Справа № 159/6937/21 Провадження № 22-ц/802/684/22 Головуючий у 1 інстанції: Бойчук П. Ю. Категорія: 63 Доповідач: Федонюк С. Ю.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
21 червня 2022 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Федонюк С. Ю., перевіривши апеляційну скаргу скаржника ОСОБА_1 на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23 травня 2022 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Ковельської міської ради, виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання до вчинення дій,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23 травня 2022 року в задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись із даним рішенням суду, ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.
При вирішенні питання відкриття апеляційного провадження, встановлено, що апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 3 частини 4 статті 356 ЦПК України.
Зокрема, до апеляційної скарги не додано документа, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави для звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В разі, якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній потрібно вказати підстави звільнення апелянта від сплати судового збору.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вказує, що вона звільнена від сплати судового збору, оскільки є інвалідом першої групи з дитинства, дитина-сирота. Однак, відповідних доказів до апеляційної скарги не додала.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» визначено вичерпний перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору.
Згідно п. 9 ч. 1 статті 5 даного Закону від сплати судового збору звільняються інваліди I та II груп, законні представники дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів I та II груп
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», пільги інвалідам надаються на підставі посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію «дитина-інвалід» (для дітей), а також у відповідних випадках вказано їх основні нозологічні форми захворювань (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату).
Матеріали апеляційної скарги не містять посвідчення, чи інших належних документів, (зокрема довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією чи пенсійного посвідчення про встановлену групу інвалідності), які б підтвердили відповідний статус, на підставі якого надаються пільги для інвалідів.
Враховуючи те, що апелянт не подала жодних доказів на підтвердження того, що вона є інвалідом першої групи, то апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк десять днів для усунення зазначеного недоліку.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин відповідно до вимог частини 2 статті 357 ЦПК України, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням строку десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для сплати судового збору, або надати суду належні та допустимі докази, які б підтвердили право на пільги, передбачені п. 9 ч. 1ст. 5 ЗУ «Про судовий збір». Керуючись ст. ст. 185, 357, 389 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 23 травня 2022 року в даній справі залишити без руху, надати особі, яка подала апеляційну скаргу, строк для виконання вимог даної ухвали десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У випадку невиконання вимог даної ухвали щодо відповідності апеляційної скарги вимогам ст.356 ЦПК України апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя С. Ю. Федонюк