовують ТОВ «Кліщинський консервний завод», який здійснює експорт сільськогосподарської продукції до Республіки Польща підприємствам, підконтрольним ОСОБА_10 для прикриття незаконних поставок продукції з окупованої АР Крим в обхід українських та міжнародних санкцій. Виробничі потужності та приміщення, де зберігається документація ТОВ «Кліщинський консервний завод» знаходяться за адресою: Черкаська область, Золотоніський (Чорнобаївський)р-н, с. Кліщинці, вул. Благовісна (Кірова), 26.
Встановлено, що після окупації Автономної Республіки Крим Російською Федерацією в 2014році, вищевказаними особами в 2014-2015 роках здійснено перереєстрацію підконтрольних їм підприємств в Автономній Республіці Крим відповідно до чинного законодавства РФ, а також засновано на території Черкаської та Чернігівської областей підприємства сільськогосподарської спрямованості.
За результатом аналізу отриманих відомостей про керівників та власників підприємств-резидентів України та нерезидентів (суб`єктів господарювання, зареєстрованих в Російській Федерації), встановлено причетність вищевказаних осіб до підприємств, що зареєстровані після 2014року в «Республике Крым» за російським законодавством під тими ж назвами, які вони мали при реєстрації в Україні. Також, встановлено широку розгалуженість суб`єктів господарювання на території України, відсутність географічної прив`язки до конкретного регіону.
Встановлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 особисто або через підконтрольних їм осіб здійснюють керівництво наступними підприємствами (резидентами та нерезидентами):
1. ООО «Профэкоклинсервис» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 23.12.2016, ИНН:9102222739. Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_11 (50%), директор ОСОБА_12 , ИНН:910508233768;
2. ООО «Агрофирма «Дружба» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 21.08.2015, ИНН:9107038740. Засновник ОСОБА_4 , директор ОСОБА_13 , ИНН: НОМЕР_6 . Основний вид діяльності вирощування зернових культур і насіння олійних культур;
3. ООО «Зернопрод Восход» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 27.08.2009, ИНН:9105010193, присвоєно 13.01.2015. Засновник ОСОБА_4 , директор ОСОБА_7 . Є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Зернопрод Восход» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 36393341), директор ОСОБА_7 . Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
4. ООО «Витал» (г. Москва, РФ), дата реєстрації 08.04.2015, ИНН:7720298672. Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_14 (49%, ИНН: НОМЕР_7 , дружина ОСОБА_4 ), директор ОСОБА_15 , ИНН: 910200666335.
5. ООО «Веда-Сервис» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 03.06.2016, ИНН:9102211991. Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_16 (10%, ИНН: НОМЕР_8 , також є директором ООО«Веда-Сервис») та ОСОБА_17 (80%, ИНН: НОМЕР_9 , також є директором ООО«Дружба», ИНН:9107002462).
6. ООО «Осавиахим» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 31.08.2001, ИНН:9102211991 присвоєно 08.01.2015, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Осавіахім» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 31578500). ОСОБА_4 володіє 28% статутного капіталу ООО«Осавиахим» та ТОВ «Осавіахім», ОСОБА_8 володіє 22% статутного капіталу ООО «Осавиахим» та ТОВ«Осавіахім». ОСОБА_6 має у власності 28% статутного капіталу лише ТОВ«Осавіахім». Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
7. ООО «Веда» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 11.12.2002, ИНН:9102052283 присвоєно 04.12.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Веда» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 32296609). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють по 25% статутного капіталу ООО «Веда» та ТОВ«Веда».
8. ООО «Ай-Тодор-Юг» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 28.08.2002, ИНН:9103008505 присвоєно 31.10.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Ай-Тодор-Південь» (АР Крим, Україна, кодЄДРПОУ 32078240). ОСОБА_4 володіє 34% статутного капіталу ООО «Ай-Тодор-Юг» та ТОВ «Ай-Тодор-Південь», а також є керівником останнього. ОСОБА_7 володіє 33% статутного капіталу ООО «Ай-Тодор-Юг» та ТОВ«Ай-Тодор-Південь». Основний вид діяльності обох СГД діяльність готелів.
