Справа №127/8962/20
Провадження №1-в/127/372/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань клопотання начальника Державної установи «Вінницька виправна колонія (№86)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Вінниці, проживаючого до засудження за адресою: АДРЕСА_1 , неодруженого, із середньою спеціальною освітою, раніше судимого, по даній справі засудженого 16.01.2021 року Вінницьким міським судом Вінницької області, з урахуванням ухвали Вінницького апеляційного суду від 08.06.2021 року та постанови Верховного Суду від 17.02.2022 року, за ч. 2 ст. 185 КК України, з урахуванням ст. 71 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 5 місяців,-
за участю учасників судового провадження:
прокурора ОСОБА_4 ,
представника Державної установи «Вінницька
виправна колонія (№86)» ОСОБА_5 ,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_3 .
Клопотання мотивованетим,що засуджений відбуваєпокарання увиді позбавленняволі вДержавній установі"Вінницькавиправна колонія(№86)",фактично відбув2/3строку покарання, сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
В судовомузасіданні представникДержавної установи"Вінницькавиправна колонія(№86)" ОСОБА_5 клопотання підтримавта пояснив,що засудженийпротягом строкувідбування покаранняв установібув працевлаштованийта отримувавзаробітну плату,за сумліннуповедінку таставлення допраці бувнеодноразово заохоченийадміністрацією установи, режим відбуванняпокарання непорушував, до дисциплінарноївідповідальності непритягувався, характеризується позитивно. Вважає, що засуджений довів своє виправлення, а тому просить клопотання задовольнити.
Від засудженого ОСОБА_3 на адресу суду надійшла заява, в якій він просить суд розглянути клопотання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про його умовано-дострокове звільнення від відбування покарання без його участі, допомоги захисника не потребує, що не суперечить положенням ст. 539 Кримінального процесуального кодексу України.
В судовомузасіданні прокурор ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення клопотання начальника Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_3 на підставі ст. 81 Кримінального кодексу України.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, оглянувши в судовому засіданні матеріали особової справи засудженого, заслухавши думку учасників судового розгляду, дійшов висновку, що клопотання є обгрунтованим з таких підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 раніше судимий, востаннє засуджений 16.01.2021 року Вінницьким міським судом Вінницької області, з урахуванням ухвали Вінницького апеляційного суду від 08.06.2021 року та постанови Верховного Суду від 17.02.2022 року, за ч. 2 ст. 185 КК України, з урахуванням ст. 71 КК України, до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 5 місяців.
Початок строку покарання рахується з 08.06.2021 року, кінець строку покарання 28.11.2022 року.
Станом на08.02.2022року засуджений відбув 2/3строку покарання,що надаєйому формальнеюридичне правона застосування до ньогоумовно-достроковогозвільнення відвідбування покарання,відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 81 Кримінального кодексу України.
Комісія установи прийняла рішення про клопотання перед судом про умовно-дострокове звільнення засудженого від відбування покарання, як особи, що довела своє виправлення.
Частинами 1- 2 статті 81 Кримінального кодексу України встановлено, що до осіб, що відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі, може бути застосоване умовно-дострокове звільнення від відбування покарання. Особу може бути умовно-достроково звільнено повністю або частково і від відбування додаткового покарання. Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Згідно положень частини 3 статті 81 Кримінального кодексу України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим, зокрема, не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона засуджена до позбавлення волі.
У відповідності до п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України №2 «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» від 26.04.2002 р. умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можливі лише після повного і всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття такого рішення є доведеність при умовно-достроковому звільненні від відбування покарання - того, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.
Згідно п. 2 ч. 1ст. 537 Кримінального процесуальногокодексу України, під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Вирішуючи питання, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення клопотання, суд враховує дані, які характеризують засудженого, його поведінку за весь період відбування покарання, наявність заохочень та стягнень, відношення до праці.
З дослідженихв судовомузасіданні матеріалівособової справизасудженого вбачається,що засудженийдо Державної установи"Вінницькавиправна колонія(№86)"прибув 25.06.2021 року.
Засуджений працевлаштований.
Факт отриманнязасудженим заробітноїплати підтверджується бухгалтерською довідкоюза підписомголовного бухгалтера Державноїустанови "Вінницькавиправна колонія(№86)"від 31.05.2022року.
Виконавчих листів про стягнення коштів із засудженого ОСОБА_3 в Державній установі "Вінницька виправна колонія (№86)" не має.
За виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, дотримання правил трудового розпорядку та вимог безпеки праці, засуджений був чотири рази заохочений, дисциплінарних стягнень засуджений немає.
Як вбачається з характеристики засудженого, затвердженої начальником Державної установи "Вінницька виправна колонія (№86)" 10.05.2022 року, засуджений працевлаштований, за час відбування покарання в установі засуджений характеризується позитивно, за виконання покладених обов`язків та додержання правил поведінки, дотримання правил трудового розпорядку, вимог безпки був заохочений адміністрацією установи, до дисциплінарної відповідальності не притягувався. У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний. Дотримується правомірних та ввічливих взаємовідносин з персоналом установи. Виконує передбачені законом вимоги персоналу установи. Утримує у чистоті та порядку спальне місце та приліжкову тумбочку, має охайний зовнішній вигляд. Дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснює за ними належний догляд, використовує їх тільки за призначенням. Виконує роботи із самообслуговування, має достатній рівень необхідних навичок. До виконання робіт із благоустрою установи ставиться з розумінням та ініціативою. Не допускає порушень вимог протипожежної безпеки. Заходи виховного характеру, які проводяться у дільниці, відвідує, робить для себе належні висновки. Приймає участь у програмі диференційованого виховного впливу «Підготовка до звільнення». Підтримує соціально-корисні зв`язки з матір`ю. Відтак, засуджений за період відбування покарання довів своє виправлення, тому заслуговує на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Враховуючи встановлені обставини, особу засудженого, суд дійшов переконання, що факт виправлення засудженого через сумлінну поведінку та ставлення до праці відповідає фактичним обставинам справи.
Суд вважає, що встановлені в судовому засіданні обставини свідчать про виправлення засудженого, що, в свою чергу, надає йому право на умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Виходячи з приписів ст. 81 Кримінального кодексу України, вирішальним є саме виправлення засудженого, що доводиться сумлінною поведінкою і ставленням до праці за весь період відбування покарання у виправній установі.
Суд зазначає, що працевлаштування, а також неодноразові заохочення та відсутність дисциплінарних стягнень, доводять виправлення засудженого в розумінні положень ч. 2 ст. 81 Кримінального кодексу України, так як для такого висновку наявні докази, які засвідчують, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці в період відбування покарання довів своє виправлення.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що встановлені обставини в їх сукупності свідчать про те, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення, тому клопотання слід задовольнити та умовно-достроково звільнити засудженого від відбування покарання у виді позбавлення волі.
Керуючись ст. 81 Кримінального кодексу України, ст.ст. 369-372,376, 392-395, 532, 537,539 Кримінального процесуальногокодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання начальника Державної установи «Вінницька виправна колонія (№86)» про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_3 - задовольнити.
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити умовно - достроково від відбування покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 5 місяців, призначеного вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 16.01.2021 року, з урахуванням ухвали Вінницького апеляційного суду від 08.06.2021 року та постанови Верховного Суду від 17.02.2022 року, на невідбутий строк 11 днів.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення, а засудженим в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Оскарження прокурором ухвали суду щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання або заміни невідбутої частини покарання більш м`яким зупиняє її виконання.
Суддя