ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
18.01.2023р. Справа№ 914/2191/18
Господарський суд Львівської області у складі суддів:
Головуючого суддіЗапотічняк О.Д.
СуддівГаламай О.З.
Манюк П.Т.
розглянувши матеріали справи
за позовом: Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит, м.Київ,
до відповідача: Публічного акціонерного товариства Галичфарм, м.Львів,
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, м.Київ,
про: стягнення заборгованості за кредитними договорами в сумі 1 153 112 678,05грн.
без повідомлення учасників справи,
встановив:
Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Публічного акціонерного товариства Галичфарм про стягнення заборгованості за кредитними договорами в сумі
1 153 112 678,05грн.
Ухвалою від 06.12.2019 суд призначив у справі судову експертизу та зупинив провадження у справі.
Ухвалою від 11.01.2023 суд поновив провадження у справі та призначив розгляд справи на 24.01.2023.
16.01.2023 року через систему «Електронний суд» надійшла заява від представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про участь у розгляді справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, в якій просить надати йому можливість участі у судовому засіданні 24.01.2023 о 14:00 год. по справі № 914/2191/18 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів (За допомогою онлайн сервісу відеозв`язку «EASYCON» за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua).
Суд, розглянувши дану заяву, дійшов висновку про її задоволення, з огляду на наступне.
За змістом частини 7 статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Статтею 197 ГПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи. Частиною третьою вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Представником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у поданій суду заяві повідомлено, що представник зареєстрований із використанням ЕПЦ у електронному сервісі відеоконференцзв`язку «EаsyCon», що розміщена за посиланням vkz.court.gov.ua
Враховуючи вищевикладене, заяву Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про проведення судового засідання 24.01.2023 о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою ресурсу «EasyCon», слід задоволити та провести судове засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у суді з використанням системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon».
Керуючись ст.ст.197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб від 16.01.2023 вх.№ 1047/23 про участь в судовому засіданні 24.01.2023 о 14:00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду - задоволити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснювати за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику Фонду гарантування вкладів фізичних осіб необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Роз`яснити представнику Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що для участі у судових засіданнях в режимі відеоконференції, уповноважений представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Попередити учасників справи, що відповідно до частини четвертої ст.197 ГПК України, пункту 5 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
Інструкція участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EаsyCon» знаходиться за вебпокликанням: https://easycon.com.ua/vkz_help_uk-ua.pdf.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала розміщується в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою у мережі Інтернет за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua.
Головуючий суддяЗапотічняк О.Д.
СуддяГаламай О.З.
Суддя Манюк П.Т.