9. ТОВ «ПЗ Кримський» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 37131921), дата реєстрації 16.06.2010. ОСОБА_4 володіє 50% статутного капіталу ТОВ«ПЗКримський», ще 36% належить громадянці України ОСОБА_18 , а 14% громадянці України ОСОБА_19 . ОСОБА_19 володіє 30% статутного капіталу ТОВ «Таргет Сервіс Агро» (код ЄДРПОУ 37131921, м. Київ, співвласником якого є народний депутат України 4-5 скликань ОСОБА_20 ), яке є засновником ТОВ «Агрістейт» (код ЄДРПОУ 34233509, Київська область).
10. ТОВ «Нива-Авіа» (код ЄДРПОУ 31271283, Дніпропетровська обл., Криворізький р-н, с. Вільне, Кіровоградське шосе, пл. №1). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють по 17% статутного капіталу ТОВ.
11. ТОВ «Кримторгсервис» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 22263898). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 33% та 32% відповідно.
12. ТОВ «Кримсільгосппродукт+» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 36540775). ОСОБА_4 є керівником вказаного ТОВ, засновником є ОСОБА_9 .
13. ПП «Деснянка» (код ЄДРПОУ 40973381, Чернігівська область, Куликівський район, с. Кладьківка, вул. 1-го травня, 9А), ОСОБА_4 володіє 100% статутного капіталу ПП.
14. ТОВ «ВКФ «Вєда» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 20744406). ОСОБА_4 володіє 40% статутного капіталу ТОВ, а директором та власником 30% є ОСОБА_7 .
15. ТОВ «Кліщинський консервний завод» (код ЄДРПОУ 32023076, Черкаська область). ОСОБА_4 та ОСОБА_6 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 90% та 10% відповідно, формальним директором є син ОСОБА_4 ОСОБА_10 , а фактичне керівництво підприємством здійснює ОСОБА_8 , який обіймав вказану посаду до вересня 2019 року.
16. ТОВ «Авіс-Агро Сіваш» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 31728045), ОСОБА_4 є директором ТОВ, а засновниками є ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які володіють по 22% статутного капіталу ТОВ.
17. ТОВ «Шторм-Сервіс» (код ЄДРПОУ 35649742, Чернігівськаобл., Ніжинський р-н, с. Вертіївка, вул. Польова, 3В). ОСОБА_4 та ОСОБА_6 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 95% та 5% відповідно.
18. ТОВ «Північ Агроінвест» (код ЄДРПОУ 40687774, м. Чернігів). ОСОБА_4 володіє 100% статутного капіталу ТОВ.
19. ФГ «Північ Агро» (код ЄДРПОУ 38314298, Чернігівська обл., Ніжинський р-н, с. Вертіївка, вул. Польова, 3Б). ОСОБА_6 є директором та власником 100% статутного капіталу ФГ. Основний вид діяльності вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
20. ПрАТ «Красноперекопське РТП» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 03752083). ОСОБА_6 є директором вказаного ПрАТ, та власником 65,1346% акцій, також 15,5307% акцій володіє ТОВ «Осавіахім» та 10% володіє Фонд майна АР Крим.
21. ТОВ «Донагротрейд-Бізнес» (код ЄДРПОУ 39158023, м. Донецьк). ОСОБА_6 є власником 50% статутного капіталу ТОВ, інші 50% належать ОСОБА_21 (громадянка РФ), директор ОСОБА_22 .
22. ООО «Краснодольное» («Республика Крым», РФ), ИНН:9105003742, дата реєстрації 27.11.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ФГ«Краснодольне» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 37963565). ОСОБА_7 є директором та одноосібним засновником вказаних ООО та ФГ. Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
Зареєстровані в «Республике Крым» підприємства проводять господарську діяльність на території окупованого півострову, що підтверджується даними про сплату ними податків та зборів до бюджетів різних рівнів Російської Федерації. При цьому, кошти від податків, сплачених до місцевого бюджету так званої «Республики Крым», використовуються представниками окупаційної влади РФ для забезпечення функціонування незаконних органів влади на території півострову, підтримки агресії та інших дій, спрямованих на насильницьку зміну меж території та державного кордону України.
Враховуючи вищевикладене, в діях вказаних осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.
