Справа № 147/197/22
Провадження № 1-кс/147/114/22
УХВАЛА
16 червня 2022 року смт. Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника ОСОБА_2 про проведення у режимі відеоконференції судового засідання з розгляду заяви захисника - адвоката ОСОБА_2 про відвід судді ОСОБА_3 у кримінальній справі щодо ОСОБА_4 за ч.3 ст. 368 КК України,
в с т а н о в и в:
У провадженні Тростянецького районного суду Вінницької області перебуває заява захисника - адвоката ОСОБА_2 про відвід судді ОСОБА_3 у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №62021000000000274 від 08.04.2021, щодо ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч.3 ст. 368 КК України.
Розгляд заяви призначено на 11.30 год. 16 червня 2022 року.
15 червня 2022 року адвокат ОСОБА_2 подав до суду клопотання про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції за його участю під час трансляції з сайту "Судова влада" в програмі "EasyCon" за офіційною електронною адресою ОСОБА_2 (е-mаіl: ІНФОРМАЦІЯ_1 ). В обгрунтування клопотання покликається на вимоги ч.2, ч.9 ст. 336 КПК України, зазначає, що у зв`язку із збройною агресією Російської Федерації на Україну указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався аж до 23.08.2022 року. Звертає увагу, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. З метою забезпечення надання правової допомоги ОСОБА_4 , перебуванням у м. Харків, керуючись власними повноваженнями, з метою дотримання розумного строку розгляду справи, відсутністю об`єктивної можливості з`явитися на розгляд вказаної справи, виникає необхідність у проведенні дистанційного судового провадження у режимі відеоконференції в програмі "EasyCon" "Судової влали".
Перевіривши доводи клопотання, вважаю, що судове засідання необхідно провести в режимі відеоконференції, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.1, ч.5ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі, яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі, зокрема, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження, неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні з поважних причин.
Згідно з ч.2, ч.9 ст. 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.
Дистанційне судове провадження згідно з правилами цієї статті може здійснюватися в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій під час здійснення судового провадження з будь-яких питань, розгляд яких віднесено до компетенції суду.
Статтю 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
24 лютого 2022 року у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України № 64/2022 введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який в подальшому неодноразово було продовжено, зокрема 22 травня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» відповідно до якого воєнний стан в Україні продовжено з 05:30 год. 25 травня 2022 року строком на 90 діб - до 23 серпня 2022 року.
Верховний Суд роз`яснив особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан. Зокрема, з роз`яснень Верховного Суду слідує, якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справи у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справи у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
За таких обставин, враховуючи необхідність забезпечення права учасників судового процесу на доступ до правосуддя, дотримання розумних строків розгляду справи в суді, з метою забезпечення оперативності судового провадження, з урахуванням встановлення в Україні воєнного стану, вважаю за доцільне провести дистанційне судове провадження в режимі відеоконференції за участі захисника ОСОБА_2 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення "Easycon".
Керуючись ст. ст. 336, 369, 392 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання захисника ОСОБА_2 про здійснення судового провадження в режимі відеоконференції за його участю під час трансляції з сайту "Судова влада" в програмі "EasyCon" - задовольнити.
Здійснювати розгляд заяви захисника - адвоката ОСОБА_2 про відвід судді ОСОБА_3 у кримінальній справі щодо ОСОБА_4 за ч.3 ст. 368 КК України, який призначений на 11.30 год. 16 червня 2022 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за участю захисника ОСОБА_2 під час трансляції з сайту "Судова влада" в програмі "EasyCon" (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1