Водночас існують обґрунтовані підстави вважати, що невідкладне припинення та документування протиправної діяльності осіб, пов`язаних
із представниками Російської Федерації, дозволить врятувати життя людей
та їх майно від протиправних посягань в умовах воєнного стану.
В ході досудового розслідування встановлено, що у власності ОСОБА_6 наявне наступне рухоме та нерухоме майно:
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1382541774233, кадастровий номер: 7423381900:28:001:2234, площа (га): 2;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315225174227, кадастровий номер: 7422785000:03:001:0118, площа (га): 1,2633;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315192974227, кадастровий номер: 7422785000:04:001:0171, площа (га): 1,3253;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1258428074227, кадастровий номер: 7422785000:02:001:0273, площа (га): 1,6999;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1014005374104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0109, площа (га): 0,194;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013921874104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0108, площа (га): 0,1;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 783173274233, кадастровий номер: 7423385600:06:001:0038, площа (га): 2;
- квартира, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1791259080000, адреса: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 110,7;
- гуртожиток з офісним приміщенням та склад, об`єкт житлової нерухомості, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1060201974233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 212;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013882874104, адреса: АДРЕСА_5 , загальна площа (кв.м): 203,6;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 882430974233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 56,2;
- нежитлова будівля «автогараж», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 510262774233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 1347,1;
- нежитлова будівля «зерносховище», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 509846574233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 548,1;
- нежитлова будівля «майстерня», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 97530174233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 204,7;
- автомобіль марки «MAN» моделі «TGA 26.530», 2005 року випуску, д.н.з. НОМЕР_10 , VIN: НОМЕР_11 ;
- причіп TABARRINI SNC, 2002 року випуску, д.н.з. НОМЕР_12 , VIN: НОМЕР_13 ;
- напівпричіп BENALU C34CSB02, 2008 року випуску, д.н.з. НОМЕР_14 , VIN:НОМЕР_15 ;
- автомобіль марки «DAF» моделі «XF 460 FT», 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_16 , VIN: НОМЕР_17 ;
- автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «L200», 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_18 , VIN: НОМЕР_19 ;
- автомобіль марки «JEEP» модель «WRANGLER», 2018 року випуску, д.н.з. НОМЕР_20 , VIN: НОМЕР_21 ;
- автомобіль марки «RENAULT» модель «TRAFIC», 2009 року випуску, д.н.з. НОМЕР_22 , VIN: НОМЕР_23 .
У сторони обвинувачення є підстави вважати, що вказане майно ОСОБА_6 та тісно пов`язаних з ним вищевказаних компаній можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, були об`єктом кримінально протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом, тобто є речовими доказами.
У зв`язку з чим, постановою слідчого від 02.01.2023 вказані об`єкти, які підлягають арешту, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
З метою забезпечення збереження речових доказів виникла необхідність у накладенні арешту на об`єкти рухомого та нерухомого майна, що належать ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_24 ).
При цьому, просить розглянути клопотання без повідомлення власника майна щодо якого порушується питання про накладення арешту, оскільки існує ризик того, що власник або його уповноважені особи дізнавшись про внесення та розгляд цього клопотання, почне здійснювати перешкоди шляхом відчуження даного майна на користь третіх осіб, що унеможливить накладення подальшого арешту.
Прокурор ОСОБА_3 скерувала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити з підстав, викладених в ньому.
Згідно з ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає наступне.
Статтею 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження визначено арешт майна.
Відповідно до ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 2 ст.173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу);3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчим суддею встановлено, що Черкаською обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №62022100140000110 від 18.11.2022 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, що перебуває у проваджені слідчих Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.
В межах даного кримінального провадження, органом досудового розслідування встановлено, що на території Черкаської області здійснює господарську діяльність ТОВ «Кліщинський консервний завод» (код ЄДРПОУ 32023076, Черкаська область, Золотоніський (Чорнобаївський) район, с. Кліщинці, вул.Благовісна,26). Засновником ТОВ «Кліщинський консервний завод» є громадянин України ОСОБА_4 (уродженець м.Сімферополь, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), який також є засновником ряду підприємств, зареєстрованих в Україні. Він являється організатором пособництва державі-агресору та координує господарську діяльність сільськогосподарських підприємств як на підконтрольній Україні території, так і на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Встановлено, що ОСОБА_4 отримав громадянство Росії, не вийшовши з громадянства України, та зареєструвався як «индивидуальный предприниматель» в податкових органах «Республики Крым» (ИНН: 910218208600), в реєстраційних даних якого підтверджується наявність громадянства РФ у ОСОБА_4 .
Встановлено, що ОСОБА_4 є переселенцем з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, та до 2014 року здійснював на території півострову підприємницьку діяльність із вирощення сільськогосподарської продукції (рис, пшениця, соняшник) та був засновником ряду господарських товариств. Після анексії півострову, ОСОБА_4 перереєстрував підконтрольні йому підприємства на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим відповідно до законодавства РФ, утворивши «дзеркальні» підприємства, які стали правонаступниками українських, та продовжив ведення господарської діяльності.
Встановлено, що ОСОБА_4 , як громадянин Російської Федерації ( ОСОБА_5 , ИНН910218208600) особисто або через підконтрольних йому осіб здійснює керівництво підприємствами, зареєстрованими в Росії та тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.
ОСОБА_4 , з метою обходу діючих міжнародних санкцій та підтримки дій країни-агресора стосовно анексії Автономної Республіки Крим, організував протиправний механізм виробництва та постачання сільськогосподарської продукції, вирощеної на території окупованого півострову Крим, до країн Європейського Союзу. Реалізація вказаної протиправної схеми створює умови для функціонування незаконних органів влади так званої «Республики Крым», а також сприяє впровадженню ідеології про приналежність півострову Крим до Російської Федерації.
В ході досудового розслідування також встановлено, що ОСОБА_4 , залучив до злочинної діяльності свого сина ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , з яких, в податкових органах «Республики Крым» ОСОБА_7 отримав ідентифікаційний номер платників податків «ИНН: НОМЕР_2 » та ОСОБА_8 отримав ідентифікаційні номери платників податків «ИНН: НОМЕР_3 », що свідчить про можливе отримання ними громадянства РФ.
Також, встановлено, що ОСОБА_4 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 особисто або через підконтрольних їм осіб здійснюють керівництво наступними підприємствами (резидентами та нерезидентами):
1. ООО «Профэкоклинсервис» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 23.12.2016, ИНН:9102222739. Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_11 (50%), директор ОСОБА_12 , ИНН: НОМЕР_25 ;
2. ООО «Агрофирма «Дружба» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 21.08.2015, ИНН: НОМЕР_26 . Засновник ОСОБА_4 , директор ОСОБА_13 , ИНН: НОМЕР_6 . Основний вид діяльності вирощування зернових культур і насіння олійних культур;
3. ООО «Зернопрод Восход» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 27.08.2009, ИНН: НОМЕР_27 , присвоєно 13.01.2015. Засновник ОСОБА_4 , директор ОСОБА_7 . Є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Зернопрод Восход» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 36393341), директор ОСОБА_7 . Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
4. ООО «Витал» (г. Москва, РФ), дата реєстрації 08.04.2015, ИНН:7720298672. Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_14 (49%, ИНН: НОМЕР_7 , дружина ОСОБА_4 ), директор ОСОБА_15 , ИНН: НОМЕР_28 .
5. ООО «Веда-Сервис» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 03.06.2016, ИНН: НОМЕР_29 . Засновником, крім ОСОБА_4 , є ОСОБА_16 (10%, ИНН: НОМЕР_8 , також є директором ООО«Веда-Сервис») та ОСОБА_17 (80%, ИНН: НОМЕР_9 , також є директором ООО«Дружба», ИНН:9107002462).
6. ООО «Осавиахим» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 31.08.2001, ИНН:9102211991 присвоєно 08.01.2015, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Осавіахім» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 31578500). ОСОБА_4 володіє 28% статутного капіталу ООО«Осавиахим» та ТОВ «Осавіахім», ОСОБА_8 володіє 22% статутного капіталу ООО «Осавиахим» та ТОВ«Осавіахім». ОСОБА_6 має у власності 28% статутного капіталу лише ТОВ«Осавіахім». Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
7. ООО «Веда» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 11.12.2002, ИНН:9102052283 присвоєно 04.12.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Веда» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 32296609). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють по 25% статутного капіталу ООО «Веда» та ТОВ«Веда».
8. ООО «Ай-Тодор-Юг» («Республика Крым», РФ), дата реєстрації 28.08.2002, ИНН:9103008505 присвоєно 31.10.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ТОВ «Ай-Тодор-Південь» (АР Крим, Україна, кодЄДРПОУ 32078240). ОСОБА_4 володіє 34% статутного капіталу ООО «Ай-Тодор-Юг» та ТОВ «Ай-Тодор-Південь», а також є керівником останнього. ОСОБА_7 володіє 33% статутного капіталу ООО «Ай-Тодор-Юг» та ТОВ«Ай-Тодор-Південь». Основний вид діяльності обох СГД діяльність готелів.
9. ТОВ «ПЗ Кримський» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 37131921), дата реєстрації 16.06.2010. ОСОБА_4 володіє 50% статутного капіталу ТОВ«ПЗКримський», ще 36% належить громадянці України ОСОБА_18 , а 14% громадянці України ОСОБА_19 . ОСОБА_19 володіє 30% статутного капіталу ТОВ «Таргет Сервіс Агро» (код ЄДРПОУ 37131921, м. Київ, співвласником якого є народний депутат України 4-5 скликань ОСОБА_20 ), яке є засновником ТОВ «Агрістейт» (код ЄДРПОУ 34233509, Київська область).
10. ТОВ «Нива-Авіа» (код ЄДРПОУ 31271283, Дніпропетровська обл., Криворізький р-н, с. Вільне, Кіровоградське шосе, пл. №1). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють по 17% статутного капіталу ТОВ.
11. ТОВ «Кримторгсервис» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 22263898). ОСОБА_4 та ОСОБА_7 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 33% та 32% відповідно.
12. ТОВ «Кримсільгосппродукт+» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 36540775). ОСОБА_4 є керівником вказаного ТОВ, засновником є ОСОБА_9 .
13. ПП «Деснянка» (код ЄДРПОУ 40973381, Чернігівська область, Куликівський район, с. Кладьківка, вул. 1-го травня, 9А), ОСОБА_4 володіє 100% статутного капіталу ПП.
14. ТОВ «ВКФ «Вєда» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 20744406). ОСОБА_4 володіє 40% статутного капіталу ТОВ, а директором та власником 30% є ОСОБА_7 .
15. ТОВ «Кліщинський консервний завод» (код ЄДРПОУ 32023076, Черкаська область). ОСОБА_4 та ОСОБА_6 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 90% та 10% відповідно, формальним директором є син ОСОБА_4 ОСОБА_10 , а фактичне керівництво підприємством здійснює ОСОБА_8 , який обіймав вказану посаду до вересня 2019 року.
16. ТОВ «Авіс-Агро Сіваш» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 31728045), ОСОБА_4 є директором ТОВ, а засновниками є ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які володіють по 22% статутного капіталу ТОВ.
17. ТОВ «Шторм-Сервіс» (код ЄДРПОУ 35649742, Чернігівськаобл., Ніжинський р-н, с. Вертіївка, вул. Польова, 3В). ОСОБА_4 та ОСОБА_6 володіють частками в статутному капіталі ТОВ по 95% та 5% відповідно.
18. ТОВ «Північ Агроінвест» (код ЄДРПОУ 40687774, м. Чернігів). ОСОБА_4 володіє 100% статутного капіталу ТОВ.
19. ФГ «Північ Агро» (код ЄДРПОУ 38314298, Чернігівська обл., Ніжинський р-н, с. Вертіївка, вул. Польова, 3Б). ОСОБА_6 є директором та власником 100% статутного капіталу ФГ. Основний вид діяльності вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
20. ПрАТ «Красноперекопське РТП» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 03752083). ОСОБА_6 є директором вказаного ПрАТ, та власником 65,1346% акцій, також 15,5307% акцій володіє ТОВ «Осавіахім» та 10% володіє Фонд майна АР Крим.
21. ТОВ «Донагротрейд-Бізнес» (код ЄДРПОУ 39158023, м. Донецьк). ОСОБА_6 є власником 50% статутного капіталу ТОВ, інші 50% належать ОСОБА_21 (громадянка РФ), директор ОСОБА_22 .
22. ООО «Краснодольное» («Республика Крым», РФ), ИНН:9105003742, дата реєстрації 27.11.2014, що є «дзеркальним» підприємством до ФГ«Краснодольне» (АР Крим, Україна, код ЄДРПОУ 37963565). ОСОБА_7 є директором та одноосібним засновником вказаних ООО та ФГ. Основний вид діяльності обох СГД вирощування зернових культур і насіння олійних культур.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС станом на 08.12.2022 року у власності ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_24 ) наявне наступне рухоме майно:
- автомобіль марки «MAN» моделі «TGA 26.530», 2005 року випуску, д.н.з. НОМЕР_10 , VIN: НОМЕР_11 ;
- причіп TABARRINI SNC, 2002 року випуску, д.н.з. НОМЕР_12 , VIN: НОМЕР_13 ;
- напівпричіп BENALU C34CSB02, 2008 року випуску, д.н.з. НОМЕР_14 , VIN:НОМЕР_15 ;
- автомобіль марки «DAF» моделі «XF 460 FT», 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_16 , VIN: НОМЕР_17 ;
- автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «L200», 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_18 , VIN: НОМЕР_19 ;
- автомобіль марки «JEEP» модель «WRANGLER», 2018 року випуску, д.н.з. НОМЕР_20 , VIN: НОМЕР_21 ;
- автомобіль марки «RENAULT» модель «TRAFIC», 2009 року випуску, д.н.з. НОМЕР_22 , VIN: НОМЕР_23 .
Згідно з відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності № 316034830 від 25.11.2022 у власності ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_24 ) наявне наступне нерухоме майно:
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1382541774233, кадастровий номер: 7423381900:28:001:2234, площа (га): 2;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315225174227, кадастровий номер: 7422785000:03:001:0118, площа (га): 1,2633;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315192974227, кадастровий номер: 7422785000:04:001:0171, площа (га): 1,3253;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1258428074227, кадастровий номер: 7422785000:02:001:0273, площа (га): 1,6999;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1014005374104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0109, площа (га): 0,194;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013921874104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0108, площа (га): 0,1;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 783173274233, кадастровий номер: 7423385600:06:001:0038, площа (га): 2;
- квартира, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1791259080000, адреса: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 110,7;
- гуртожиток з офісним приміщенням та склад, об`єкт житлової нерухомості, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1060201974233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 212;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013882874104, адреса: АДРЕСА_5 , загальна площа (кв.м): 203,6;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 882430974233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 56,2;
- нежитлова будівля «автогараж», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 510262774233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 1347,1;
- нежитлова будівля «зерносховище», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 509846574233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 548,1;
- нежитлова будівля «майстерня», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 97530174233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 204,7.
Згідно з ч.10 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч.2 та ч.3 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів та у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані. як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Постановою старшого слідчого Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкаси) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_23 від 02.01.2023 року вказані об`єкти, які підлягають арешту, визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 62022100140000110.
Крім того, відповідно до п.2 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення спеціальної конфіскації.
Частиною 4 ст. 170 КПК України зазначено, що у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.
Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за ціною, вищою чи нижчою за ринкову вартість, і знала або повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій з ознак, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України.
Слідчий суддя вважає, що встановлені у даному кримінальному провадженні фактичні обставини кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, за якими здійснюється досудове розслідування, містять сукупність підстав та розумних підозр вважати, що на даному етапі досудового розслідування є підстави для обґрунтованого висновку, що вищезазначене рухоме та нерухоме майно може бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження,що згідно ч. 3 ст. 173 КПК України дає підстави для їх арешту як речового доказу з метою збереження.
З огляду на положення ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, майно, яке має ознаки речового доказу повинно вилучатися та арештовуватися незалежно від того, хто є його власником, у кого і де воно знаходиться, незалежно від того чи належить воно підозрюваному чи іншій зацікавленій особі, оскільки в протилежному випадку не будуть досягнуті цілі застосування цього заходу - запобігання можливості протиправного впливу (відчуження, знищення, приховання) на певне майно, що, як наслідок, перешкодить встановленню істини у кримінальному провадженні.
Арешт майна з підстав передбачених ч. 2, 3 ст. 170 КПК України по суті являє собою форму забезпечення доказів і є самостійною правовою підставою для арешту майна поряд з забезпеченням цивільного позову та конфіскацією майна та, на відміну від двох останніх правових підстав, не вимагає оголошення підозри у кримінальному провадженні і не пов`язує особу підозрюваного з можливістю арешту такого майна.
Слідчий суддя погоджується з доводами прокурора про наявність загрози втрати чи відчуження вказаного рухомого та нерухомого майна, що з урахуванням положень ч. 11 ст. 170 КПК України, свідчить про наявність підстав для заборони його відчуженнята розпорядження ним.
Матеріали провадження свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.
Таким чином, у відповідності до вимог ст. ст. 131-132,170-173 КПК України, вказане майно в клопотанні підлягає арешту з тих підстав, що воно у встановленому законом порядку визнано речовими доказами у межах кримінального провадження № 62022100140000110 та відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України.
З огляду на те, що рухоме майно являється об`єктом кримінально - протиправних дій, що є предметом досудового розслідування у кримінальному провадженні, являється речовими доказами по даному кримінальному провадженню, яке може мати істотне значення в ході розслідування кримінального провадження, а тому з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення речових доказів, суд вважає за необхідне накласти арешт на зазначене майно, оскільки в інший спосіб неможливо належним чином запобігти ризикам відчуженнята розпорядження цим майном та втраті вагомих доказів кримінального провадження.
Керуючись ст.ст. 131-132, 167, 170-173, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на об`єкти рухомого та нерухомого майна, що належать ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_24 ):
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1382541774233, кадастровий номер: 7423381900:28:001:2234, площа (га): 2;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315225174227, кадастровий номер: 7422785000:03:001:0118, площа (га): 1,2633;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1315192974227, кадастровий номер: 7422785000:04:001:0171, площа (га): 1,3253;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1258428074227, кадастровий номер: 7422785000:02:001:0273, площа (га): 1,6999;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1014005374104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0109, площа (га): 0,194;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013921874104, кадастровий номер: 7410400000:04:006:0108, площа (га): 0,1;
- земельна ділянка, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 783173274233, кадастровий номер: 7423385600:06:001:0038, площа (га): 2;
- квартира, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1791259080000, адреса: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 110,7;
- гуртожиток з офісним приміщенням та склад, об`єкт житлової нерухомості, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1060201974233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 212;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1013882874104, адреса: АДРЕСА_5 , загальна площа (кв.м): 203,6;
- житловий будинок, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 882430974233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 56,2;
- нежитлова будівля «автогараж», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 510262774233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 1347,1;
- нежитлова будівля «зерносховище», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 509846574233, адреса: АДРЕСА_6 , загальна площа (кв.м): 548,1;
- нежитлова будівля «майстерня», реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 97530174233, адреса: АДРЕСА_7 , загальна площа (кв.м): 204,7;
- автомобіль марки «MAN» моделі «TGA 26.530», 2005 року випуску, д.н.з. НОМЕР_10 , VIN: НОМЕР_11 ;
- причіп TABARRINI SNC, 2002 року випуску, д.н.з. НОМЕР_12 , VIN: НОМЕР_13 ;
- напівпричіп BENALU C34CSB02, 2008 року випуску, д.н.з. НОМЕР_14 , VIN:НОМЕР_15 ;
- автомобіль марки «DAF» моделі «XF 460 FT», 2014 року випуску, д.н.з. НОМЕР_16 , VIN: НОМЕР_17 ;
- автомобіль марки «MITSUBISHI» модель «L200», 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_18 , VIN: НОМЕР_19 ;
- автомобіль марки «JEEP» модель «WRANGLER», 2018 року випуску, д.н.з. НОМЕР_20 , VIN: НОМЕР_21 ;
- автомобіль марки «RENAULT» модель «TRAFIC», 2009 року випуску, д.н.з. НОМЕР_22 , VIN: НОМЕР_23 .
Заборонити розпоряджатися (в тому числі, але не виключно) продавати і дарувати, міняти, іншим способом відчужувати, передавати під заставу або управління вищевказане майно.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали виготовлено та проголошено 13.01.2022 року о 10.40.
Слідчий суддя ОСОБА_1 2